Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

6 maja 2021

BlockPress: najłatwiejszy sposób tworzenia NFT na Bitcoinie

Ludzie chcieli tokenów i NFT i otrzymywali tokeny i NFT; wtedy ludzie chcieli wymiany na tokeny i otrzymali zdecentralizowaną wymianę RelayX (REX), a także BitcoinToken.Exchange. Teraz ludzie chcą otwartego rynku NFT, podobnego do tych, które można znaleźć na Ethereum, i otrzymaliśmy niedawno uruchomiony BlockPress – najłatwiejszy sposób tworzenia NFT, a następnie sprzedawania, kupowania i licytowania ich wszystkich na jednej, łatwej w użyciu platformie.

Zanim Attila Aros stworzył BlockPress, tworzenie cyfrowych grafik NFT na Bitcoinie nie było łatwe. Chociaż niektóre platformy i rynki NFT były starsze niż BlockPress, żadna z tych platform nie była tak łatwa w użyciu jak BlockPress, co pozwala tworzyć kolekcje dzieł sztuki cyfrowej, po prostu przeciągając i upuszczając żądany obraz na platformę, wprowadzając adres portfela, który zostanie oznaczony jako właściciel NFT, a następnie przeciągając przycisk, aby zapłacić i opublikować w sieci.

BlockPress

„Pierwotna wizja BlockPress w 2018 roku polegała na stworzeniu sposobu, aby twórcy, artyści i użytkownicy mogli zarabiać na Bitcoinach, publikując unikalne treści” – powiedział Aros. „Dopiero od niedawna możliwe jest teraz tworzenie zasobów cyfrowych i społeczności będących w pełni własnością użytkowników, korzystając z możliwości tworzenia skryptów w Bitcoin SV. Biorąc oryginalną wizję i łącząc ją z mocami Bitcoin SV, łatwo jest stworzyć w pełni łańcuchowy rynek tokenów niefunkcjonalnych (NFT), umożliwiając każdemu tworzenie unikalnych dzieł sztuki, oprogramowania i mediów w celu zarabiania Bitcoinów.

Używanie NFT do cyfrowych zasobów i przedmiotów kolekcjonerskich to dopiero początek, planujemy zamienić wszystko w token i umożliwić użytkownikom budowanie i rozwijanie własnych społeczności (które same są zbywalnymi NFT!) ” Cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie to tylko wierzchołek góry lodowej, Aros wyobraża sobie świat, w którym tokeny i NFT są wykorzystywane do znacznie więcej niż zbierania i odsprzedaży. To, co sprawia, że ​​BlockPress jest narzędziem umożliwiającym taki świat, to fakt, że BlockPress jest pierwszym rynkiem NFT, który wykorzystuje łańcuch bloków Bitcoin w sposób, który według Arosa w pełni wykorzystuje możliwości skryptów warstwy 1 Bitcoina „BlockPress to pierwsze na świecie w 100% rozwiązanie NFT on-chain Layer 1 na dowolnym łańcuchu bloków.

Oznacza to, że wszystkie dane są w pełni przechowywane w łańcuchu na zawsze, a logika jest zarządzana w łańcuchu bez zewnętrznych języków programowania. Robiąc to w ten sposób, mamy niezwykle wydajną i elastyczną inteligentną umowę, która pozwala programistom i portfelom budować na wierzchu, bez konieczności wykonywania określonych czynności ”. Umożliwia to Super Asset 10, protokół tokenów używany przez BlockPress. „BlockPress używa niestandardowego protokołu tokenów warstwy 1 o nazwie SuperAsset. Kluczowa różnica polega na tym, że SuperAsset jest rozwiązaniem opartym wyłącznie na łańcuchu i nie nakłada wymogu uruchamiania określonego języka programowania (z wyjątkiem Bitcoin Script) ”- powiedział Aros. „Plan zakłada obsługę głównych standardów tokenów; mamy już plany obsługi zarówno SuperAsset, jak i RUN.

Wierzymy, że technika warstwy 1 SuperAsset może być używana bezpośrednio w RUN, dzięki czemu możemy mieć idealne rozwiązanie hybrydowe. SuperAssets są jak bloki konstrukcyjne w warstwie bazowej, mają małą strukturę i są niezwykle wydajne. RUN to kompleksowe obliczeniowe środowisko wykonawcze i architektura z wyrafinowanym schematem zobowiązań stanu. Wierzymy, że oba podejścia będą ze sobą bardzo dobrze współgrały i zaspokoją pełen zakres potrzeb nowoczesnych inżynierów inteligentnych kontraktów ”.

Co dalej z BlockPress?

BlockPress jest na bardzo wczesnym etapie, a jego użytkownicy mają dostęp do ograniczonej liczby funkcji tylko podczas testów bojowych. Jednak w najbliższej przyszłości więcej funkcji będzie dostępnych dla użytkowników BlockPress. „Wkrótce dodamy możliwość sprzedaży, kupowania i aukcji zasobów cyfrowych. Aby dostać się na rynek, chcieliśmy „miękko uruchomić” i naprawić niektóre błędy i uzyskać informacje zwrotne przed włączeniem dodatkowych funkcji ”- powiedział Aros. „Naszym celem jest około tydzień wersji beta, aby umożliwić kupowanie i sprzedawanie, podczas gdy aukcje pojawią się kilka tygodni później. Oficjalnie będziemy działać do 1 czerwca, ale w tym miesiącu zauważysz szybki postęp, ponieważ przygotowujemy się do kupowania i sprzedawania zasobów cyfrowych ”. Innowacje, które miały miejsce w Bitcoin w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a także możliwości skryptowe Bitcoin i popyt rynkowy na NFT stworzyły idealną burzę, która wywołała narzędzie takie jak BlockPress.

Ludzie pytali o platformę, która pozwoli im łatwo tworzyć NFT i otwarty rynek, na którym można by je następnie sprzedawać i handlować przez dłuższy czas, a teraz mają kilka różnych opcji, jeśli chodzi o korzystanie z platformy, która może osiągnąć te cele. Jak powiedział wcześniej Attila Aros, kolekcje dzieł sztuki cyfrowej to dopiero początek, a bardziej interesujące jest to, co osoby fizyczne, firmy i konstruktorzy zrobią teraz, gdy mają narzędzie, które pozwala im łatwo tworzyć i wykorzystywać NFT. Użyj BlockPress i stań się kompatybilny z BlockPress Zainteresowany korzystaniem z BlockPress?

Wszystkie informacje potrzebne do stworzenia pierwszego NFT można znaleźć za pośrednictwem BlockPress na BlockPress.com/Create. Czy jesteś dostawcą portfeli i chcesz być kompatybilny z BlockPress? Skontaktuj się z Attila Arosem, aby pomógł Ci zindeksować i zintegrować tak efektywnie, jak to możliwe.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BlockPress: the easiest way to create NFTs on Bitcoin – CoinGeek