Kopalnie kryptowalut pod czujnym okiem Pekinu

Według agencji Reuters podobno urzędnicy w chińskiej stolicy Pekinie przeprowadzają kontrole w centrach danych, w których znajdują się operatorzy wydobywający cyfrową walutę. Celem kontroli jest dalsze zrozumienie wpływu obiektów na zużycie energii. Według ich źródeł, Miejskie Biuro Gospodarki i Technologii Informacyjnych w Pekinie wysłało we wtorek „zawiadomienie alarmowe” do miejskich operatorów centrów danych, aby zgłosić, czy są zaangażowani w biznes wydobywający cyfrową walutę. Jeśli tak, agencja wymaga od nich zgłaszania ilości i udziału energii zużywanej przez działania związane z wydobywaniem nagród blokowych.

Niezidentyfikowany urzędnik biura cytowany przez Reutera powiedział, że śledztwo kierowały władze miasta, a odbiorcami zawiadomienia są trzej najwięksi chińscy operatorzy telekomunikacyjni. Ich źródło nie było świadome przyczyny tego wysiłku ani czy był to element ogólnopolskiej kampanii. Stanowe media Pengpai potwierdziły w czwartek artykuł Reutera, nazywając to „rutynową pracą”.

Pochodzący z Chin dziennikarz blockchain, Colin Wu, zbagatelizował wiadomości na Twitterze, zauważając, że: „To wywołało panikę w Chinach. Jednak chiński rząd powiedział, że prowadzi tylko dochodzenie. Centra danych są trudne w użyciu do wydobywania bitcoinów i są używane głównie do ETH Filecoin. ”

Chiński region Mongolii Wewnętrznej ogłosił, że do końca miesiąca zamknie wszystkie operacje wydobywania waluty cyfrowej w ramach szerszej inicjatywy na rzecz poprawy efektywności energetycznej. Wydobywanie nagród blokowych wymaga ogromnej mocy obliczeniowej, a tym samym energii elektrycznej. Jest w dużej mierze postrzegany jako marnotrawny sektor bezwartościowy.

Niedawno dokładna inspekcja bezpieczeństwa w elektrowniach w Xinjiangu po wypadku w kopalni węgla przerwała wydobywanie z bloków i przyczyniła się do wahań cen BTC. Edward Lu, starszy wiceprezes Canaan Inc, powiedział: „Kiedyś Chiny były miejscem, w którym kwitło wydobycie kryptowalut, ale biznes kurczy się z powodu polityki”.

Chińska produkcja maszyn górniczych ASIC coraz częściej widzi swoich klientów spoza Chin w Kanadzie, północnej Europie i Azji Środkowej, które mają tanią i obfitą energię elektryczną oraz przejrzyste i przewidywalne przepisy.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Block reward mining facilities under Beijing’s watchful eye – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO