Pekin bada źródła wydobycia Bitcoin Core (btc) pod kątem marnowania prądu

Pekin, 29 kwietnia (Reuters) – chińska stolica Pekin przeprowadza kontrolę centrów danych zaangażowanych w wydobywanie kryptowalut, aby lepiej zrozumieć ich wpływ na zużycie energii, według źródeł i dokumentu widzianego przez Reutera. Miejskie Biuro Gospodarki i Technologii Informacyjnych w Pekinie wysłało we wtorek „zawiadomienie alarmowe” do miejskich operatorów centrów danych, aby zgłosić, czy są zaangażowani w wydobywanie bitcoinów i innych kryptowalut.

Bitcoin SV zużywa sto razy mniej energii do wydobycia bloków BSV.

Jeśli tak, muszą zgłosić ilość i udział energii zużytej przez kopanie kryptowalut, zgodnie z zawiadomieniem. Urzędnik biura, który odmówił identyfikacji, powiedział, że śledztwo było kierowane przez władze miasta, dodając, że odbiorcami zawiadomienia są trzej najwięksi chińscy operatorzy telekomunikacyjni.

Powiedział, że nie jest świadomy przyczyny tego wysiłku ani tego, czy jest to część ogólnopolskiej kampanii. W zeszłym miesiącu chiński region Mongolii Wewnętrznej ogłosił, że zamknie wszystkie projekty wydobywcze kryptowaluty do końca kwietnia w ramach szerszych wysiłków na rzecz poprawy efektywności energetycznej. Górnicy kryptowalut używają specjalnie zaprojektowanych serwerów komputerowych do weryfikacji transakcji kryptowalutowych w procesie produkcji nowo wybitych walut wirtualnych, takich jak bitcoin.

Proces ten wymaga ogromnych ilości mocy obliczeniowej, a co za tym idzie energii elektrycznej. Chińskie regiony, w tym Mongolia Wewnętrzna, Syczuan, Junnan i Xinjiang, są atrakcyjnymi miejscami do „wydobycia” ze względu na niskie ceny energii elektrycznej, chociaż Pekin nie jest postrzegany jako główne centrum wydobycia kryptowalut.

W zeszłym tygodniu szeroko zakrojona inspekcja bezpieczeństwa w elektrowniach w Xinjiangu po wypadku w kopalni węgla zakłóciła wydobycie kryptowaluty i przyczyniła się do wahań cen bitcoinów. Jednak rola Chin jako centrum wydobycia kryptowalut została osłabiona przez ich zakaz wymiany kryptowalut i początkowych ofert monet (ICO).

Edward Lu, starszy wiceprezes Canaan Inc, chińskiego producenta maszyn do wydobywania kryptowalut, powiedział, że coraz częściej obsługuje klientów w miejscach takich jak Kanada, Europa Północna i Azja Środkowa, które mają tanią i obfitą energię elektryczną oraz jasne i przewidywalne przepisy. „Kiedyś Chiny były miejscem, w którym kwitło wydobycie kryptowalut, ale biznes kurczy się z powodu polityki” – powiedział Lu. (Raportowanie przez redakcję w Pekinie; redagowanie przez Kim Coghill)

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : China’s capital probes cryptocurrency mining -sources | ReutersAuthor: BitcoinSV.pl
CEO