Blockchain for Government Initiative firmy BSV kończy historyczną pierwszą oficjalną wizytę w Republice Sudanu

ZUG, Szwajcaria – 6 maja 2021 – Blockchain ekosystemu BSV dla inicjatywy rządowej zakończył niedawno historyczną tygodniową oficjalną wizytę w Chartumie w Republice Sudanu, na zaproszenie i pod patronatem Ministerstwa Telekomunikacji i Transformacji Cyfrowej . Wizyta skupiła się wokół pierwszego w historii Sudanu Blockchain Summit & Workshop, dwudniowego wydarzenia, które odbyło się w dniach 8-9 kwietnia i było prowadzone przez ekosystem blockchain BSV.

Podczas konferencji i towarzyszących jej spotkań zbadano, w jaki sposób technologia blockchain może przyspieszyć transformację cyfrową, gdy kraj odbudowuje się i odradza po 30 latach izolacji od większości świata. Inicjatywa Blockchain for Government jest prowadzona przez Stowarzyszenie Bitcoin, szwajcarską organizację non-profit, która działa na rzecz zaawansowanego wykorzystania łańcucha bloków Bitcoin SV, protokołu i rozproszonej sieci danych. Inicjatywa współpracuje z organami rządowymi, organizacjami pozarządowymi i agencjami sektora publicznego w celu postępu we wdrażaniu technologii blockchain na dużą skalę z korzyścią dla obywateli, w tym poprzez świadczenie usług e-administracji, narzędzi umożliwiających większą integrację finansową i lepszą przejrzystość, a także aplikacje które sprzyjają dobru publicznemu gmin i całych krajów.

Firma BSV Blockchain for Government Initiative sprowadziła międzynarodową delegację do Sudanu, na czele której stał prezes założyciel Bitcoin Association Jimmy Nguyen (USA) wraz z Ahmedem Yousifem, współzałożycielem Black Stone Data Solutions (Yousif urodził się w Sudanie, a obecnie mieszka w Królestwie Arabii Saudyjskiej). Arabia). Dołączyli do nich prezesi i założyciele firm blockchain działających w różnych branżach, obejmujących opiekę zdrowotną, zarządzanie łańcuchem dostaw, usługi finansowe i inteligentne miasta, a także wyżsi przedstawiciele Stowarzyszenia Bitcoin, w tym:

  • Muhammad Salman Anjum – Chief Mate at InvoiceMate and Head of the BSV Hub for the Middle East & South Asia (UAE/Pakistan)
  • Mohammed Ibrahim Jega – co-founder of Domineum Blockchain Solutions (Nigeria)
  • Stephan Nilsson – CEO of UNISOT and Abendum (Norway)
  • Robert Rice – CEO of Transmira (USA)
  • Phillip Runyan – managing partner of Veridat (USA)
  • Patrick Prinz – regional manager for Europe & Head of Operations at Bitcoin Association (Switzerland).

Organizacja BSV Blockchain for Government Initiative zorganizowała w Republice Sudanu pierwszy historyczny szczyt i warsztat Blockchain Summit & Workshop, który odbył się w hotelu Al Salam w Chartumie w dniach 8-9 kwietnia pod patronatem Ministerstwa Telekomunikacji i Transformacji Cyfrowej. Wydarzenie powitało urzędników państwowych, liderów biznesu i studentów, aby dowiedzieć się, jak technologia blockchain może budować lepszą infrastrukturę cyfrową i rozwijać gospodarkę krajową poprzez różnorodne przypadki użycia – w tym zarządzanie tożsamością; usługi e-administracji; Rejestry publiczne; włączenie finansowe; Islamskie finanse; audyt; zarządzanie zasobami naturalnymi i zrównoważony rozwój; Inteligentne miasta; śledzenie łańcucha dostaw i ładunków; dane dotyczące opieki zdrowotnej; certyfikaty edukacyjne / zawodowe; i lepszą przejrzystość.

W prestiżowym składzie prelegentów znalazła się wizytująca delegacja BSV wraz z wysokimi rangą osobistościami zarówno z rządu Sudanu, jak i międzynarodowych organizacji pozarządowych ze stałą obecnością regionalną – w tym Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju. Dołączyli do nich zdalnie eksperci z wielu międzynarodowych firm BSV i powiązanych firm z całego świata – w tym Centbee; Dane EHR; Elas Digital; Faiā; nChain; Przewidywanie ekologii; Inteligentne systemy; VXPass; Pogoda SV; i Metastreme. Oprócz dwudniowego Blockchain Summit & Workshop delegacja BSV została również zaproszona na oddzielne spotkania w biurach Centralnego Banku Sudanu; Ministerstwo Telekomunikacji i Transformacji Cyfrowej; Ministerstwo Spraw Wewnętrznych; a także w SudaTel (jednej z wiodących firm telekomunikacyjnych w Sudanie) oraz w centrum 249 Startups dla przedsiębiorców w Sudanie. Przemawiając podczas wywiadu na zakończenie dwudniowego Blockchain Summit & Workshop, Hashim Hasabelrasoul Hashim, minister telekomunikacji i transformacji cyfrowej Republiki Sudanu, powiedział: „Wydarzenie było bardzo wspaniałe, bardzo pouczające.

Po raz pierwszy w Sudanie zespół ekosystemu blockchain odwiedził ten kraj. Ludzie byli bardzo interaktywni, bardzo podekscytowani wydarzeniem i myślę, że po tym wydarzeniu będzie ich znacznie więcej ”. „Posiadanie ekosystemu blockchain w samym Sudanie to dla nas ogromny sukces. Współpraca z ekspertami z członkami naszego zespołu – z ministerstwem, z przemysłem – podmiotami prywatnymi i rządowymi w celu promowania współpracy w różnych grupach w celu ustalenia, co będzie dalej ”. Minister Hashim wyjaśnił również, dlaczego technologia blockchain może mieć tak duży wpływ na Republikę Sudanu w obecnym okresie: „W Sudanie znajdujemy się w okresie przejściowym po trzydziestu latach sankcji i trzydziestu latach złego reżimu. Teraz jesteśmy w okresie przejściowym, w którym chcemy zreformować nasz kraj i zreformować rząd.

Transformacja cyfrowa jest kluczowym filarem tej reformacji. Pracujemy nad budowaniem krajowej strategii transformacji cyfrowej, która ma na celu zmianę rządu z ręcznego na cyfrowy, aby zapewnić, że rząd będzie wydajniejszy, inteligentniejszy, bardziej kontrolowany i przejrzysty ”- powiedział. „Wyraźnie widzę rolę blockchain w różnych pionach w rządzie; identyfikacja cyfrowa to jedno z wielu, włączenie finansowe, certyfikaty cyfrowe i wiele innych, w przypadku których możemy skorzystać z blockchain. Chcemy być pierwsi i liderem w dziedzinie tej technologii w kraju, ponieważ pozwoli nam ona naprawdę polegać na prawdziwych, bezpiecznych danych ”. Prezes Założyciel Bitcoin Association Jimmy Nguyen, komentując zakończenie podróży, powiedział: „Blockchain może pomóc nam zbudować lepszy świat, a nasza podróż do Sudanu sprawiła, że ​​poczuliśmy jeszcze większą inspirację, aby urzeczywistnić tę wizję.

W imieniu globalnego ekosystemu BSV mieliśmy zaszczyt poprowadzić tę pierwszą w historii delegację blockchain do Republiki Sudanu i złożyć nasze szczere podziękowania dla ministra Hashima i całego zespołu w Ministerstwie Telekomunikacji i Transformacji Cyfrowej Sudanu za ich serdeczną gościnność i ambitną wizję cyfrowej przyszłości swojego kraju. Kiedy badamy możliwości początkowych projektów blockchain w Sudanie, wiemy, że ogromne skalowanie BSV i skupienie się na możliwościach sieci danych może zapewnić moc blockchain potrzebną do przyspieszenia cyfrowej transformacji w Sudanie i całej Afryce ”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BSV’s Blockchain for Government Initiative completes historic first official visit to the Republic of the Sudan – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO