Turcja aresztuje 62 osoby w związku z giełdą Thodex

Użytkownicy waluty cyfrowej w Turcji przeżywają mroczne czasy. Giełdy w kraju Bliskiego Wschodu ostatnio załamały się, z oznakami oszustw związanych z wyjazdem. Jedną z nich jest Thodex, giełda podejrzewana o przejęcie 2 miliardów dolarów od blisko 400 000 inwestorów. Od tamtej pory policja turecka aresztowała 62 osoby związane z wymianą, ale właściciel podobno uciekł z kraju. Zaczęło się w zeszłym tygodniu, kiedy Thodex ogłosił na swojej stronie internetowej, że przez kilka dni będzie niedostępny do obsługi procesu sprzedaży.

Ten niejasny komunikat nie ujawniał szczegółów, takich jak czas powrotu i czy fundusze użytkowników były bezpieczne, co skłoniło inwestorów do wyrażania swojej frustracji. Ponadto lokalny prawnik złożył pozew przeciwko giełdzie cyfrowej w związku z roszczeniami z tytułu zaostrzonego oszustwa. To skłoniło władze kraju do rozpoczęcia badania tej wymiany. Według lokalnych mediów stanowych policja zatrzymała obecnie 62 osoby związane z wymianą. W miarę intensyfikacji dochodzeń wciąż polują na kolejne 16.

Według lokalnych źródeł, CEO Thodex, Faruk Fatih Ozer, podobno uciekł z kraju i jest teraz w Albanii. Przed ucieczką z Turcji Ozer podobno rozważał samobójstwo lub oddanie się władzom. Jednak według Bloomberga zdecydował się na jedno i drugie. „Postanowiłem więc pozostać przy życiu i walczyć, pracować i spłacać ci moje długi. W dniu, w którym spłacę cały swój dług, wrócę do mojego kraju i oddam się sprawiedliwości ”. Ministerstwo Sprawiedliwości Turcji wydało czerwoną notę ​​skierowaną do Ozera do Interpolu, która służy do powiadamiania policji we wszystkich państwach członkowskich o obecności zbiegów międzynarodowych.

Thodex twierdzi, że zamknięcie jest tymczasowe i nie jest oszustwem związanym z wyjściem. W oświadczeniu giełda twierdziła, że ​​stwierdziła „nieprawidłowość” w swoich rachunkach i zamknęła wymianę, aby to zbadać. Twierdził, że dyrektor generalny opuszczający Turcję miał na celu tylko poznanie zagranicznych inwestorów. Wkrótce wróci do współpracy z władzami – twierdzi giełda. Jednak dla 390000 pozostawionych użytkowników to po prostu za mało. Nadal w Turcji druga giełda została zamknięta zaledwie kilka dni po Thodex.

W oświadczeniu na swojej stronie internetowej giełda Vebitcoin stwierdziła: „Ze względu na ostatnie zmiany w branży kryptowalut, nasze transakcje stały się znacznie bardziej intensywne niż oczekiwano. Podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu naszej działalności w celu spełnienia wszystkich przepisów i roszczeń.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Turkey arrests 62 over alleged $2B Thodex exit scam as leader flees country – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO