Szał wydatków kopalni Core Scientific

Północnoamerykański kopalnia kryptowalut Core Scientific dokonał w tym tygodniu najnowszego zakupu sprzętu, ogłaszając zakup 112 800 maszyn górniczych ASIC. Firma zawarła umowę sprzedaży ze strategicznym partnerem Bitmain Technologies Limited, aby kupić zestaw swoich platform sprzętowych S19, S19 Pro, S19J i S19J Pro Antminers. Dzięki sprzedaży całkowita liczba górników Bitmain S19 obsługiwanych przez Core Scientific osiągnęła 188.824.

Core Scientific nie ujawniło warunków finansowych przejęcia. Jednak umowa ta ponad dwukrotnie podwaja istniejącą flotę firmy Core Scientific z serii 19 hostowanych Antminerów. Po uruchomieniu te nowe jednostki wydobywcze ASIC zapewnią łączną moc obliczeniową serii 19 obsługiwaną przez Core Scientific do ponad 18,1 exahasha. Według raportu CoinDesk, Core Scientific planuje wykorzystać połowę maszyn do własnego wydobycia BTC, podczas gdy druga połowa jest objęta umową z obecnymi klientami.

Zakup platform górniczych ma na celu wzmocnienie pozycji Core Scientific w sektorze górnictwa z nagrodami blokowymi. CEO Kevin Turner był cytowany przez serwis informacyjny, mówiąc, że firma zamierza zwiększyć swój globalny udział w hashracie BTC z 5% do 12%. „Dzięki naszej ostatniej umowie zakupu z Bitmain w grudniu 2020 roku staliśmy się największym dostawcą infrastruktury i hostingu blockchain w Ameryce Północnej z 76 024 jednostkami w naszej flocie.

Teraz, zaledwie 4 miesiące później, ponad dwukrotnie zwiększyliśmy naszą flotę i zamierzamy kontynuować rozszerzanie naszej działalności samoczynnego wydobycia w 2021 roku ”- powiedział Turner. Ta obecna umowa jest najnowszym rozdziałem długotrwałego partnerstwa między Core Scientific i Bitmain. Firma jest pierwszym i jedynym autoryzowanym centrum napraw Bitmain objętych gwarancją w Ameryce Północnej.

Core Scientific może serwisować i naprawiać maszyny Bitmain w ramach tego strategicznego i preferowanego partnerstwa, co znacznie skraca przestoje typowo związane z naprawami. Niektóre decyzje mogą wydawać się w tamtym czasie dobrym pomysłem, ale gdy wyjdziesz poza powierzchnię, zaczyna się to wydawać jednym z największych błędów biznesowych roku.

Taki będzie los Core Scientific, jeśli szybko nie zrozumieją i nie skupią swojej ogromnej floty sprzętowej na protokole blockchain, który zapewnia rzeczywistą użyteczność i wartość ekonomiczną. Wartość tę można znaleźć tylko w sieci Bitcoin SV. BTC to sieć schematów Ponzi udająca sklep wartości. Być może przed zawarciem kolejnych transakcji Core Scientific powinno wrócić i ponownie przeczytać Białą Księgę Bitcoin firmy Satoshi, jeśli naprawdę ceni swoich udziałowców.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Core Scientific spending spree continues – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO