Marathon Miners zaczęli cenzurować transakcje btc

Pomimo wysiłków firmy Marathon transakcje z ciemnego rynku internetowego nadal docierały do bloku.

https://www.coindesk.com/marathon-miners-censor-bitcoin-transactions-ofac-compliant?jwsource=cl

Nowa pula wydobywcza Marathon Digital Holdings (MARA) wydobyła blok bitcoinów (BTC, + 3,38%), który jest „w pełni zgodny z przepisami USA”, co oznacza, że firma zaczęła wykluczać transakcje dokonywane przez podmioty, które jej zdaniem są objęte sankcjami Departamentu USA.

Departament Skarbu lub byłeś zaangażowany w działalność typu dark web. Pula Marathon OFAC, która została po raz pierwszy ogłoszona pod koniec marca, „powstrzymuje się od przetwarzania transakcji wymienionych na liście specjalnie wyznaczonych obywateli i zablokowanych osób (SDN) Departamentu Skarbu USA”, aby zachować „zgodność z amerykańskimi normami regulacyjnymi”, zgodnie z Firma.

Firma Marathon stwierdziła, że rozwiązuje problem „wielu dużych funduszy i korporacji”, które „wyraziły zainteresowanie zakupem bitcoinów”, sprzedając wydobyte bitcoiny jako zgodne z OFAC. Rzecznik maratonu, Jason Assad, potwierdził, że pierwszy blok puli OFAC firmy ocenzurował niektóre transakcje, ale nie określił, które z nich. „Wykluczając transakcje między nikczemnymi podmiotami, możemy zapewnić inwestorom i organom regulacyjnym spokój ducha, że bitcoin, który produkujemy, jest„ czysty ”, etyczny i zgodny z normami regulacyjnymi” – powiedział Marathon w oświadczeniu.

Autor : BitUp

Źródło : YT / https://www.coindesk.com/marathon-miners-censor-bitcoin-transactions-ofac-compliantAuthor: bitup BSV