Były szef Bithumb powiązany z domniemanym oszustwem ICO przekazany prokuratorom Korei Południowej

Były prezes jednej z największych giełd walut cyfrowych w Korei Południowej został przekazany prokuraturze. Lee Jung-hoon, były przewodniczący Bithumb Korea, jest przedmiotem dochodzenia w sprawie oszustwa. Zaangażowanie prokuratury dowodzi, że śledztwo w sprawie domniemanego oszustwa w Bithumb może nabierać tempa. Bithumb, która jest drugą co do wielkości giełdą w Korei Południowej po Upbit, jest przedmiotem dochodzenia w sprawie oszustw w związku ze sprzedażą tokenów w 2018 roku.

Według raportów giełda przeprowadziła sprzedaż tokenów Blockchain Exchange Alliance (BXA) i zebrała 25 milionów dolarów. Oprócz domniemanego oszustwa ICO Lee jest również przedmiotem dochodzenia w sprawie domniemanego oszustwa, uchylania się od opodatkowania i nielegalnego przenoszenia aktywów z Korei Południowej. We wrześniu Lee wezwała policję metropolitalną Seulu na przesłuchanie. Do tej pory niewiele ujawniono o postępach śledztwa. Według raportu jednej z placówek, policja w Seulu przekazała byłego kierownika Bithumb Korea do biura Prokuratora Najwyższego.

Biuro współpracuje z Sądem Najwyższym Korei i jest uprawnione do niezależnego prowadzenia dochodzeń, wzywania powiązanych stron w celu przesłuchania, a nawet zajęcia mienia. Token BXA ICO nadal nawiedza giełdę i jej kierownictwo trzy lata później. Przed ICO Bithumb powiedział inwestorom, że token pojawi się na giełdzie, gdy singapurska firma inwestycyjna przejmie Bithumb, co skłoniło inwestorów do zainwestowania w projekt 30 miliardów KRW (25,7 miliona USD). Jednak transakcja przejęcia upadła i Bithumb nigdy nie wystawił tokena BXA.

Bez notowania token BXA był w zasadzie bezwartościowy. W konsekwencji cena tokena spadła, tracąc inwestorów miliony dolarów. Lee został zidentyfikowany jako jeden z architektów BXA ICO i od tego czasu władze prowadzą dochodzenie w jego sprawie. Początkowo policja prowadziła również dochodzenie w sprawie uchylania się od płacenia podatków i przenoszenia mienia za granicę, ale zgodnie z ostatnim raportem zdecydowała się nie ścigać tych zarzutów. Korea Południowa nadal pozostaje liderem w zakresie regulacji dotyczących technologii blockchain i cyfrowej waluty.

W najnowszym raporcie stwierdzono, że czołowi politycy w kraju naciskają na regulację branży, w przeciwieństwie do twardej postawy.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Ex-Bithumb chief linked to alleged ICO fraud handed over to South Korea prosecutors – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO