Podmioty obsługujące transakcje powinny szukać Bitcoinów

Dedykowane procesory transakcyjne Bitcoin SV wykazały zainteresowanie oferowaniem płatności fiducjarnych dla klientów w celu interakcji zi z Bitcoinem. Jednak w Bitcoin SV jest sporo głosów, które stwierdziły, że akceptowanie fiat zamiast satoshi jest niekorzystne. Spotkaliśmy się z Danielem Krawiszem, aby zbadać konkurencję satoshi i pieniędzy fiducjarnych w sieci Bitcoin. Cześć Daniel! W naszych ostatnich wywiadach rozmawialiśmy ogólnie o Bitcoin SV (BSV) i spekulowaliśmy na temat Bitcoin i na jego temat.

Dzisiaj chcielibyśmy usłyszeć Wasze przemyślenia na temat tego, że procesory transakcyjne są w stanie akceptować pieniądze fiducjarne jako płatności za opłaty transakcyjne zamiast satoshi (tak zwana opłata transakcyjna 0 sat / bajt), a nawet przetwarzać transakcje bez przesuwania żadnych satoshi na łańcuchu blokowym (tzw. transakcje 0 sat). Przede wszystkim ten temat był już ożywiony w sferze Bitcoin SV. Zapraszam do wykorzystania tego artykułu jako podstawy do dzisiejszej rozmowy, a także tego wpisu na Twitterze:

Dlaczego dokładnie obawiasz się, że procesory transakcji / kopacze nie chcą otrzymywać płatności w Bitcoin SV (BSV)?

Daniel Krawisz: Jeśli nie uważasz, że satoshi to najlepsze pieniądze i nie chcesz ich, bo to dowodzi, że uważasz, że integralna część Bitcoina jest gorsza niż jakaś alternatywa. Dlaczego Bitcoin miałby odnieść sukces, gdyby część pieniędzy była tak zepsuta, że ​​ludzie faktycznie pracujący nad Bitcoinem woleliby jakąś alternatywę?

Gdybym był jakimś biznesmenem lub urzędnikiem rządowym rozmawiającym z jakimś procesorem transakcji Bitcoin, a oni nawet nie chcieli Bitcoina, pomyślałbym: „oczywiście ci ludzie tak naprawdę nie myślą, że Bitcoin faktycznie działa, więc dlaczego miałbym chcieć tego Bitcoina jako usługi? ” Pieniądze to specjalizacja i podział pracy. Jeśli chcesz otrzymywać płatności w formie fiducjarnej, oznacza to, że chcesz specjalizować się w innej grupie ludzi niż w przypadku Bitcoinerów. Dlaczego nie chcesz specjalizować się w Bitcoinerach?

Bitcoiners są w tym lepsi, ponieważ mają lepsze pieniądze. Jeśli nie chcesz specjalizować się w Bitcoinerach, to co tu w ogóle robisz? Jeśli Bitcoinery nie nadają się do specjalizacji, nie spodziewałbyś się, że sieć będzie w stanie świadczyć dobre usługi i nie chciałbyś budować na niej biznesu. Ludzie, którzy chcą oferować Bitcoin jako usługę i otrzymywać wynagrodzenie w formie fiducjarnej, wyglądają, jakby nic nie rozumieli i prawdopodobnie prowadzą biznes, który łatwo by się nie udał i który powinien być łatwy do konkurowania i wygląda na to, że wysyłają wiadomość do świata, że myślą, że Bitcoiners to przegrani!

Może ta firma faktycznie kupuje bitcoiny za kulisami, a ludzie, którzy ją obsługują, nie myślą, że Bitcoin jest porażką; jednak znacznie lepszym sposobem na zdobycie bitcoinów niż kupowanie ich na giełdach jest mówienie klientom, że muszą je Tobie dać. Ta firma mogłaby z powodzeniem konkurować, tworząc podobny biznes, który zepchnąłby koszty obsługi giełd na klientów.

W naszym innym wywiadzie na temat Bitcoina i spekulacji powiedziałeś:

Ludzie, którzy uważają, że wolumen transakcji podniesie cenę Bitcoina, to ludzie, którzy wierzą w teorię ilości Fishera, nawet jeśli nigdy o tym nie słyszeli. (…) W każdym razie wolumen transakcji nie jest przyczyną wartości. Raczej wartość jest przyczyną wolumenu transakcji. (…)

Próba zwiększenia wolumenu transakcji niekoniecznie przynosi nic dobrego, chyba że jesteś górnikiem, który zarabia na opłatach transakcyjnych. Nie oznacza to, że Bitcoin rośnie. Oczywiście chciałbyś zarabiać Bitcoin, więc chcesz zwiększyć wolumen transakcji z tego powodu, ale w takim przypadku nie obchodzi Cię wielkość transakcji. Dbasz tylko o to, co zarobiłeś.

To jest interesujące. Czy nie chodzi tylko o to, by przynosić zyski?

Czy to w Fiacie, Bitcoinie czy czymkolwiek? Daniel Krawisz: Definicja zysku zależy od definicji pieniądza. Sposób, w jaki używasz pieniędzy, jest Zacznij od pieniędzy Wydawaj pieniądze, aby zarabiać więcej Wróć do pieniędzy Jest cykl. Pieniądze to bezpieczeństwo, a przedsiębiorczość to ryzyko. Z pieniędzmi przechodzisz przez cykl ryzyka i nagrody. Jeśli skończysz z więcej, to zyskasz, a jeśli skończysz z mniejszym, poniesiesz stratę. Pytanie, które możemy tutaj zadać, brzmi: czego więcej? Wiele towarów można wykorzystać jako pieniądze. Coś, co dałoby ci więcej jednego dobra, niekoniecznie dałoby ci więcej innego dobra.

Gdybyś próbował prowadzić biznes Bitcoin przez ostatnie 10 lat, byłoby wiele przypadków, w których mógłbyś osiągnąć duży zysk w dolarach, co oznaczałoby stratę pod względem satoshi i odwrotnie. To właśnie mam na myśli, kiedy mówię, że definicja zysku zależy od definicji pieniądza. „Zysk lub strata” oznacza po prostu „więcej lub mniej pieniędzy”. W prawdziwym świecie nie wiemy, czy masz mniej, czy więcej, dopóki nie wiemy, czym są pieniądze. Obecnie w prawdziwym świecie istnieje więcej niż jeden rodzaj pieniędzy. Istnieje wiele konkurujących ze sobą pieniędzy. Dlatego tak naprawdę nie wiemy, kto ma więcej, a kto mniej. Tak więc, kiedy mówisz „czy nie chodzi tylko o to, by być dochodowym? Czy to fiat, Bitcoin czy cokolwiek? ” Powiedziałbym, że istnieje duża różnica między zyskiem na fiat a Bitcoin, a zrozumienie tej różnicy jest kluczem do tworzenia strategii dotyczących sukcesu Bitcoina, więc nie możemy tego po prostu zignorować. A jeśli chodzi o cytat, który mi pokazałeś, ten cytat mówi jedynie, że wolumen transakcji nie podnosi ceny Bitcoina.

Ceny i wolumen transakcji są raczej spowodowane tym samym, co nazywamy wartością. Wartość to oczekiwana korzyść wynikająca z dobra. Ceny są spowodowane przekonaniami ludzi na temat wartości, tj. Ich przekonaniami na temat wartości oczekiwanej. Wolumen transakcji jest również spowodowany wartością, ponieważ wartość jest motywacją do prób zdobycia większej liczby Bitcoinów. Jeśli mówisz „wolumen transakcji podnosi ceny”, w praktyce mówisz, że dwie rzeczy są powiązane ekonomicznie, zapominając o części, która obejmuje ludzką motywację. Dlatego w ogóle nie myślisz realistycznie o ekonomii, właściwie usunąłeś z niej najważniejsze. Jaka jest wartość pieniędzy? W teorii austriackiej wartość pieniądza wiąże się z tym, że nie wiadomo wszystkiego, co dzieje się w całej gospodarce.

Pieniądze to dobro, które stawia Cię na pierwszym miejscu w kolejce do wykorzystania nowej okazji. Zaletą posiadania gotówki nad dochodem z zapasów jest to, że przy pierwszej okazji kupuje się inne akcje po niższej cenie. Mises powiedział, że pieniądze są dobrem prezentowym. Wszechobecna możliwość znalezienia lepszej opcji, o której nie wiedziałeś, jest powodem, dla którego musisz trzymać pieniądze, zamiast je wydawać. Oczywiście pieniądze mogą być dobrem przyszłości. Zrobiłbyś to, gdybyś myślał, że w przyszłości będą lepsze możliwości i spodziewałeś się, że inni ludzie zdadzą sobie z tego sprawę i podniosą wycenę.

Jeśli chcemy, aby Bitcoin szedł w górę, chcemy mieć pewność, że liczba nieznanych możliwości rośnie. To nie to samo, co wolumen transakcji, chociaż, jak powiedziałem, skutkuje wolumenem transakcji. Jest inaczej, ponieważ ceny są perspektywiczne. W związku z tym wolumen transakcji nie wpływa na wzrost ceny; ale raczej cena jest podnoszona przez ludzi, którzy przewidują większy wolumen transakcji w przyszłości.

Gdyby ludzie nie wierzyli, że jutro będzie jakikolwiek wolumen transakcji, to żadna wartość wolumenu transakcji dzisiaj nie podniosłaby ceny. Powiedziałbym, że austriacka teoria sugeruje, że każda transakcja, która faktycznie ma miejsce, zmniejsza wartość Bitcoina, ponieważ jest to moment, w którym okazja zostaje zrealizowana. Oczywiście nie wierzę, że wolumen transakcji jest zły lub zły, jak stwierdzili ludzie w BTC. Rzeczywistość jest taka, że ​​wszystkie możliwości są ulotne, więc musimy nieustannie tworzyć więcej.

Jakie są zalety, jeśli podmioty przetwarzające transakcje akceptują wyłącznie Bitcoin SV (BSV), satoshi, jako zapłatę za swoje usługi?

Daniel Krawisz: Zaletą podmiotów obsługujących transakcje jest to, że nie muszą się martwić, że BSV znacznie wzrośnie, zanim będą mogli go kupić za te inne waluty. Opóźnienie jest wprowadzane, gdy akceptujesz inne pieniądze. Może niewiele, ale ceny zmieniają się z prędkością myśli.

Patrząc na tytuł białej księgi Bitcoin, czytamy: „Bitcoin: elektroniczny system gotówkowy peer to peer”.

Nie jest napisane „Bitcoin: elektroniczna gotówka peer to peer”, na końcu jest napisane „system”. Czy nie jest to wskazówka na temat tego, co Bitcoin jest w stanie, poza tym, że może być używany jako gotówka bezpośrednio, przenosząc satoshi? Daniel Krawisz: Może to wskazówka, że ​​Bitcoin może być używany do wielu różnych rodzajów gotówki i że górnicy mogą zarobić dużo pieniędzy, przetwarzając transakcje na te tokeny.

To bardzo dobry sposób dla Bitcoinerów, aby służyć światu i na pewno byłbym szczęśliwy, mogąc zarobić dużo opłat transakcyjnych za świadczenie tej usługi. Jednak byłby to dokładnie taki rodzaj wolumenu transakcji, który nie powoduje wzrostu ceny satoshi, ponieważ ma to związek z obsługą reszty świata, a nie usługą bitcoinerów. Uważam jednak, że jest o wiele więcej możliwości uczynienia Bitcoina bardziej wartościowym niż przetwarzania tokenów fiducjarnych. Chcę robić rzeczy, które mają związek z obsługą Bitcoinerów.

Nie oznacza to, że nie powinniśmy także służyć reszcie świata. Myślę, że gdybyśmy zrobili o wiele więcej, aby służyć sobie nawzajem, byłby to o wiele lepszy powód, aby ludzie dołączyli do ekonomii Bitcoin, niż gdybyśmy służyli reszcie świata i po prostu uzyskalibyśmy z tego znacznie więcej ilość włożonego wysiłku. Ludzie zawsze starają się robić rzeczy z Bitcoinem, a nie tylko używać go jako pieniędzy.

Tak, jest wiele wspaniałych rzeczy, które możesz zrobić z Bitcoinem, ale myślę, że funkcja pieniędzy została zaniedbana, mimo że jest najbardziej warta. Używanie Bitcoin jako pieniędzy oznacza dostarczanie sobie nawzajem rzeczy, których faktycznie potrzebujemy. Chcę wieść dobre życie. Bitcoin to sposób, w jaki ludzie mogą czerpać więcej wartości z siebie nawzajem. Nie mogłeś mieć nic lepszego niż to. To jest to, co chcę zrobić i to właśnie chciałbym wyciągnąć z Bitcoina.

Kiedy mówimy o Bitcoinie, czy musimy rozróżniać między Bitcoinem jako tokenem a Bitcoinem w sieci / systemie?

Wydaje mi się, że istnieją dwa Bitcoiny i używamy tego samego słowa dla obu. Daniel Krawisz: Tak, jest niejasność.

Powiedziałeś to na Twitterze

Czy podmioty przetwarzające transakcje nie zaspokajają prawdziwej potrzeby firm, które – przynajmniej na razie – nie chcą mieć do czynienia z satoshi?

Daniel Krawisz: Robią, ale jakim kosztem? Jeśli Bitcoin to naprawdę lepsze pieniądze, powinieneś być w stanie zaoszczędzić na kosztach, nie używając innych pieniędzy. Aby handel mógł się wydarzyć, musi istnieć podwójna zbieżność potrzeb. Nie możesz być obojętny na pieniądze, które chcesz. Wszystkie są różne.

Chciałbym powiedzieć klientowi, jakich pieniędzy potrzebuję, zanim cokolwiek mu sprzedam. Wybór odpowiednich pieniędzy do zaakceptowania może mieć o wiele większe znaczenie niż wartość całej firmy, więc myślę, że to dość głupie, jeśli ktoś mówi, że jest obojętny wobec fiat kontra Bitcoin. Oferowałbym tylko rzeczy za fiat za wyższą cenę.

Dlaczego nie pozwolić fiatowi i satoshi konkurować w sieci Bitcoin?

Daniel Krawisz: Najpierw możemy pozwolić im konkurować w naszych głowach, a to oszczędza dużo czasu. Nie oznacza to, że wiemy, jak doskonale symulować rzeczywistość, ale myślę, że możemy zaoszczędzić dużo czasu w Bitcoin, myśląc o wiele więcej o tym, co chcemy zbudować, zanim faktycznie to zrobimy.

Porozmawiajmy o tym, co się dzieje, gdy procesory transakcji otrzymują zapłatę w Bitcoin SV. Gdy tylko otrzymają płatność w satoshi – czy to opłata transakcyjna, czy płatność za inną usługę związaną z Bitcoinem – zatrzymują te satoshi. Gdy tylko zatrzymają satoshi, automatycznie stają się spekulantami. Trzymają satoshi i spekulują na ten temat. Jeśli sprzedają go od razu za fiat, opuszczają sferę spekulacyjną. Jeśli pozostaną w satoshi, nadal będą spekulantami. Dlaczego podmioty przetwarzające transakcje miałyby chcieć być spekulantami? Nie są spekulantami, ale procesorami transakcji. Co myślisz?

Daniel Krawisz: Jeśli trzymasz się fiata, jesteś także spekulantem. Dlaczego mówisz, że przestajesz spekulować, skoro trzymasz fiat? Nie wiesz, co się stanie, zanim będziesz miał szansę wydać posiadane pieniądze. Fiat lub satoshi, jeśli je masz, musisz przewidzieć ich przyszłość, aby wiedzieć, że możesz je wydać.

Czy nie chodzi o specjalizację?

Procesory transakcyjne specjalizują się w przetwarzaniu transakcji. Nie specjalizują się w spekulacjach, a jeśli spekulują, nie specjalizując się w spekulacjach, prawdopodobnie prześcigają ich wyspecjalizowani spekulanci. Daniel Krawisz: Spekulacje nie są specjalnością. To jest coś, co każdy musi zrobić i nie ma w tej kwestii wyboru. Istnieje niepewna przyszłość, na którą musisz postawić, jeśli żyjesz. Spekulacje mają związek ze stosowaniem wiedzy zróżnicowanej (tej, o której wiesz, a której nie wiedzą inni).

Nie ma żadnej specjalizacji w wiedzy o tym, czego nie wiedzą inni; to się zawsze zmienia. Ludzie, którzy są bardzo dobrzy lub mają szczęście, mogą uciec od spekulacji, ale tylko dlatego, że życie jest ograniczone. Jeśli jednak nigdy nie chcesz spekulować, oznacza to, że nie wiesz nic, czego nie wiedzą inni, co prawdopodobnie nie jest prawdą i byłoby dla ciebie bardzo smutne, gdyby tak było. Spekulacja nie jest prawdziwą pracą, bez względu na to, jak wiele osób ją udaje. Wiedza, która jest dobra, zapewni ci pracę i czasami będzie miała znaczenie dla całego świata. Wtedy możesz spekulować. Jeśli próbujesz cały czas spekulować, po prostu tracisz wszystko w momencie, gdy dzieje się coś, czego nie rozumiesz. Aby specjalizować się w spekulacji, musiałbyś wiedzieć wszystko.

Za każdym razem, gdy spekulujesz, tracisz możliwość dalszej spekulacji, ponieważ rynek uczy się na podstawie wszystkiego, co robisz. Rynek jest boskim stworzeniem powstałym z umysłów innych. Zobacz Mr. Market, przypowieść Bena Grahama. Rynek jest antyindukcyjny, co oznacza, że ​​próby poznania go powodują jego ewolucję. Będzie pochłaniać twoją różnicową wiedzę, dopóki nie zostanie ci żadna. Za każdym razem, gdy spekulujesz, musisz uczyć się nowych sztuczek! Jeśli jednak spróbujesz nie spekulować na Bitcoinie, stracisz największą ilość pieniędzy.

Nie sądzę, aby firma była naprawdę bardzo dobra lub dobrze rozumiała Bitcoin, jeśli nie chce spekulować. Biznes powinien być taki jak osoba, którą opisałem powyżej: mieć regularny dochód, ale przygotowany na chwile, kiedy jego wiedza dotyczy całego rynku. Jeśli nie chcesz spekulować na temat Bitcoina, to tak, jakbyś powiedział, że nie uważasz, że Bitcoin jest słabo rozumiany. Jaki biznes Bitcoin miałby ludzi, którzy tak nie myślą? Takiego, któremu brakuje wiedzy o sukcesie i można go łatwo pokonać konkurencją.

Szczerze mówiąc, uważam, że wartość pieniądza nie jest tak skomplikowana, a rynek zachowuje się tak, jakby go prawie nie rozumiał. Wszystko, co musisz zrobić, to sprawdzić, jak dobrze Bitcoinery służą sobie nawzajem co kilka lat. O to chodzi w pieniądzach, a ludzie tak naprawdę nawet o tym nie myślą, o ile wiem. Większość ludzi nie nauczy się tego bez względu na to, jak często to powtarzam, więc jest to jak wiedza różnicowa, która nigdy nie przemija. Mógłbym to wszystko napisać w tym wywiadzie i każdy mógłby to przeczytać, a rynek nadal by nie zachowywał się tak, jak został zrozumiany.

Dlaczego jako firma nie chcielibyście spekulować, biorąc pod uwagę te warunki? Dla mnie to pokazuje, że tak naprawdę nie wiesz, co robisz, i jest coś o wiele lepszego, co możesz zrobić, wykonując dużo mniej pracy. Oczywiście pewnego dnia Bitcoin zostanie lepiej zrozumiany.

Spekulacje na Bitcoinie będą wtedy dużo trudniejsze. Nie oznacza to, że nie chciałbyś tego robić. Oznacza to po prostu, że musisz spędzać więcej czasu na nudnej pracy, a mniej na martwieniu się o światową gospodarkę. Każdy wie coś ważnego, o czym inni nie wiedzą i to się nigdy nie zmieni. Zmieni się tylko to, jak często pojawi się okazja do spekulacji. Dzięki, Daniel!

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Daniel Krawisz: Transaction processors should seek Bitcoin – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO