Bitcoin Class z Satoshi opowiada o sieci semantycznej, uczciwych grach i weryfikowalnych dowodach

„Czego się dzisiaj nauczymy, doktorze?” – pyta założyciel sCrypt, Xiaohui Liu, na początku „Bitcoin Class with Satoshi” Odcinek 2. Ten dotyczy aplikacji semantycznej sieci WWW, uczciwej gry, weryfikowalnych dowodów i dowodów o zerowej wiedzy. Może również sprawić, że zaczniesz zastanawiać się, jakie aspekty życia są podobne do gier, a nawet zastanawiać się, co właściwie oznacza „dowód”.

Ta edycja ciągłego kursu mistrzowskiego z twórcą Bitcoin, dr. Craigiem S. Wrightem, kładzie większy nacisk na praktyczne zastosowania niż na teorię, czyniąc ją bardziej dostępną dla masowej publiczności. Jest tam też trochę teorii: Dr Wright ponownie mówi o wykonywaniu operacji na danych na wykresach macierzowych oraz o tym, jak aplikacje mogą obsługiwać te dane. Ponownie pojawia się temat korzystania z „logiki predykatów”, choć omówiono go bardziej szczegółowo w odcinku 3. Liu i dr Wright omawiają, w jaki sposób programista może używać skryptu Bitcoin do ustalania podstawowych zasad określających, jakie wyniki / wyniki weryfikować i wprowadzać do transakcji Bitcoin – podczas gdy aplikacje zewnętrzne mogą same przechowywać i obsługiwać dane.

Na przykład w prostej sytuacji typu „rozwiąż labirynt” serwery mogą zapewnić różne metodologie, struktury testowe i ścieżki oraz wprowadzić te informacje do macierzy w celu uzyskania wyników.

Czasami życie jest jak MUD

Dr Wright wspomina również o wielowarstwowych kontraktach, które mogą być używane w biznesie tak samo, jak w grach. Używając klasycznego Zork jako przykładu ustalania warunków do obsługi różnych działań i decyzji graczy, mówi, że może to również odnosić się do sytuacji w prawdziwym świecie, w których są różne strony, które muszą zawrzeć porozumienie lub zobowiązać się do działania, a następnie udowodnić to. spełniłem je. Przechodzimy do omówienia sieci semantycznej – koncepcji, która polega na kategoryzowaniu danych w Internecie za pomocą metadanych, aby można było łatwiej je powiązać i znaleźć za pomocą wyszukiwania w języku naturalnym. Osiągnięcie tego jest łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia i wymaga ustanowienia standardów, napisania algorytmów zgodnych z regułami i zastosowania odpowiednich metadanych do wszystkich informacji w Internecie.

Dla Bitcoina może to być doskonała okazja, aby wkroczyć z Metanetem, z jego bezpieczniejszymi i sprawdzalnymi możliwościami obsługi danych. Chociaż zaczynamy widzieć taką jednoczącą logikę stosowaną do niektórych aspektów danych internetowych, dr Wright pyta „czego Twoim zdaniem brakuje?” Odpowiedzi są dowodem i zaufaniem. Jak udowodnisz, że instrukcje sieci semantycznej pochodzą z zaufanych źródeł? Serwer musi ufać użytkownikowi. Zamiast tego otrzymujemy silosy danych w aplikacjach internetowych, takich jak Facebook i Twitter, gdzie firma stojąca za aplikacją ma pełną kontrolę nad danymi i często niejasnymi praktykami dotyczącymi tego, co robią / czego nie uważają za „prawdę”. Bitcoin umożliwia ludziom odzyskanie (części) kontroli dzięki wbudowanej tożsamości i tworzeniu hierarchii poza samymi aplikacjami.

Transakcje, ich lokalizacja i czas są rejestrowane na stałe, a jednocześnie (jeśli jest to wymagane) zapewniają użytkownikom pewien stopień prywatności. Dr Wright ponownie podkreśla, że ​​to nie to samo, co pełna anonimowość, ale zapewnia rodzaj zapory ogniowej między adresami biorącymi udział w transakcjach a ich rzeczywistymi tożsamościami – jednocześnie zapewniając środki do weryfikacji obu, jeśli jest to wymagane. „Chcę, aby ludzie mieli większą kontrolę nad własnym losem” – mówi dr Wright, wspominając, że on sam miał problemy z Twitterem i Facebookiem oraz „usuwaniem platform”. Ale „Bitcoin nie polega na radykalnej decentralizacji… chodzi o bezpieczeństwo, prywatność, weryfikowalność”.

Niezależnie od tego, czy Twoim problemem jest posiadanie własnych danych (i co to dokładnie oznacza), udowodnienie poświadczenia, czy po prostu zorganizowanie sposobu wykonywania operacji biznesowych i rządowych w bardziej zaufany sposób, Bitcoin może zapewnić rozwiązania. Obejrzyj cały odcinek, aby uzyskać więcej informacji na temat rzeczywistych scenariuszy, w których jest to ważne, oraz niektórych wyzwań, które stoją przed nami.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bitcoin Class with Satoshi talks about the Semantic Web, fair games and verifiable proofs – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO