Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

6 maja 2021

DeFi Yield Farmers UWAŻAJ : Scam Alert

Wszędzie tam, gdzie są zasoby, są drapieżniki. Im więcej zasobów, tym więcej drapieżników wszystkich rozmiarów. Crypto jest źródłem nowych zasobów, a kiedy nowy segment kryptowalut eksploduje, drapieżniki szybko wkraczają, by zabić. DeFi, zdecentralizowane finanse, nie jest wyjątkiem.

Dalszą krawędzią DeFi jest „rolnictwo dochodowe”, w którym właściciele kryptowalut lokują aktywa na nowej platformie i ze względu na swoje zaufanie i być może dochody z „zastawionych” aktywów, które złożyli, otrzymują niezwykle hojne emisje tokenów nowego projektu. Uniswap, król giełd DeFi, niedawno przekazał swoim tokenom o wartości 1700 USD każdemu, kto korzystał z witryny przed określoną datą i prowadzi program, który w ciągu następnych czterech dni wydaje miliony tokenów dostawcom płynności niektórych pul lat.

Jako odbiorca tych tokenów w ostatnim czasie za zasadniczo NAD, podoba mi się ten pomysł. Czego nie kochać około 1700 $ darmowych pieniędzy?

Jest to również narzędzie do finansowania nowych projektów, a także sposób na zdobycie najdroższych aktywów, czyli uwagi użytkowników. Ale, jak wszystkie narzędzia, może być używany do złych celów. Wszędzie tam, gdzie jest świetne narzędzie, kryminalista szuka sposobów na jego niewłaściwe użycie.

Na przykład większość projektów DeFi to projekty typu open source, co jest sposobem na umożliwienie ludziom zbadania ich w celu ujawnienia błędów, marnych procesów lub czegokolwiek innego, co mogłoby wzbudzić nieufność, gdyby było otwarte do wglądu. Ta otwartość oznacza, że każdy może rozwinąć i zmienić wersję udanego projektu.

Z jednej strony jest to świetne, z drugiej straszne. To wspaniałe, ponieważ utalentowani programiści mogą używać tych projektów open source do tworzenia nowej generacji narzędzi DeFi lub upiększania już istniejących. To okropne, ponieważ oszuści mogą zrobić to samo, mając na uwadze zdzierstwo.

To właśnie pomogło zabić falę ICO (pierwszej oferty monet). Oszuści zebrali się i uruchomili kilka projektów „ja też”, w ramach których projekt miał oszukać inwestorów i zniknąć. Gospodarka plonowa DeFi Space obserwuje ten proces już w toku. Ale jak oddzielić właściwy projekt od oszustwa? Oto lista kontrolna.

1) Czy projekt istnieje? Czy możesz tego użyć? Jeśli tak, to haczyk, jeśli projekt jest obietnicą na jutro, to krzyż.

2) Czy projekt wprowadza coś innowacyjnego? Jeśli tak, to kolejny tik i duży.

3) Czy ludzie są anonimowi czy prawdziwi? Jeśli jest prawdziwy, to zaznaczenie, jeśli anonimowy krzyż.

4) Czy zespół już coś zrobił? Tak, kleszcz, bez krzyża Krzyż nie oznacza, że ​​się nie angażuj, możesz zważyć swoje kleszcze i krzyże. Następna jednak to ogromna czerwona flaga. Nie! Nie. Nie. Nyet. Sposób, w jaki działa pewne rolnictwo dochodowe, polega na tym, że inwestor obstawia pary monet na Uniswap, powiedzmy USDc i eter na stronie, i otrzymuje monety w nowym projekcie w wysokim tempie, prawdopodobnie 30% rocznej stopy zwrotu (APY).

Następnie w Uniswap jest pula na monetę projektu, nazwijmy ją tokenem krowia. Możesz zamienić krowia na eter i inne tokeny. Cowpat / USDc, cowpat / tether itp. Pule na terenie Cowpat będą obejmować farmę płynności typu cowpat / ETH, która będzie płacić gigantyczne stawki, powiedzmy 3000%. To wygląda na oszustwo i tak właśnie jest, ale oszustwa nie ma w wypłacie, jest gdzie indziej, w puli o nazwie FERT / ETH, która jest kolejną pulą płynności na Uniswap.

Oszuści wyrzucają FERT, żeton nawozu, którego są właścicielami. Spojrzałeś na farmę krowich / eteru i pomyślałeś, czy facet za krowią ma zillion krowich żetonów i czy wrzuci je do puli płynności Uniswap i opróżni ją, pozostawiając „rolników” trzymających ogromną torbę bezwartościowych żetonów krowich łanów? O nie, nie ma żadnego wybitego dla „drużyny”, więc to nie może się zdarzyć. Hurra, to jest bezpieczne, zróbmy rolnictwo za 3000% RRSO.

Źle. To, co się dzieje, to to, że krowia jest wydawana człowiekowi stojącemu za tym fikcją na puli FERT / ETH, a krowia, którą zarabia, jest sprzedawana w twojej puli krowich / ETH, wysysając eter i ostatecznie wysysając twój eter. Teraz można było kupić żetony nawozu na Uniswap i złożyć je, ale oznacza to po prostu, że oszust zdobył twój eter, nawet nie próbując, ponieważ token FERT również jest bezwartościowy.

Jego jedyną wartością jest uzyskanie wydanych dużych ilości krowiego łopatki w celu wyprowadzenia twojego ETH z puli wymiany krowie / eter. Najwyraźniej każdy odblokowany token posiadany przez właściciela jest podatny na ten manewr, jak widać w przypadku fiasku Sushiswap, ale kolejne pokolenie oszustów używa tego mechanizmu, aby oszukać nowicjusza i na pewno jest ich mnóstwo.

Więc jeśli zobaczysz projekt z farmą i nieznaną parą żetonów w miksie, możesz być prawie pewien, że ktoś robi szybki. Może nie jest to nielegalne, ale z pewnością poczujesz się tak, jak powinno, gdy znajdziesz się długo i bez eteru.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.forbes.com/sites/investor/2020/10/08/defi-yield-farmers-beware-scam-alert/?sh=34d12c6d3285