Koreańska giełda Daybit zostanie zamknięta

Południowokoreańskie giełdy cyfrowej waluty zmagają się z nowymi przepisami. Ostatnią ofiarą jest Daybit, który ogłosił, że zostanie zamknięty za miesiąc. Daybit podał zaostrzone przepisy, które wydają się faworyzować tylko duże giełdy, jednocześnie wypychając mniejszych rywali z biznesu, jako przyczynę jej zamknięcia. Korea Południowa od kilku lat dąży do uregulowania branży cyfrowej waluty. Jeden ze środków, które wprowadziła, dotyczy wymogów w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i weryfikacji tożsamości.

Rozporządzenie to weszło w życie miesiąc temu. Chociaż będzie chronić koreańskich inwestorów, niektóre wymagania okazały się zbyt wysokie dla mniejszych giełd. Daybit stał się drugą lokalną giełdą, która w tym roku uległa nowym wymaganiom. W oświadczeniu Chain Partners, firma będąca właścicielem giełdy, ujawniła: „Działalność Daybit będzie stopniowo wstrzymywana do 1 czerwca, ponieważ nie jesteśmy w stanie świadczyć normalnych usług transakcyjnych w zaostrzonym otoczeniu regulacyjnym po wprowadzeniu ustawy o raportowaniu i korzystaniu Określone informacje o transakcji finansowej weszły w życie niedawno. ”

Jednym z wymogów nowego reżimu regulacyjnego jest powiązanie swojego konta wymiany z kontem bankowym dla każdego użytkownika waluty cyfrowej. Wymaga to od wszystkich giełd relacji z partnerem bankowym. Podobnie jak w wielu innych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, giełdy w Korei mają trudności ze znalezieniem partnerów bankowych. Daybit współpracował z Shinhan Bank. Jednak ten związek kończy się w maju i na giełdzie nie udało się znaleźć innego partnera.

To inna narracja dla giełd Wielkiej Czwórki w Korei. Upbit, Bithumb, Coinone i Korbit nadal się rozwijają. Wszyscy czterej utrzymywali relacje z największymi bankami Korei. Jedno bezimienne źródło uchwyciło sytuację w Korei, ujawniając koreańskiemu Heraldowi: „Ukończono ponad 10 giełd (systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji), co jest jednym z wymogów dla giełd, które mają nadzieję na rejestrację w jednostce analityki finansowej, ale mają trudności z uzyskaniem rachunków na prawdziwe nazwisko od lokalnych banków. Spośród ponad 100 giełd prawdopodobnie zobaczymy więcej zamknięć ”.

Banki uparcie twierdzą, że cyfrowe wymiany walut są dla nich zbyt ryzykowne. Jeden z urzędników banku stwierdził: „Kiedy rynek kryptowalut jest zwyżkowy, partnerstwo z giełdami kryptowalut może wyglądać na dobry interes, ale w tej chwili, zwłaszcza gdy rynki ulegają wahaniom, jak ostatnio, ryzyko wydaje się przeważać nad niewielkimi opłatami transakcyjnymi, które banki mogą zarobić na Współpraca.” Na początku tego miesiąca spółka OKEx Korea została zamknięta, powołując się również na nowe zasady AML.

Binance Korea zostało zamknięte cztery miesiące wcześniej, w grudniu ubiegłego roku. Coinplug, mniejsza lokalna giełda, również została zamknięta na początku tego roku.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Korea Daybit exchange to shut down as regulations take toll – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO