JD.com, chiński gigant handlu detalicznego, płaci pracownikom cyfrowym juanem

Jeden z największych sprzedawców internetowych w Chinach płaci swoim pracownikom cyfrowym juanem, cyfrową walutą banku centralnego Chin (CBDC). JD.com potwierdził niedawno, że oprócz pracowników, część swoich partnerów biznesowych spłaca również cyfrową walutą. JD.com jest jednym z dwóch największych sprzedawców internetowych w Chinach, obok firmy Tmall prowadzonej przez Alibaba, a także członkiem listy Fortune Global 500. Firma szczyci się wdrażaniem najnowszej technologii – ma największe możliwości dronów na świecie. . Jego najnowszą technologią jest juan cyfrowy. W niedawnym poście na blogu firma z Pekinu ujawniła, że ​​współpracuje z Ludowym Bankiem Chin od września ubiegłego roku.

W tym czasie „zapewniał wsparcie technologiczne i serwisowe dla programów próbnych DC / EP w Suzhou, Pekinie i Chengdu”. Firma ujawniła dalej: „W styczniu JD wykorzystał to rozwiązanie do wypłaty wynagrodzeń niektórym pracownikom, dalej badając zastosowanie DC / EP. JD dokonywał również płatności między przedsiębiorstwami za pośrednictwem DC / EP […] i pomógł w dokonaniu rozliczenia międzybankowego, gdy rachunek JD Retail Bank of Communications DC / EP dokonał transakcji na rachunek Unis Electronic Business DC / EP Bank of China . ” JD.com przyjmuje cyfrowe juany do płatności na swojej stronie internetowej od grudnia 2020 roku. W pierwszym tygodniu, który zbiegł się z wydarzeniem zakupowym Double 12, sprzedawca przetworzył blisko 20 000 transakcji.

JD.com był jednym z głównych sprzedawców internetowych, który zaczął akceptować cyfrowe płatności w juanach, a inni, w tym DiDi, BiliBili i Meituan. Największy zakup w tamtym czasie był wart 1530 USD. Szef programu cyfrowego juana na JD.com, Fei Peng, skomentował: „JD Technology będzie nadal łączyć mocne strony w łańcuchu dostaw, scenariusze wielokanałowe, zaawansowaną technologię i doświadczenie w obsłudze klienta, aby wnieść większy wkład w ekosystem DC / EP . ” Peng powiedział ponadto lokalnej gazecie Global Times, że większość inicjatyw JD.com dotyczących cyfrowego juana skupia się na poziomie konsumenckim. Jednak teraz firma zmienia kierunek. „Teraz zaczynamy zwracać uwagę na to, skąd pochodzą pieniądze.

Płacenie pensji to dobry sposób na zdobycie cyfrowego juana ”- stwierdziła. Oprócz JD.com, inne duże chińskie firmy zobowiązały się do wspierania wprowadzenia cyfrowego juana. Należą do nich gigant elektroniki Huawei i wagi ciężkiej fintech Ant Group i Tencent. Pierwsza zapowiedziała, że ​​będzie przeprowadzać kontrolowane testy pilotażowe pod kierunkiem PBoC. Obietnica została złożona w czasie, gdy Ant Group jest pod ścisłą kontrolą swoich praktyk biznesowych.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : China’s retail giant JD.com pays employees with digital yuan – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO