Craig Wright wzywa deweloperów do pomocy przy odzyskaniu środków z Trust

Jeśli kiedykolwiek padłeś ofiarą kradzieży zasobów cyfrowych, może nadejść pomoc. Dr Craig Wright, za pośrednictwem Tulip Trading Limited, uzyskał pozwolenie na obsługę 16 programistów Bitcoin poza jurysdykcją w celu odzyskania dostępu do 4 miliardów funtów Bitcoinów skradzionych podczas włamania do sieci dr Wrighta w 2020 r. I kontroli nad nimi. Wiadomość została dzisiaj ogłoszona przez ONTIER, firmę reprezentującą Tulip Trading i Dr. Wright. Sprawa toczy się szybko, biorąc pod uwagę liczbę oskarżonych i fakt, że wszyscy oni wydają się mieć siedzibę poza Wielką Brytanią.Deweloperzy otrzymali listy przed akcją pod koniec lutego. Dzisiejsze orzeczenie zapadło po złożeniu przez ONTIER 173-stronicowego wniosku.

Deweloperzy dla BTC, BCH, BCH ABC i Bitcoin SV (BSV) są w trakcie obsługiwania i spotkają się z dr. Wrightem w sądzie, aby ustalić, jakie obowiązki oni – i generalnie programiści – są winni użytkownikom łańcuchów bloków znajdujących się pod ich kontrolą. Według ONTIER i dr Wright programiści blockchain mają wobec swoich użytkowników obowiązki powiernicze i deliktowe, które zmusiłyby ich do działania, na przykład, gdyby byli świadomi transakcji obejmujących skradzione aktywa, które mają miejsce w ich łańcuchu. W końcu programiści blockchain sprawują znaczną kontrolę nad swoimi projektami, a wielu użytkowników przywiązuje dużą wagę do tego, aby ta kontrola była właściwie wykonywana.

Powszechnie wiadomo, że prawo przewiduje obowiązki w podobnych okolicznościach; ONTIER argumentowałby, że technologia blockchain niczego nie zmienia. W komunikacie prasowym Paul Ferguson, partner w ONTIER, mówi: „Tulip Trading jest po prostu ofiarą kradzieży. Po raz pierwszy włamanie zostało zgłoszone policji w lutym ubiegłego roku. TTL otrzymało teraz pozwolenie na dochodzenie odzyskania dostępu do swoich zasobów cyfrowych i kontroli nad nimi od osób, które są w stanie naprawić utratę. Fakt, że ktoś ukradł przechowywane cyfrowo, zaszyfrowane prywatne klucze Bitcoin firmy Tulip Trading, nie uniemożliwia programistom wdrażania kodu umożliwiającego prawowitemu właścicielowi odzyskanie kontroli nad bitcoinami. ” „W tym, co dla wielu może okazać się ogromną ulgą, orzeczenie na korzyść Tulip Trading miałoby poważne konsekwencje dla tych, którzy utracili dostęp do swoich Bitcoinów lub mieli skradzione monety”.

Biorąc pod uwagę prawdopodobną liczbę ofiar kradzieży zasobów cyfrowych, argument ONTIER będzie bardzo interesujący dla wielu, którzy liczą na środek zaradczy, któremu do tej pory odmówiono. CoinGeek będzie uważnie śledzić tę sprawę i dostarczać aktualizacje, gdy nadejdą.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Craig Wright granted permission to serve Bitcoin developers in landmark suit – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO