Stowarzyszenie Bitcoin publikuje raport roczny 2020, w którym przedstawiono prace i osiągnięcia w rozwoju Bitcoin SV

ZUG, Szwajcaria – 4 maja 2021 r. – Stowarzyszenie Bitcoin, globalna organizacja branżowa z siedzibą w Szwajcarii, która działa na rzecz rozwoju biznesu dzięki łańcuchowi blokowemu Bitcoin SV i walucie cyfrowej BSV, opublikowała dziś drugi raport roczny, w którym podkreśla swoją pracę i osiągnięcia w 2020 roku.

Raport, który jest już dostępny do pobrania na stronie Stowarzyszenia Bitcoin, jest pierwszym opublikowanym od czasu przejścia Stowarzyszenia Bitcoin do stowarzyszenia non-profit (Verein) w Szwajcarii. Jest podzielony na 13 sekcji i obejmuje wieloaspektowy globalny program prac podjętych przez Stowarzyszenie Bitcoin w 2020 roku, w tym:

Członkowie

Postęp sieci Bitcoin SV

Wydarzenia

Ekosystem

Inicjatywy deweloperskie

Normy techniczne

Edukacja

Polityka publiczna

Chiny

Zawartość mediów

Zespół

Ambasadorzy

Perspektywy na 2021 rok

Najważniejsze z raportu to:

Znaczący postęp techniczny dokonany przez sieć Bitcoin SV – w tym nowe rekordowe rozmiary bloków świata i zademonstrowana pojemność transakcji. Innowacyjny program wydarzeń cyfrowych Bitcoin Association w odpowiedzi na pandemię COVID-19 – w tym inauguracyjny Bitcoin SV DevCon i trzeci Bitcoin SV Hackathon.

Uruchomienie Komitetu ds. Standardów Technicznych Bitcoin SV w celu poprawy interoperacyjności i wprowadzenia standaryzacji w ekosystemie Bitcoin SV. Wydanie Bitcoin SV Academy – dedykowanej platformy edukacyjnej online oferującej materiały edukacyjne na temat Bitcoin w stylu uniwersyteckim o jakości akademickiej – jako dodatek do uruchomienia pierwszego na świecie masywnego otwartego kursu online (MOOC) poświęconego bitcoinom we współpracy z Saxion University of Nauki stosowane w Holandii.

Znaczący postęp na arenie porządku publicznego, w tym prace doradcze na etapie opracowywania przełomowej ustawy Digital Assets Business Bill 2020 na Antigui i Barbudzie, która wprowadziła kompleksowe ramy prawne i regulacyjne do zarządzania przedsiębiorstwami działającymi w obszarze aktywów cyfrowych w ramach jego jurysdykcji.

Przemawiając w sprawie dzisiejszego wydania, prezes Stowarzyszenia Bitcoin, Jimmy Nguyen, powiedział: „Publikacja naszego rocznego raportu za rok 2020 ilustruje wielkie postępy, jakie Bitcoin Association i Bitcoin SV były w stanie podjąć na tle niezwykle wymagającego roku dla wszystkich.

W szczególności praca, którą podjęło się Stowarzyszenie i postęp w edukacji, programistach, polityce publicznej i przestrzeniach medialnych są niezwykle zachęcające, podobnie jak ogólne dojrzewanie firm w ekosystemie Bitcoin SV. Jak widać w całym raporcie, rok 2020 był niezwykle ważnym rokiem zarówno dla Stowarzyszenia Bitcoin, jak i dla Bitcoin SV – jeden w dużej mierze skupiał się na stworzeniu ważnych fundamentów potrzebnych do dalszego postępu i kolejnej fazy wzrostu użyteczności BSV w 2021 r. ”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bitcoin Association releases 2020 annual report highlighting work and achievements advancing Bitcoin SV – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO