Opodatkowanie miningu w Korei Południowej

Firmy zaangażowane w wydobywanie nagród blokowych mogą skorzystać ze znacznej ulgi podatkowej, gdy w Korei Południowej w 2022 r. Zacznie obowiązywać nowy system podatku od waluty cyfrowej. Koreański serwis informacyjny Pulse News poinformował, że Ministerstwo Gospodarki i Finansów tego kraju ogłosiło dodatkowe szczegóły dotyczące wkrótce wprowadzonych w Korei przepisów dotyczących podatku od cyfrowej waluty. Nowe przepisy przewidują, że górnicy z nagrodą blokową będą rozliczać koszty działalności jako koszty uzyskania przychodu. Te koszty podlegające odliczeniu obejmują rachunki za energię elektryczną, w których górnicy będą musieli udowodnić, ile energii elektrycznej zużyli w swoich operacjach wydobywczych w łańcuchu blokowym, zgłaszając przychody w maju.

Rząd ma nadzieję, że kwota podatku, który firmy płacą w nowym roku, będzie minimalna. Opodatkowanie będą dotyczyły zysków lub strat, które mają być poniesione od przyszłego roku. Oprócz odliczeń kosztów biznesowych dla górników z nagrodami blokowymi, urzędnicy podatkowi wyjaśnili również system podatkowy dla przychodzących. Podatek w wysokości 20% nałożony na handel walutami cyfrowymi w Korei Południowej będzie miał zastosowanie tylko do zysków powyżej 2,5 miliona wonów (około 2230 USD) zarobionych w 2022 roku.

Pomimo pewnego sprzeciwu wobec ustawy o podatku od waluty cyfrowej i handlu tokenami minister finansów tego kraju stwierdził wcześniej, że ruch ten był nieunikniony. Kandydat na premiera Korei Południowej Kim Boo-Kyum już obiecał przeanalizować ustawę o podatku od waluty cyfrowej w obliczu bezlitosnej krytyki ze strony interesariuszy cyfrowej waluty w tym kraju. Ostatnio Kim powiedział, że istnieje potrzeba „dokładnego przygotowania sposobu, w jaki rząd zajmie się tą kwestią”. Rządząca Korei Południowej Partia Demokratyczna podobno stara się również poddać rynkowi handlu walutami cyfrową kontrolę państwa, a jeden przedstawiciel posunął się nawet do zasugerowania środków zarządzania obecnym 24-godzinnym handlem i ochrony młodych inwestorów.

Główna partia opozycyjna People Power Party planuje powołanie grupy zadaniowej, która zajmie się usystematyzowaniem rynku. Chociaż Korea Południowa nie jest centrum wydobycia dużych bloków, pojawiły się lokalne doniesienia o ożywieniu działalności wydobywczej w tym kraju. Komputerowe huki wykorzystywały również swoje bezczynne komputery do wydobywania walut cyfrowych alternatywnych monet w obliczu malejącego patronatu spowodowanego ograniczeniami blokowania COVID-19. W marcu lokalny serwis informacyjny poinformował o wzroście importu sprzętu górniczego na międzynarodowym lotnisku Incheon.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Block reward miners in South Korea getting tax break under new scheme – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO