Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

6 maja 2021

Post na blogu Craiga Wrighta „Adresowanie offline” dotyczy adresów portfela

Czy nasze transakcje Bitcoin są naprawdę pseudo-anonimowe? Czy nasza prywatność jest naprawdę chroniona podczas dokonywania transakcji? W niektórych przypadkach tak, ale w większości przypadków nie. Dlaczego? Ponieważ wielu dostawców portfeli Bitcoin ponownie wykorzystuje adresy portfeli. Eliminuje to pseudoanonimowość i prywatność, które mogą mieć osoby korzystające z publicznych sieci blockchain.

W końcu, jeśli wiesz, jakie kwoty ktoś dokonuje transakcji, ale nie znasz adresu jego portfela, możesz w końcu ustalić jego adres, obserwując łańcuch bloków, szukając transakcji w kwocie, o której wiesz, że pochodzi od tej osoby, a następnie zanotuj adres portfela, z którego pochodzi. Następnie możesz powiązać ten adres portfela z jego właścicielem. Chociaż niektórzy ludzie nie widzą problemu z ponownym użyciem kluczy, nasz poprzedni przykład pokazuje, w jaki sposób prywatność może zostać naruszona z powodu ponownego użycia kluczy. Więc co możemy zrobić z tym problemem?

Dr Craig Wright mówi, że rozwiązanie już istnieje w oryginalnym Bitcoinie. W swoim najnowszym poście na blogu „Adresowanie offline” dr Wright szczegółowo analizuje adresy portfeli, a także dokonuje z nimi transakcji, a następnie proponuje rozwiązanie, które osoby fizyczne i dostawcy portfeli mogą wdrożyć, aby uniknąć problemów, które pojawiają się, gdy ponownie -use keys – rozwiązanie, które zawsze istniało w oryginalnym Bitcoinie. „Na bazie Bitcoina można by stworzyć wiele możliwych protokołów.

Ten opisany w dzisiejszym poście jest oparty na oryginalnym protokole i szablonach, które istniały w 2009 roku, kiedy uruchomiłem Bitcoin ”- powiedział dr Wright. „Kiedy mówię, że adresowanie jest nadużywane, mam na myśli ponowne użycie kluczy. Możliwość obliczania kluczy pochodnych i automatyzacji procesu istniała, gdy uruchomiono Bitcoin. Żadne z nich nie pociąga za sobą nowej technologii ”- wyjaśnił, dodając:„ Każde użycie bitcoina powinno odpowiadać nowemu adresowi.

Nawet gdy użytkownik jest offline, scenariusz nie powinien być trudny ”. Aby dowiedzieć się, jak chronić prywatność w transakcjach Bitcoin i jak zwiększyć bezpieczeństwo transakcji Bitcoin, przeczytaj najnowszy post dr Wrighta na blogu „Adresowanie offline”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Craig Wright ‘Offline Addressing’ blog post dives into wallet addresses – CoinGeek