Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

6 maja 2021

Regulator Korei Południowej ostrzega pracowników, aby składali raporty o stanie posiadanych kryptowalut

Koreański regulator finansowy powiedział, że jego pracownicy, którzy mają do czynienia z walutami cyfrowymi, muszą składać raporty dotyczące ich osobistych zasobów cyfrowych walut, opisane przez rzecznika agencji jako „przypomnienie o istniejącym kodeksie postępowania”. Według lokalnych doniesień prasowych wymóg obejmie pracowników Koreańskiej Komisji Usług Finansowych (FSC) pracujących nad opracowaniem odpowiedzi kraju na regulacje dotyczące cyfrowej waluty, a także tych, którzy nadzorują rozwój technologii, a także tych, których zadaniem jest monitorowanie transakcji w walutach cyfrowych. i wymiany.

Poszkodowanym pracownikom dano czas do 7 maja na złożenie zeznań lub postępowanie dyscyplinarne za naruszenie kodeksu postępowania. Zgodnie z ustawą o rynkach kapitałowych pracownicy FSC mogą korzystać tylko z jednego konta giełdowego i angażować się w maksymalnie 20 transakcji giełdowych w ciągu trzech miesięcy. Wyższy personel nie może bezpośrednio handlować papierami wartościowymi, ale może inwestować w fundusze ETF (ETF) i międzynarodowe papiery wartościowe.

W przypadku waluty cyfrowej nie obowiązują jeszcze żadne takie zasady. Jednak wewnętrzne zasady agencji wymagają od pracowników zgłaszania wszelkich inwestycji przewodniczącemu FSC. Oczekuje się również, że unikną handlu, jeśli otrzymają informacje poufne, chociaż obecnie kary za naruszenia są stosunkowo łagodne. Zmiany nastąpiły po furii związanej z pracownikiem handlującym cyfrową walutą w grudniu 2017 r., Kiedy to osoba fizyczna osiągnęła znaczne zyski, handlując cyfrową walutą na podstawie informacji, których regulator jeszcze nie podał do publicznej wiadomości.

Zaangażowany pracownik był zaangażowany w prace związane z regulacją waluty cyfrowej i przed oficjalnym ogłoszeniem przez regulatora odnotował zwroty przekraczające 50% w handlu wiadomościami. Regulator ma nadzieję, że przypominanie o obowiązkach jego personelu zapobiegnie powtarzającym się incydentom, które były postrzegane jako potencjalne podważenie zaufania do organu regulacyjnego i przejrzystości na rynkach walut cyfrowych w Korei Południowej.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Korea regulator warns employees to file digital currency returns – CoinGeek