Robin Kohze z Vaionex rozmawia z Bitcoin Association o wprowadzeniu programistów do ekosystemu Bitcoin SV

Uruchomienie Blockchain Vaionex rozwija domenę BitcoinSVDevelopers.com jako centralny punkt dla programistów Bitcoin SV. Stowarzyszenie Bitcoin miało okazję przeprowadzić wywiad z założycielem Vaionex, Robinem Kohze, na temat projektu i tego, jak może on najlepiej służyć powstającemu ekosystemowi programistów Bitcoin SV. Zamiast kupować nową domenę, Kohze powiedział Stowarzyszeniu Bitcoin, w jaki sposób on i firma odziedziczyli domenę po jej pierwotnym właścicielu. Wykorzystując siłę istniejącej marki w całej domenie, Kohze powiedział, że jego celem jest przywrócenie witryny do jej pierwotnych mocnych stron, przywracając ją do życia jako centrum społeczności programistów.

Mówiąc o Bitcoin SV, Kohze powiedział, że jako dostawca infrastruktury z korzyścią dla platformy było przyciągnięcie jak największej liczby programistów do ekosystemu. „Jesteśmy dostawcą infrastruktury, co oznacza, że ​​im więcej programistów dołączamy do ekosystemu, tym więcej możemy ostatecznie dla nich zrobić. Uważamy, że posiadanie takich platform jest korzystną sytuacją, z której skorzysta każda firma infrastrukturalna w kosmosie ”.

Kohze powiedział, że fakt, że istnieje jedno źródło wiedzy dla zasobów programistów, sprawił, że był to wygodny punkt wyjścia do wdrażania nowych programistów, pokazując im, co mogą zrobić z Bitcoin SV i, co najważniejsze, jak to zrobić. „Podobało nam się, że istniała jedna platforma [stara strona internetowa], do której można wysłać kogoś zupełnie nowego w ekosystemie, aby odebrał go z dowolnego miejsca, z którego zaczęli, a następnie powiedzieć:„ Oto te zasoby, oto, co możesz zrobić z Bitcoin SV, a oto ludzie, którzy teraz nad tym pracują. ” Zamiast wpływać na zasoby lub kształtować platformę na swój własny wizerunek, Kohze powiedział, że Vaionex przyjął bezstronne, neutralne podejście, uznając ich rolę jako uczestników ekosystemu deweloperskiego. „Podczas tworzenia platformy staraliśmy się być jak najbardziej bezstronni, dodając do serwisu każdą perspektywę rozwoju. Jako firma uważamy, że nie możemy i nie powinniśmy wszystkiego uchwycić – i raczej postrzegamy siebie jako uczestników większego ekosystemu, który zapewnia bramę do rozwoju i krytyczną infrastrukturę do dostarczania działających produktów. ”

Kluczową cechą platformy będzie zaangażowanie czołowych członków społeczności deweloperów, którzy będą zatrudniać indywidualnych ekspertów, którzy będą pełnić rolę moderatorów. „To, co nas wyróżnia, to fakt, że będziemy zapraszać wiodących członków ekosystemu, aby pełnili rolę moderatorów. Uważamy, że zawsze są ludzie przychodzący i odchodzący, ludzie, którzy mają więcej wiedzy i ludzie, którzy mają mniej wglądu w nowe wydarzenia ”. Kohze spodziewa się, że centralna biblioteka programistów stanie się pilniejsza w miarę rozwoju platformy Bitcoin SV. „Jeśli jako ekosystem mamy zamiar gwałtownie rosnąć, nie ma sensu, aby obecność lub brak określonych bibliotek programistów była całkowicie kontrolowana przez kogoś, kto decyduje, który z nich jest najważniejszym lub drugim najważniejszym zasobem. Musisz mieć systemy, które samodzielnie zarządzają, na przykład promując to, co jest popularne, a o tym, co jest popularne, decyduje społeczność ”.

Czekając na inne możliwości, Kohze powiedział, że nawiązanie bliższego kontaktu ze społecznością programistów może pozwolić rekruterom na szybkie znalezienie najlepszych programistów. „Z pewnością istnieją możliwości, aby spróbować zbliżyć się do branży, integrując nasze narzędzia ze sobą i ze społecznością – na przykład tworząc narzędzie, które pozwala branży rekrutować swoich członków. Następnie, jeśli jestem rekruterem, mógłbym użyć tej witryny, aby zobaczyć najlepszych programistów dla danego projektu, które będą połączone z ich profilem i stroną GitHub, co pozwoli mi zobaczyć, kto jest największym współtwórcą na podstawie liczby wierszy kod, który wnieśli ”. „Wówczas stajemy się podstawowym źródłem danych przy podejmowaniu decyzji, kogo rekrutować, ponieważ widzisz cały ekosystem: kim są najlepsi programiści?

Kto z najlepszych programistów jest otwarty na rekrutację na podstawie ustawień profilu? Będzie to narzędzie, które prawdopodobnie lepiej połączy całą społeczność ”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Vaionex’s Robin Kohze talks bringing developers to Bitcoin SV ecosystem with Bitcoin Association – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO