Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

6 maja 2021

Indonezja proponuje podatek od cyfrowych transakcji walutowych

Handlowcy walutami cyfrowymi w Indonezji mogą wkrótce zacząć płacić podatki. Według lokalnych raportów krajowy regulator kontraktów terminowych rozważa opodatkowanie wszystkich transakcji w walutach cyfrowych na licencjonowanych giełdach. Wniosek jest obecnie poddawany przeglądowi przez inne organy regulacyjne. Handel walutami cyfrowymi w Indonezji wzrósł w ciągu ostatniego roku.

Według jednego z ekspertów branżowych, kraj Azji Południowo-Wschodniej odnotował w ubiegłym roku średni miesięczny wolumen obrotu w wysokości 40 bilionów INR (2,8 mld USD). Lokalne giełdy również odnotowały wzrost liczby rejestracji użytkowników. Mając to na uwadze, rząd Indonezji stara się, aby nie przegapił miliardów dolarów rocznych podatków, które mógłby uzyskać z tego sektora. Według raportu Phnom Penh Post, indonezyjska agencja regulacyjna handlu kontraktami terminowymi na towary zaproponowała nowe opodatkowanie.

Znany lepiej jako Bappebti, zaproponował nałożenie ostatecznego podatku dochodowego na każdą transakcję z wykorzystaniem waluty cyfrowej. Podatek będzie dotyczył tylko 13 giełd autoryzowanych przez regulatora rynku. W rozmowie z lokalnymi mediami szef Bappebti, Sidharta Utama, powiedział, że propozycja jest obecnie obsługiwana przez krajową agencję polityki fiskalnej Badan Kebijakan Fiskal (BKF). Jednak BKF zaprzeczył raportowi, twierdząc, że nie otrzymał jeszcze żadnej propozycji od regulatora kontraktów terminowych. Indonezyjski przemysł walut cyfrowych z zadowoleniem przyjął podatek, o ile nie jest on zbyt wysoki, aby hamować inwestycje.

Teguh Kurniawan, przewodniczący indonezyjskiego stowarzyszenia Crypto Asset Traders Association, ujawnił, że jego organizacja zaproponowała 0,05 procent stawki podatku. Byłoby to niższe niż stawka podatku od wartości transakcji akcji, która wynosi 0,1%. Jednak organy regulacyjne nie przekazały jeszcze żadnych opinii na ten temat. „Do tej pory nie było żadnych informacji zwrotnych na temat rodzaju podatku.

Mamy nadzieję, że stawka podatkowa nie będzie zbyt wysoka [lub] obawiamy się, że inwestorzy mogą zacząć inwestować w kryptowaluty nielegalnymi kanałami, co byłoby szkodliwe. ” Oscar Darmawan, prezes giełdy Indodax, jednej z największych w Indonezji, z zadowoleniem przyjął propozycję podatkową.

Oczekuje, że większość inwestorów nie będzie miała nic przeciwko zapłaceniu podatku i że miałoby to bardzo niewielki wpływ na wzorce i wolumeny handlu. Darmawan ujawnił ponadto, że Indodax miał wspaniały rok w 2020 roku, podwajając liczbę użytkowników do 3 milionów.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Indonesia proposes tax on digital currency transactions – CoinGeek