Rząd Singapuru oferuje miliony na modernizację rozwiązań RegTech w branży finansowej

Singapurski organ nadzoru finansowego, Monetary Authority of Singapore (MAS), zobowiązał się do przekazania 42 mln S $ (31,6 mln USD) na modernizację cyfrowej infrastruktury finansowej kraju. Częścią tego będzie nowy program dotacji technologii regulacyjnych (RegTech), który zapewnia finansowanie zarówno dla rozwoju nowych podmiotów wchodzących na rynek, jak i pomaga firmom o ugruntowanej pozycji w integracji nowoczesnych systemów RegTech na większą skalę.

Chociaż program grantów nie odnosi się konkretnie do aktywów cyfrowych ani firm opartych na technologii blockchain, niektórzy przedstawiciele branży z zadowoleniem przyjęli to ogłoszenie. Rozwój i integracja RegTech z ekosystemem aktywów cyfrowych ma kluczowe znaczenie dla uzyskania ich akceptacji w szerszym świecie finansów. Nowe programy dotacji obejmują również „Dotację na akcelerację cyfrową” z 30 milionami dolarów sfinansowanych dla mniejszych instytucji finansowych w Singapurze (nie więcej niż 200 pracowników), aby pomóc im w opracowaniu narzędzi pozwalających sprostać wyzwaniom stworzonym przez pandemię COVID-19 i jej skutki.

Narzędzia te obejmowałyby systemy styczne, takie jak chmura i analiza danych, oraz aplikacje zwiększające produktywność. Ważną kwestią dotyczącą nowego programu dotacji było skupienie się na programach pilotażowych, które zapewnią nowym deweloperom dodatkowe fundusze na budowę systemów, które mogłyby nie istnieć, gdyby musieli rozwijać je bezpłatnie iw wolnym czasie.

Ogłaszając dotacje, dyrektor ds. Fintech w MAS, Sopnendu Mohanty, powiedział, że nowym dostawcom rozwiązań RegTech trudno jest opracować systemy bez finansowania, podczas gdy same instytucje finansowe o bardziej ugruntowanej pozycji miały ograniczone środki na modernizację funkcji związanych z zapewnianiem zgodności z przepisami. MAS podał, że pod koniec marca 2021 r. Otrzymał 1100 wniosków o nowe granty.

Dlaczego rozwój RegTech jest ważny dla branży zasobów cyfrowych

Wiceprezes ds. Rozwoju biznesu w firmie analitycznej Merkle Science, Ian Lee, powiedział, że to posunięcie było „bardzo zachęcające dla innowacji fintech w Singapurze i demonstruje cel MAS, aby Singapur stał się inteligentnym centrum finansowym świata”. Nazwał to „kolejnym wkładem w grunt” dla MAS, umożliwiając firmom blockchain dalsze przesuwanie granic innowacji. „Prawdopodobnie jedną z największych przeszkód na drodze do legitymizacji zasobów cyfrowych jest nadużycia i nielegalne zachowanie – zarówno rzeczywiste, jak i postrzegane – w branży, z którą borykają się organy rządowe na całym świecie.

Posiadanie solidnego RegTech, który dotrzymuje kroku szybko zmieniającym się technologiom – takim jak blockchain i kryptowaluty – jest niezbędne do stworzenia bezpiecznego środowiska dla innowacji i zapewnienia zdrowego rozwoju branży. ” Lee powiedział, że chociaż nowy grant RegTech MAS nie jest skierowany do sektora aktywów cyfrowych jako takiego, dotacja nadal będzie miała znaczący wpływ na przestrzeń. RegTech będzie kluczem do przyspieszenia przejścia technologii blockchain do szerszego ekosystemu finansowego.

Ponadto, zgodnie z obecnym systemem licencjonowania PSA, giełdy zasobów cyfrowych i inni dostawcy usług, którzy otrzymają licencję, będą oficjalnie oznaczeni jako instytucje finansowe, kwalifikując ich w ten sposób do tego grantu. RegTech jest stosunkowo nowym sektorem w świecie FinTech i jako taki miał trudności z opracowaniem nowych rozwiązań, a następnie z przekonaniem większych graczy finansowych do zaangażowania zasobów w rozwój i integrację jego pomysłów. Lee zwrócił uwagę na trudności, z jakimi borykają się te startupy: „Rozwiązaniom RegTech trudno jest zdobyć udział w rynku w Singapurze i za granicą.

Często startupy na początkowym etapie muszą rozdawać swoje rozwiązania niskim kosztem – a czasem nawet za darmo – aby zyskać na popularności i otrzymać informację zwrotną na temat ich produktu. Przy ograniczonych zasobach startupów trudno jest tym nowatorskim startupom konkurować z większymi starszymi firmami ”. Dodał, że MAS wspiera rozwój lokalnych start-upów RegTech i zachęca do innowacji na dwa sposoby. „Po pierwsze, grant jest kontynuacją istniejącego programu Digital Acceleration Grant (DAG), który jest dostępny dla każdego startupu obsługującego instytucje finansowe.

Dzięki rozszerzeniu DAG instytucje finansowe mogą również wykorzystać dotację na dofinansowanie kosztów działalności ”. „Druga, być może bardziej interesująca cecha tego nowego grantu polega na tym, że dostawcy RegTech mogą pilotować swoje rozwiązania i testować ich skuteczność w płatnym modelu. Chociaż szczegóły tej funkcji nie zostały jeszcze ujawnione, wygląda na to, że firmy o ugruntowanej pozycji mogą otrzymać dotacje na używanie i testowanie rozwiązania, zanim startup przeniesie rozwiązanie do produkcji na pełną skalę ”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Singapore gov’t offers millions to modernize RegTech solutions in financial industry – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO