Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

6 maja 2021

Chińscy górnicy bitcoinów uciekają z Mongolii Wewnętrznej przed zakazem wydobywania kryptowalut do 30.04.2021 r.

Jeden z największych na świecie regionów produkujących bitcoiny wkrótce wprowadzi zakaz wydobywania kryptowalut, aby spełnić chińskie cele dotyczące czystego powietrza. Gdzie pójdą wszyscy ci górnicy?

Chińska Mongolia Wewnętrzna, niegdyś wylęgarnia bitcoinów, planuje teraz zakazać wszystkich farm wydobywczych kryptowaluty i poprosiła je o zamknięcie działalności do końca przyszłego miesiąca, zmuszając górników do przeniesienia swojego sprzętu w inne miejsce w Chinach, a nawet za ocean. Rząd prowincji Mongolii Wewnętrznej twierdzi, że musi zakończyć wydobywanie kryptowalut, aby osiągnąć nowe cele redukcji emisji dwutlenku węgla określone przez rząd krajowy.

W przeciwieństwie do innych regionów w Chinach, które mogą zapewnić obfitość czystej energii wodnej do zasilania maszyn do wydobywania kryptowalut, farmy kryptograficzne w Mongolii Wewnętrznej są zasilane energią elektryczną z węgla. Mongolia Wewnętrzna, autonomiczny region w północnej części Chin, charakteryzuje się zimnym i suchym klimatem, który jest idealny do obsługi maszyn górniczych. Region jest również bogaty w węgiel, który stanowi stosunkowo tanie źródło energii elektrycznej dla górników kryptowalut, ale jego elektrownie węglowe są również znaczącym źródłem zanieczyszczenia powietrza.

Mongolia Wewnętrzna: główny region produkujący bitcoiny

Chiny są największym na świecie producentem bitcoinów i wielu innych kryptowalut. Według Cambridge Center for Alternative Finance od września 2019 r. Do kwietnia 2020 r. Chiny wyprodukowały 71,7%, a Mongolia Wewnętrzna 7,71% światowego hashratu dla bitcoinów. Dla porównania moc obliczeniowa bitcoinów wygenerowana przez wszystkie Stany Zjednoczone wyniosła tylko 5,29% w tym samym okresie.

Ale od maja Mongolia Wewnętrzna nie będzie już opcją dla górników kryptowalut. Jej Komisja Rozwoju i Reform opublikowała niedawno projekt planu „zamknięcia wszystkich projektów wydobywczych kryptowaluty” i poproszenia ich o opuszczenie go do końca kwietnia.

Ponadto „nowe projekty wydobywania kryptowalut są surowo zabronione”. W Chinach projekty planów przedstawiane przez rząd zwykle służą jako ostrzeżenie lub ostrzeżenie. Istnieje okres publicznego komentowania, ale zazwyczaj jest to rutynowa procedura, która nie prowadzi do wielu zmian. Wstępne plany są następnie zwykle realizowane w późniejszych działaniach.

Uciekający górnicy kryptowalut

Pogłos w chińskich społecznościach zajmujących się wydobyciem kryptowalut był natychmiastowy. Weminer, dostawca usług eksploracji w chmurze z siedzibą w Pekinie, który świadczy usługi leasingu i sprzedaży hashratu, opublikował na Weibo, chińskim mikroblogu podobnym do Twittera, że ​​nowy zakaz wydobycia w Mongolii Wewnętrznej powoduje zawieszenie kilku faz projektów eksploracji w chmurze, ponieważ te maszyny są z siedzibą w Mongolii Wewnętrznej i muszą teraz przestać wydawać zyski, które ci klienci osiągnęli, pożyczając lub kupując część hashratu. Oddzielnie, farmy kryptowalut w Mongolii Wewnętrznej również zaczęły już przenosić swoje platformy wydobywcze, aby zakładać farmy w innych lokalizacjach, takich jak prowincja Syczuan, według lokalnych mediów.

Ale inni twierdzą, że widzieli już pismo odręczne na przysłowiowej ścianie Mongolii Wewnętrznej i odpowiednio dostosowali swoją działalność górniczą. Był czas, kiedy energia elektryczna ze spalania węgla w Mongolii Wewnętrznej była dotowana przez władze regionalne. Jednak od września 2019 roku Mongolia Wewnętrzna zaczęła badać zlokalizowane tam firmy wydobywające kryptowaluty i ostrzegała, że ​​rząd je zamknie, jeśli nie będą „wykwalifikowani” – co oznaczało firmy pod nadzorem rządu o „racjonalnym” poziomie zużycia energii. W sierpniu ubiegłego roku Mongolia Wewnętrzna ogłosiła, że ​​21 z 30 farm kryptowalut w regionie nie zostało zakwalifikowanych i anulowała preferencyjne ceny energii elektrycznej dla „niekwalifikowanych” farm kryptograficznych.

Rząd zachęcał również farmy kryptograficzne do „uporządkowanego wyjścia” lub „przekształcenia się w wspierane przez państwo firmy przetwarzające w chmurze”. „Ten incydent miał niewielki wpływ na nas”, powiedział Jiang Zhuoer, dyrektor generalny BTC.TOP, jednej z głównych chińskich kopalni, powiedział Forkast.News. „Wzięliśmy pod uwagę niepewność panującą w Mongolii Wewnętrznej, więc [obecnie] jest tylko kilka maszyn górniczych w Mongolii Wewnętrznej, a większość z nich znajduje się w bardziej stabilnych kopalniach w Xinjiang”.

Po co zakazać wydobywania kryptowalut

Jiang, którego firma wydobywająca kryptowaluty działa na rynku od siedmiu lat, mówi, że uważa, że ​​nowa polityka może być częścią kolejnego „regionalnego i sezonowego zamknięcia”, które zdarzałoby się okresowo w przypadku farm kryptowalut na tym obszarze. „Podstawową przyczyną jest zimowy niedobór energii w północnych Chinach” – powiedział Jiang. Ponieważ Mongolia Wewnętrzna znajduje się blisko Pekinu, każdej zimy, gdy wzrasta zużycie energii elektrycznej, farmy górnicze są często zamykane jako pierwsze, aby zapewnić stabilne dostawy energii do regionu, zwłaszcza w stolicy kraju. „Polityką Mongolii Wewnętrznej jest zasadniczo zamykanie farm wydobywczych kryptowaluty każdego roku” – dodał Jiang.

Jednak tym razem wyłączenie może być trwałe. Na zgromadzeniu ogólnym ONZ w 2019 r. Prezydent Xi Jinping obiecał, że Chiny zatrzymają wzrost emisji dwutlenku węgla do 2030 r. I osiągną neutralność węglową w 2060 r. Kontrolowanie zużycia energii i stopniowe osiąganie neutralności węglowej to ważny cel, który został zapisany w chińskim Projekt XIV Planu Pięcioletniego, kluczowego dokumentu przewodniego dla przyszłego rozwoju społecznego i gospodarczego kraju. Plan jest aktualizowany co pięć lat, a najnowsza wersja dotyczy lat 2021-2025.

Jeśli chodzi o pomoc Chinom w osiągnięciu celów redukcji emisji dwutlenku węgla, Mongolia Wewnętrzna nie ma dobrych wyników. Nie udało się osiągnąć chińskiego celu w zakresie oszczędności energii w 2019 r. Rząd centralny skrytykował Mongolię Wewnętrzną za „poważne problemy z oszczędzaniem energii”, według dziennika Ludowej Partii Komunistycznej.

Tym razem projekt planu „ograniczenia wzrostu zużycia energii” w Mongolii Wewnętrznej został opublikowany tuż przed krajowymi „dwiema sesjami”, czyli Lianghui, najważniejszymi spotkaniami służącymi do podejmowania decyzji politycznych na szczeblu krajowym, zanim Narodowy Kongres Ludowy przyjmie ostateczną wersję Czternasty plan pięcioletni. Wielu obserwatorów branży uważa, że determinacja Mongolii Wewnętrznej do zamknięcia górnictwa miała nie tylko służyć zadowoleniu, ale może również odzwierciedlać naciski ze strony władz wyższych niż rząd prowincji.

Migracja kryptowalut Co mogły zrobić farmy górnicze w Mongolii Wewnętrznej w obliczu upływu terminu do końca kwietnia? Według Wu Blockchaina, blogera, który często publikuje wiadomości i informacje na temat chińskiego przemysłu blockchain i kryptowalut, niektórzy górnicy zaczęli przenosić swoje platformy wydobywcze do prowincji Syczuan i Junnan, które mają niedrogą i obfitą energię wodną. Ale energia wodna to także energia, która jest marnowana, jeśli nie jest używana – zwłaszcza w porze deszczowej. Wadą energii wodnej jest zmienność cen energii elektrycznej, które mogą się zmieniać w zależności od zmian pogody.

Chociaż energia wodna jest obfita i tania w porze deszczowej, ceny mogą wzrosnąć, jeśli w okresach suszy występuje niedobór energii. Czasami opady, które wytwarzają energię wodną, ​​mogą być zbyt duże. Każdego roku, o kilka lat gorzej niż inne, niektóre farmy górnicze w prowincji Syczuan są uszkadzane lub nawet niszczone po ulewnych deszczach, które prowadzą do powodzi. Zobacz powiązany artykuł: Opinia | Cloud Mining: Alternative Investment Vehicle for Bitcoin Exposure Według National Business Daily, chińskiego dziennika finansowego i gospodarczego, kolejną opcją, którą dążą chińscy górnicy bitcoinów, jest całkowite przeniesienie ich operacji wydobywczych z Chin. Według serwisu Forkast, chińscy górnicy bitcoinów ścigający niższe koszty energii elektrycznej i luźniejsze przepisy przenieśli już niektóre operacje do Rosji, Białorusi, Kazachstanu, Iranu, Malezji, Birmy, a nawet Islandii.

lokalizacje farm

Postrzeganie, że istnieje napływ chińskich migrantów wydobywających bitcoiny, pracujących obecnie za granicą, wstrząsnęło niedawno Iranem, który cierpiał z powodu niedoborów prądu, gwałtownego wzrostu smogu i przerw w dostawie energii na początku tego roku. Niezależnie od tego, czy zanieczyszczenie powietrza i przerwy w dostawie prądu w Iranie były rzeczywiście spowodowane gwałtownym wzrostem wydobycia bitcoinów przez Chińczyków, wiele osób w Iranie obwiniało chińskie farmy wydobywcze i publikowało antychińskie komentarze w mediach społecznościowych.

W rezultacie rząd irański wstrzymał dostawy energii elektrycznej do wszystkich farm wydobywczych kryptowalut na dwa tygodnie, aby ostudzić oburzenie. „Mimo że ceny energii elektrycznej są niskie, infrastruktura [kopania kryptowalut], w tym maszyny górnicze, potrzebne akcesoria i logistyka nadal nie są tak wystarczające jak w Chinach” – powiedział Jiang. „Przebywanie za granicą również może wiązać się z ryzykiem politycznym”.

Autor : Bitup

Źródło : China’s bitcoin miners flee Inner Mongolia ahead of crypto mining ban (forkast.news)