Norweski test CBDC, premiera Eminema NFT i Hashing It Out

Po niezliczonych krajach i czterech latach badań, Norwegia ogłosiła, że ​​jest teraz gotowa do testowania własnej waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC). Kraj szuka prywatnych i publicznych blockchainów, w tym Bitcoin SV. Jaka dokładnie będzie rola BSV w tworzeniu norweskiego CBDC? Uważana za kraj bezgotówkowy na świecie ze względu na prawdopodobnie najniższy udział płatności gotówkowych na świecie, Norwegia ma rozpocząć testowanie rozwiązań technicznych dla CBDC w ciągu najbliższych dwóch lat.

W opublikowanym niedawno raporcie Norges Bank wspomina się, że aktorzy opowiadali się za rozwiązaniami częściowo lub całkowicie opartymi na technologii rozproszonych rejestrów. Banki donoszą, że niektórzy argumentowali, że cyfrowy procesor sygnału (DSP) został dodany jako jeden program (inteligentne kontrakty) na otwartym łańcuchu bloków, takim jak Ethereum lub Bitcoin SV, lub prywatnych łańcuchach bloków. W raporcie wymieniono poglądy na temat sposobu ustanowienia mechanizmów konsensusu i interoperacyjności między rozwiązaniami technicznymi.

Badania Norges Bank mają na celu przetestowanie rozwiązań technicznych w celu dalszej analizy celu i konsekwencji wprowadzenia CBDC. Nie ujawniono harmonogramu, kiedy CBDC ma zostać uruchomione w kraju. Na początku tego tygodnia Eminem, zdobywca nagrody Grammy, dołącza do sławnego rynku NFT. Marshal Mathers, lepiej znany jako Eminem, upuścił swój pierwszy zestaw NFT w Nifty Gateway Sunday. Eminem wydał swoją kolekcję na Shady Con – festiwalu cyfrowym „wzorowanym na tradycyjnych spotkaniach„ Con ”, na których fani spotykają się i handlują swoimi towarami”. Zebrał 1,78 miliona dolarów. Wydanie zawierało jego pierwotnie wyprodukowane bity, cyfrowe figurki akcji i jedyny w swoim rodzaju klip wideo „STANS’ REVENGE ”, który kosztował 100 000 dolarów. Obejmowało to rzadką parę butów Eminem x Carhartt Air Jordan z innymi fizycznymi przedmiotami. Legenda rapu jest zapalonym kolekcjonerem starych zabawek, komiksów i kart kolekcjonerskich.

Najnowszy program CoinGeek, „Hashing It Out with Becky Liggero”, miał swoją premierę w tym tygodniu, a Ayre Group i założyciel CoinGeek Calvin Ayre dołączyli do Bitcoin Becky, aby porozmawiać o zamknięciu CalvinAyre.com i jak branża gier online pasuje do tego, co jest dzieje się w Bitcoin. Ayre mówi: „Według moich przewidywań wszystko, co będzie ekscytujące w ciągu najbliższych 10 lat w grach online – poza samymi grami – ale wszystko inne, jeśli chodzi o prowadzenie firmy, prowadzenie firmy, jej płatności… to wszystko zostanie zrobione w łańcuchu bloków ”. Obejrzyj cały odcinek tutaj.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 42: Norway’s CBDC test, Eminem NFTs and Hashing It Out premiere – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO