Tajlandia wymaga osobistego KYC do rejestracji nowych cyfrowych walut

Nowi handlowcy walutami cyfrowymi w Tajlandii będą musieli fizycznie przedstawić się podczas otwierania nowych rachunków na giełdach. Nastąpiło to po tym, jak krajowe organy regulacyjne ujawniły nowy, rygorystyczny proces KYC, który ma na celu wyeliminowanie prania pieniędzy, oszustw i innych nielegalnych działań w branży. Nowe przepisy wchodzą w życie we wrześniu. Obecnie giełdy tajlandzkie przeprowadzają proces onboardingu całkowicie online – od złożenia wniosku, po złożenie dokumentu tożsamości, weryfikację i otwarcie konta. Jednak według raportu Bangkok Post wszystko to zmienia się za trzy miesiące.

Tajskie Biuro ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (AMLO) upoważniło wszystkie giełdy do używania maszyny dip-chip do weryfikacji tożsamości. To urządzenie skanuje chip umieszczony na tajskim dowodzie osobistym, wymagając fizycznej obecności klienta. Według artykułu, handel walutami cyfrowymi w kraju Azji Południowo-Wschodniej gwałtownie wzrósł w tym roku. Według stanu na 26 kwietnia w Tajlandii istniało blisko 700 000 rachunków w walutach cyfrowych, co oznacza czterokrotny wzrost w porównaniu z 160 000 na koniec 2020 r. Ten wzrost liczby użytkowników i wolumenu obrotów zaniepokoił organy regulacyjne.

Lokalne giełdy nie były najbardziej przyjaznym z nowych środków KYC. Niektórzy twierdzili, że komplikowanie procesu może odepchnąć nowych klientów i zahamować rozwój. Istnieją również obawy, że nowe środki zablokują handlowcom spoza Tajlandii dostęp do lokalnych giełd. Poramin Insom, współzałożyciel lokalnej giełdy Satang Corporation, powiedział gazecie: „Większość giełd zasobów cyfrowych jest nadal zajęta przygotowywaniem systemów do obsługi rosnącej liczby klientów w miarę napływu nowych aplikacji kont. Jednak wzrost ten może zostać zahamowany, jeśli proces składania wniosków stanie się bardziej skomplikowany”.

Tajskie giełdy i dostawcy portfeli zbiorą się na nadchodzącym forum, aby omówić ten problem i wspólnie opracować zalecenia dotyczące najlepszych rozwiązań, ujawnił. Forum jest organizowane przez Thailand Digital Asset Operators Trade Association, samoregulującą się lokalną organizację. Oprócz wymiany walut cyfrowych, mieszkańcy Tajlandii, którzy kupują złoto o wartości 100 000 bahtów (3120 USD), muszą okazać dowody osobiste. Jednak w przeciwieństwie do giełd sklepy ze złotem w Tajlandii od pięciu lat wymagają od swoich użytkowników fizycznego okazania identyfikatora.

Nowe zasady KYC to tylko najnowsza polityka rządu dotycząca branży cyfrowej waluty. Jak informował CoinGeek dwa miesiące temu, rząd Tajlandii zaproponował, aby handlowcy walutami cyfrowymi udowodnili swoje dochody, zanim uzyskają pozwolenie na handel. Podobno ruch ten ma na celu złagodzenie amatorskich inwestorów przed ogromnymi stratami, zapewniając, że handlują w ramach swoich środków.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Thailand requires in-person KYC for new digital currency exchange signups – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO