Bitfarms ma plany otwarcia kopalni kryptowalut w Argentynie

Kanadyjska firma Bitfarms Ltd. (TSXV: BITF) poinformowała akcjonariuszy o swoich zamiarach ekspansji na Amerykę Południową. W 2020 r.Górnik nagród blokowych ogłosił, że podpisał niewiążące porozumienie w sprawie zabezpieczenia energii elektrycznej po stawce 0,02 USD za kWh z zamiarem zbudowania obiektu wydobywczego kryptowaluty o mocy 60 MW w Argentynie. Po okresie należytej staranności w celu oceny wykonalności projektu firma jest gotowa do kontynuowania.

Bitfarms podpisał umowę na zakup energii z nieujawnionym prywatnym argentyńskim producentem energii, umożliwiając firmie pobieranie do 210 MW energii elektrycznej według własnego uznania. Początkowy okres obowiązywania umowy będzie trwał osiem lat, a efektywny koszt energii elektrycznej w wysokości 0,022 USD za kilowatogodzinę przez pierwsze cztery lata. Zgodnie z zapowiedzią Bitfarms, firma prowadzi zaawansowane rozmowy kontraktowe z firmą budowlaną w celu zaprojektowania i zbudowania infrastruktury elektrycznej potrzebnej do operacji. Ma nadzieję sfinalizować zamówienia inżynieryjne i kontrakt na budowę, aby rozpocząć wydobycie blokowe w nowym zakładzie do początku 2022 roku.

Proponowana farma górnicza znajduje się w pobliżu zakładu energetycznego, więc umowa na energię elektryczną nie obejmuje żadnego połączenia z lokalną siecią elektroenergetyczną. Ze względu na sprzyjający całoroczny klimat obiekt nie wymaga kosztownego chłodzenia zanurzeniowego w płynie, aby sprzęt był chłodny i działał optymalnie. Fani chłodzą platformy wydobywcze ASIC, podobnie jak Bitfarms obsługuje swoje zakłady w Quebecu. Firma Bitfarms stwierdziła, że ​​210 MW wystarczy do obsługi około 55 000 górników ASIC nowej generacji, którzy w oparciu o aktualne warunki rynkowe mogą zarobić około 650 mln USD przychodów z 11 774 BTC.

Firma planuje skierować część z ostatnio zamówionych 48 000 górników MicroBT do nowego zakładu, aby osiągnąć globalny cel hashrate wynoszący 8,0 EH / s do końca 2022 r. Bitfarms przeniesie również znaczną liczbę starszych, mniej wydajnych górników do kopalni farmy, aby wykorzystać niski koszt energii elektrycznej. Dla porównania firma Bitfarms ujawniła, że ​​koszt progu rentowności wydobycia jednego BTC w zakładzie Bitfarms w Québec wyniósł około 7500 USD w czwartym kwartale 2020 r. Jeśli zakład w Argentynie działał w tym samym okresie, oszacowano koszt prowizji na wydobywam ten sam BTC, który kosztowałby 4125 USD, co oznacza 45% oszczędności w porównaniu do Québecu.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bitfarms moves ahead with plans to open mining facility in Argentina – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO