Badania nad CBDC cyfrowego funta nabierają tempa

Bank centralny Anglii prowadzi badania nad cyfrową walutą banku centralnego. Chociaż bank nie ogłosił jeszcze, że uruchomi CBDC, ogłosił nowe stanowiska związane z badaniami CBDC. Są to analityk interesariuszy, analityk projektu, architekt rozwiązań i starszy menedżer ds. Technologii CBDC. Pod przewodnictwem byłego gubernatora Marka Carneya Bank of England (BoE) przyjął stanowisko „poczekaj i zobacz” w sprawie CBDC.

Carney twierdził przed opuszczeniem urzędu, że CBDC może stanowić „poważne wyzwanie” dla gospodarki Wielkiej Brytanii, jeśli zostanie wprowadzone. Jednak w ostatnim czasie BoE przyjęło bardziej progresywne podejście do CBDC. W ostatnim ruchu bank ogłosił sześć etatów związanych z CBDC. Opisuje stanowiska jako ukierunkowane na „pomoc zespołowi w opracowaniu jego priorytetów i planu prac eksploracyjnych dla CBDC”.

BoE zauważa, że ​​stanowiska CBDC służą wyłącznie celom badawczym i że nie zdecydowano jeszcze, czy wyda CBDC. „Podobnie jak wiele innych banków centralnych, Bank of England aktywnie bada, czy powinien opracować i wyemitować cyfrową walutę banku centralnego (CBDC). Nie podjęto jeszcze decyzji, czy CBDC jest potrzebne w Wielkiej Brytanii, ale jest to ważny temat do zrozumienia dla Banku. ”

Sześć stanowisk będzie służyć analizie ryzyka związanego z polityką pieniężną i stabilnością finansową oraz szans CBDC, a także szerszych wyborów gospodarczych. Będą również analizować potencjalne przypadki użycia CBDC, współpracować z innymi agencjami rządowymi i opinią publiczną, współpracować z innymi bankami centralnymi i współpracować z kupcami w celu ustalenia, jakie cechy CBDC przyspieszyłyby jego przyjęcie.

Jak informował CoinGeek dwa tygodnie temu, BoE ogłosiło, że powołało grupę zadaniową CBDC. Bank nawiązał współpracę z Her Majesty’s Treasury w ramach inicjatywy. Ogłaszając grupę zadaniową, Bank Anglii starał się wyjaśnić, że CBDC nie wpłynie negatywnie na walutowy system finansowy. „To [CBDC] istniałoby obok gotówki i depozytów bankowych, zamiast je zastępować” – stwierdził bank.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : CBDC-related positions open up as Bank of England digital pound plans move forward – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO