Nie, BSV i BTC nie mogą być przyjaciółmi

Pomimo twierdzeń liderów ekosystemu Bitcoin SV, że BSV i BTC „mogą współistnieć przez lata, ponieważ nie konkurują”, lub nagłej chęci ochrony „oszczędności życia” BTC HODLer pomimo wcześniejszych doniesień o „toczących się górach lodowych”, zapewniam, że BSV a BTC (ani BCH) nie mogą odnieść sukcesu w dłuższej perspektywie.

Craig S Wright post

Każdy z trzech konkurujących łańcuchów implementuje ten sam algorytm mieszania SHA-256, który umożliwia górnikom z tym samym sprzętem przełączanie łańcuchów w oparciu o bieżącą rentowność. I znowu, pomimo wypowiedzi różnych liderów z całego świata cyfrowej waluty, liderzy ci są hipokrytami w tym sensie, że mogą publicznie potępiać (lub nawet usuwać) monetę pomimo jej wydobywania – wspierając w ten sposób te same sieci, którymi, jak twierdzą, gardzą.

Okoliczności te zostały utrwalone przez Satoshi Nakamoto wraz z wydaniem oprogramowania Bitcoin 3 stycznia 2009 roku. Nie wiem, czy Satoshi przewidział wiele łańcuchów istniejących przez dłuższy czas z tym samym algorytmem haszowania, ale ekonomia systemu działa tak że tylko jeden może przeżyć.

Joshua Henslee Twetch Post

Górnicy w kosmosie są niewolnikami dotacji blokowej i ceny monet ze względu na nikły wolumen transakcji w każdym z trzech łańcuchów (tak, w tym BSV). Dotacja stanowi w przeważającej mierze większość nagrody za wygrywanie bloków, co zmusza górników do zmiany łańcucha, gdy cena jednego z łańcuchów gwałtownie wzrośnie, aby skorzystać z rentowności.

Dlatego możesz zobaczyć Binance z około 25% -30% obecnego hashrate BSV, mimo że nawet nie obsługuje monety na ich giełdzie. Lub możesz zobaczyć innych zwolenników BSV i BCH (MatterPool, SVPool, Mempool, TAAL, Bitcoin.com) wydobywających rzekomy pet-rock, SegWit altcoin.

Total Bitcoin Hash Rate by Mining Poo

Wskaźniki skrótu w trzech różnych łańcuchach nie są bezwzględne – są względne. W danym momencie szybkość mieszania jest rozkładana proporcjonalnie między łańcuchami w oparciu o siły rynkowe. Jeśli jeden łańcuch zwiększy cenę lub wielkość transakcji, górnicy przejdą na ten łańcuch bez wahania – niezależnie od ich pozycji politycznej.

Na przykład, jeśli zdarzy się, że cena BSV wzrośnie do zaledwie 10% BTC, będzie to miało znaczący wpływ na rynek. Górnicy muszą zmienić swoje ASIC z BTC na BSV, aby skorzystać z nagłej rentowności, zmniejszając szybkość mieszania tych sieci o tę samą wartość, zwiększając w ten sposób czasy blokowania i opłaty. Być może dlatego BSV jest jedną z monet, które mają największe spadki?

Wzrost o 10% nie będzie miał takiego samego wpływu jak trwała objętość w długim okresie. Gdy to się stanie, górnicy zmienią się, pozostawiając inne łańcuchy na śmierć.

Nie sądzę, aby Chain Death był realnym scenariuszem dla BTC, ponieważ programiści BTC Core „hard-fork” z niego wyjdą, zmieniając algorytmy haszowania lub trudności. Cytując przyjaciela na podstawie dokładnie tego scenariusza, jeśli Core robi to „to są f% & # ed.” Dlaczego łania wciąż próbuje uciec, skoro już znalazła się między paszczą lwa? BSV nie może skalować się bez konieczności spożywania BTC i BCH.

Działalność górnicza ma ogromne wymagania kapitałowe i surowcowe, po prostu nie stać ich na grę polityczną, jeśli chodzi o rentowność. Tak jak teraz są niewolnikami dotacji, będą zmuszeni wydobywać łańcuch z trwałym wolumenem transakcji.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : No, BSV and BTC cannot be friends forever – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO