Oto, jak Bitcoin rozwiązuje problem bizantyjskich generałów, jak wyjaśnił Craig Wright

Co wpłynęło na opis Satoshi, w jaki sposób Bitcoin rozwiązał problem generałów bizantyjskich? Kiedy Satoshi stworzył Bitcoin, jak wyobrażał sobie jego istnienie i rozwiązywanie problemów na świecie? W swoim najnowszym poście na blogu „The King’s Wi-Fi” dr Craig Wright mówi o opisie dowodu pracy, którego używa w odniesieniu do tego, jak Bitcoin rozwiązuje problem generałów bizantyjskich, a także o tym, jak wyobraża sobie istnienie Bitcoina w świat i nieporozumienia związane z Bitcoinem, które widział, wkrótce po opublikowaniu białej księgi.

Zanim dr Wright wejdzie w sedno sprawy, przygotowuje scenę, opowiadając publiczności o niektórych swoich doświadczeniach w środowisku akademickim oraz o tym, jak jedno ćwiczenie / egzamin w szczególności wpłynęło na opis PoW, który opisuje. „Kohorta GSE musiała złamać„ King’s Wi-Fi ”.

Korzystając z AirSnort, Aircrack-ng, WEPCrack itp., Mogliśmy współpracować w celu włamania się do sieci, zanim zostanie odkryta, jako demonstracja ćwiczenia z użyciem pióra ”- powiedział dr Wright. „Jak na ironię, jednym z aspektów mojego pisania, który nie został przyjęty, jest to, że mój opis, w jaki sposób Bitcoin rozwiązał problem generałów bizantyjskich, został zaczerpnięty z ćwiczeń SANS. Wymagano, aby ćwiczenie działało w grupie; wszyscy musieliśmy skonfigurować nasze maszyny za pomocą narzędzi do łamania sieci bezprzewodowej, aby przechwycić Wi-Fi i zaatakować sieć bezprzewodową zarządzaną przez egzaminatorów SANS / GIAC, zanim skończy się czas ”.

Wkrótce po tym, jak dr Wright ukończył egzamin SANS / GIAC, opublikował raport dotyczący bitcoinów, jednak od razu zdał sobie sprawę, że nie wszyscy rozumieli bitcoin tak, jak to sobie wyobraził. „13 listopada pan Donald wysłał mi dość obszerną, zawiłą wiadomość, w której stwierdził, że problem generałów bizantyjskich jest klasycznym trudnym problemem informatycznym, którego nie da się łatwo rozwiązać.

James Donald powiedział, że nie mogę modelować atakowanego systemu. Robiłem to wiele razy. Cały cel mojej pracy doktorskiej ewoluował wokół kwantyfikacji ryzyka systemów informatycznych. Wykorzystałem procesy ekonomiczne w ekonometrii do modelowania ryzyka ”- powiedział dr Wright. „Byłem już sfrustrowany Panem Donaldem, gdy ciągle nazywał Bitcoin„ bitgold ”. Bitcoin nie był bitowym złotem, co nie wydawało się czymś, co wielu ludzi chciało zrozumieć, i pozostaje czymś, czego ludzie nie wydają się rozumieć.

Wielokrotnie tłumaczyłem, że Bitcoin nie jest systemem, w którym każda osoba prowadziłaby węzeł. Wydaje mi się, że bardzo jasno dałem do zrozumienia, że ​​będzie istnieć tylko kilka węzłów, ale niestety osoby takie jak pan Donald wciąż opowiadały o antyrządowych, antybankowych i innych szalonych pomysłach, które chcą być częścią mojego dzieła. ” „Moimi celami dla Bitcoina nie było zaprojektowanie systemu, który pasowałby do anarchistycznej koncepcji pieniądza bez rządu.

Mój system został zaprojektowany tak, aby zapewniać mikropłatności dla sieci i ogólnie internetu ”. Dr Wright omówił również operatorów węzłów i jego pomysł polegający na tym, aby nie każda osoba obsługująca sieć obsługiwała pełny węzeł, ale raczej posiadanie kilku węzłów komercyjnych obsługujących resztę. „Mój argument był prosty: sieci stają się komercyjnymi centrami danych, a kilka węzłów obsługuje resztę” – powiedział dr Wright.

Następnie bada, dlaczego system wymaga skalowania i dlaczego bloki o wielkości 1 MB po prostu go nie wystarczają. „Królewskie Wi-Fi” dostarcza wielu informacji na temat tego, co zainspirowało Satoshi do opisu tego, jak Bitcoin rozwiązuje problem generałów bizantyjskich, dlaczego posiadanie kilku komercyjnych węzłów jest bardziej wydajne niż posiadanie każdej osoby obsługującej węzeł i dlaczego Bitcoin musi działać na skala, która jest znacznie większa niż 1 MB na blok. I oczywiście, będąc doktorem Wrightem, kończy swój post na blogu, informując publiczność, że nad sieciami blockchain krąży prawo z wątpliwymi praktykami operacyjnymi.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Here’s how Bitcoin solves Byzantine Generals Problem, as explained by Craig Wright – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO