O co chodzi z minimalnymi opłatami?

Co to jest „uczciwy węzeł” w Bitcoinie?

Uczciwe węzły generują kosztowny sygnał kosztu alternatywnego wyrażony w haszowaniu o dużej mocy w poszukiwaniu pojawiających się liczb kryptograficznych. Dzięki temu sieć wie, że zamiast inwestować w jakąkolwiek inną rzecz, operatorzy uczciwego węzła wydadzą własne pieniądze na obronę i egzekwowanie Bitcoina przed wszystkimi innymi sygnałami, budując prawidłowe bloki na innych prawidłowych blokach.

W ten sposób bitcoin jest zabezpieczony i zarządzany przez dowód pracy. Za tę pracę uczciwe węzły są opłacane z dotacji do nagrody blokowej i otrzymują opłaty za transakcje, które przetwarzają. Ale węzły to nie tylko haszowanie, czy po prostu wydobywanie nowych monet lub po prostu polowanie na opłaty. Pojęcie wydobycia zostało wyabstrahowane przez małe blokery, a zwykli użytkownicy zapominają, że nie ma monolitycznego bytu „górników”, którzy niewolą w wilgotnych, przemysłowych fabrykach tylko czekają, aż mempool się zapełni, więc mają coś do zrobienia . Uczciwe węzły są prowadzone przez uczciwych ludzi; nieustraszeni przedsiębiorcy, którzy prowadzą firmy, które starają się być wartościowymi sprzedawcami dla zwykłych użytkowników, komercyjnych użytkowników danych i rozwijającej się gospodarki brokerów danych / transakcji.

Nowy model biznesowy, który tworzy przywrócony protokół bitcoin, wymaga niesamowitej pracy, ale na dużą skalę interesy komercyjne powinny myśleć o swoich partnerach węzłowych jako o przedłużeniu własnej działalności. Węzły te powinny mieć pomocne i współpracujące działy obsługi klienta, specjalistów ds. Wsparcia biznesowego i specjalistów technicznych, którzy szukają sposobów na stworzenie stałej przewagi konkurencyjnej, aby mieć pewność, że ich węzeł pozostanie jak najbliżej centrum sieci!

Niestety, wydobywanie bitcoinów zostało osłabione przez co najmniej ostatnie pięć lat, ponieważ Bitcoin Civil War toczyła się głównie o rolę węzłów i zarządzania Bitcoinem, a od czasu, gdy protokół został wprowadzony, konieczne jest wiele przeprogramowania. przywrócone. W międzyczasie konsekwencje wojny sprawiły, że to pokolenie górników nie ma doświadczenia na prawdziwie konkurencyjnym rynku, ale to od nich zależy, czy nadadzą ton przyszłości budowy bloków, usług danych i przetwarzania transakcji. To kluczowy moment dla uczciwych węzłów!

Teraz jest możliwość konkurowania!

Connor Murray, założyciel Britevue, miał w tym tygodniu problem. Jego biznes przypadkowo wygenerował znaczną liczbę transakcji, które spadły poniżej standardowych limitów polityki dla „kurzu” w podstawowym oprogramowaniu do wydobywania węzłów SV, więc transakcje utknęły w zawieszeniu – ilustrując część dokuczliwego bagażu, który nadal istnieje w BSV z powodu patroszenia Core Bitcoina w ciągu ostatnich kilku lat. „Pył” to nazwa nadawana satom / bitom / durosom, które nie przekraczają minimalnych opłat za przesyłanie, więc utknęły z powodu zasad obowiązujących w sieci. Na przykład w BTC widzieliśmy wszystko poniżej 10 dolarów uważane za nieruchomy pył.

W BSV liczba ta jest znacznie mniejsza, ale być może nie na tyle mała, aby prawdziwie globalny mikro-handel był praktyczny. W połączeniu z minimalnymi opłatami za przekaźnik i kilkoma innymi ustawieniami polityki sieciowej (które są dowolne), sieci takie jak Solana są w stanie wysyłać więcej transakcji za pensa niż na BSV – co prowadzi do tygodnia zapamiętywania w mediach społecznościowych. Wracając do Britevue: z niepotwierdzonymi transakcjami poniżej limitów opłat BSV, Murray znalazł się w trudnej sytuacji.

Gdyby żaden górnik nie był skłonny do zmiany polityki, aby wydobyć jego transakcje, utkną na zawsze jako niepotwierdzone. Po dotarciu do kilku węzłów, które pozornie nie chciały robić żadnych wyjątków dla Britevue, Murray był w stanie znaleźć chętnego partnera w MatterPool. Dean Little, guru wdrażania oprogramowania MatterPool, z przyjemnością wprowadził zmiany zasad w swoim węźle, aby obsługiwać Britevue i potwierdzać ich transakcje za pomocą następującego wiersza kodu:

-dustrelayfee = 0,00000001 -minrelaytxfee = 0,00000005 Otóż ​​to! To jest zmiana, której inni górnicy nie chcieli wprowadzić ze względu na Murraya i Britevue.

Tak więc MatterPool wyszukał transakcje, potwierdził blokadę i pobrał specjalną opłatę za ich pracę – pokazując nam wszystkim wgląd w to, jak naprawdę powinna wyglądać uczciwa gospodarka węzłów w przyszłości. W rzeczywistości powinno to wyglądać podobnie do tego, jak działał biznes w przeszłości!

Masz czkawkę biznesową? Zadzwoń do zaufanego dostawcy, aby wyświadczył mu przysługę, umocnił niektóre relacje biznesowe i uszczęśliwił klientów. Kiedyś ktoś mógł spodziewać się pączków lub koszyka z prezentami kilka dni później za to, że robią wszystko, co w ich mocy, by pomóc, ale może to już przeszłość w biznesie…

Czego możemy się z tego nauczyć?

Właściwie kilka rzeczy! Praca ze zwinnymi firmami jest przyjemna. Fajnie jest móc zadzwonić do faceta takiego jak Dean i poprosić go o rozwiązanie, które ułatwi wszystkim życie, ponieważ jego firma nie ma warstw biurokratycznych tarć. MatterPool jest głodny bloków, a Dean jest kreatywnym profesjonalistą, który jest gotów rozwiązywać problemy, aby ułatwić życie swoim klientom. Ale co ważniejsze, wszyscy powinni być świadomi, że typowi górnicy w gospodarce BSV nadal mają dług techniczny od Core, który naprawdę powinien zostać wyeliminowany raczej wcześniej niż później. MatterPool zrobił pierwszy krok.

Źródła wskazują, że Mempool będzie podążać ich śladem, a nawet istnieją przesłanki, że Hathor Mining szuka sposobów, aby być silniejszą konkurencją na tego rodzaju stopniowych krokach, aby obniżyć opłaty i świadczyć specjalistyczne usługi również w najbliższej przyszłości. Dean Little, po tej wyprawie, aby uczynić BSV trochę bardziej „nieograniczonym”, wskazał teraz publicznie na dwa pomysły, które chciałby, aby inne węzły przyjęły ze względu na sieć: „obniż opłaty za przekaźniki do 0,05 sats / bajt, aby umożliwić szybszą propagację transakcji o niskich opłatach i obniżyć limit zapylenia do 1 sat. ”

Poproszony o wyjaśnienie korzyści płynących z takich zmian, był podekscytowany, aby wymienić następujące informacje:

A) Wszystkie transakcje o niższych opłatach będą miały natychmiastową ochronę 0-conf.

B) Wszystkie węzły mogą oferować opłaty tak niskie, jak 0,5 BSV / GB przy zerowym ryzyku osierocenia.

C) Jeśli większość mocy obliczeniowej przyjmie te zmiany, pozwoliłoby to mniejszym górnikom zrobić to samo.

D) Popraw szybkość propagacji i walidacji bloków, zmniejszając ich własne ryzyko osierocenia w przypadku transakcji o niskich opłatach.

E) Włącz tokeny STAS 1: 1 i obniż koszt innych tokenów i usług opartych na UTXO.

F) To nic nas nie kosztuje, ale trochę dodatkowej pamięci RAM, którą już mamy.

Podsumowując, uczciwe węzły konkurują ze sobą, ale konkurują najlepiej, współpracując z najlepszymi. To jest siła bitcoina i kamień węgielny dowodu pracy: system, który stara się zagwarantować, że najpotężniejszym węzłem w sieci jest ten, który jest najbardziej głodny, aby zapewnić największą wartość swoim klientom i bitcoinowi jako całości. Jeśli MatterPool będzie nadal wyznaczać standardy, obniżać koszty i zapewniać wyjątkową obsługę klienta w każdej chwili firmom, które budują na bitcoinie, mogą stać się centrum sieci i utrzymywać swoją pozycję tak długo, jak długo będą koncentrować się na byciu superlatywem.

Ważne jest, aby Bitcoin SV pozostał nietykalny pod wieloma względami, ponieważ sieć konkuruje z dobrze finansowanymi i czarującymi siłami, przedstawiając ich dowód propagandy stawki. Często mówię „BSV już wygrał”, ale NIE jest to wezwanie do wyprostowania się i relaksu. Takie stwierdzenia opierają się na wiedzy, że są ludzie, którzy chcą walczyć o Bitcoin – konkurować o każdy blok – każdym włóknem swojego istnienia. W ten sposób będziemy nadal wygrywać.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : What’s the matter with minimum fees? – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO