Zawoalowane groźby przemocy skierowane są do przedstawiciela prawnego Craiga Wrighta

Osoba stojąca za pseudonimem Cøbra kieruje słabo zawoalowane groźby przemocy wobec firmy prawniczej reprezentującej dr Craiga Wrighta w obronie jego praw autorskich w białej księdze Bitcoin. W zeszłym tygodniu sprawa dr. Wrighta o naruszenie praw autorskich przeciwko Cøbra nabrała rozpędu, gdy brytyjski sąd orzekł, że prawnicy Wrighta mogą obsługiwać Cøbrę z dokumentami dotyczącymi hostowania białej księgi przez Bitcoin.org.

Jako autor białej księgi dr Wright utrzymuje, że witryny promujące zniesławiony protokół BTC, takie jak kontrolowany przez Cøbra Bitcoin.org, nie mają prawa udostępniać jego pracy. Następnego dnia konto Cøbra na Twitterze ostrzegło Simona Cohena – którego kancelaria ONTIER reprezentuje Wrighta – że jest „plamą na brytyjskim zawodzie prawniczym. Nadejdzie czas, kiedy poniesiesz konsekwencje za swoje zachowanie ”.

Gdyby był to ktoś inny niż Cøbra, takie ostrzeżenia można by odrzucić jako typowe bzdury dla „twardziela internetowego”. Ale Cøbra wcześniej napisał na Twitterze swoje poparcie dla tak zwanych „rynków zabójstw”, argumentując, że „idealne społeczeństwo anarchistyczne potrzebuje funkcjonalnego sposobu usuwania niepożądanych, a zbiorowa zachęta do ich eliminacji może być jednym ze sposobów wdrażania„ prawa ”P2P”. Kilka lat temu Cøbra opublikował na Twitterze wiadomość potwierdzającą śmierć Timothy’ego C. Maya, założyciela ruchu krypto-anarchistycznego, z którym Cøbra silnie się identyfikuje.

May był również płodnym pisarzem, a jego teksty Crypto Anarchist Manifesto i Cyphernomicon zawierają odniesienia do rynków zabójstw. Cyphernomicon bardziej jednoznacznie przedstawia pogląd Maya na pozasądowe zabójstwa i chociaż określił swój pogląd moralny jako coś, co „wielu uzna za niedopuszczalne lub odrażające”, uważał, że „anonimowe usługi usuwania gryzoni będą narzędziem wolności”. May twierdził również, że „likwidacja polityków i innych złodziei” odzwierciedla „pozytywną stronę krypto anarchii”.

Zabójstwa oparte na kryptografii to moja sprawa

Związek świata kryptowalut z morderstwem na zlecenie został wzmocniony dzięki uprzejmości Rossa Ulbrichta, założyciela internetowego rynku Silk Road, który ułatwiał sprzedaż nielegalnych produktów opartą na Bitcoinach. Ulbricht, który obecnie odsiaduje dożywocie po aresztowaniu w 2013 r., Miał zapłacić innym osobom za zamordowanie niektórych osób, które groziły spowodowaniem żalu w jego działalności (chociaż nie udowodniono, że w wyniku tych płatności nie miały miejsca żadne morderstwa).

Podczas gdy Silk Road nigdy nie pozwalało swoim sprzedawcom oferować morderstwa do wynajęcia, wkrótce pojawiły się inne witryny w tym wyraźnym celu. W tym samym roku zamknięto Jedwabny Szlak, Forbes doniósł o uruchomieniu Assassination Market, opisywanego jako „rodzaj Kickstartera zabójstw politycznych”. Osoba stojąca za Assassination Market, która przyjęła pseudonim Kuwabatake Sanjuro, powiedziała, że ​​strona miała na celu zniszczenie „wszystkich rządów, wszędzie”. (Kilka lat później Cøbra wyraził podobne poglądy, nazywając Bitcoin „wypowiedzeniem wojny rządom” i „narzędziem do zniszczenia monopolu państwa na przemoc”).

Podczas gdy Assassination Market podobno zgromadził depozyty w wysokości około 180 BTC, wydaje się, że nie dokonano żadnych zabójstw. Podobne strony pojawiały się przez lata z podobnym brakiem morderczych wyników. Jednak osoby, które przeniosły BTC na te strony, nie wiedziały z góry, że zostały oszukane, co oznacza, że szczerze dążyły do brutalnej śmierci osób (osób publicznych lub byłych kochanków).

A jeśli jest rynek na produkt lub usługę, ktoś w końcu dostarczy ten produkt lub usługę. Cøbra przeciwko złu W 2018 roku, w ramach swoich publicznych oświadczeń popierających rynki zabójstw, Cøbra napisał na Twitterze, że „w społeczeństwie anarchistycznym wciąż musi istnieć * jakiś * sposób na usunięcie złych istot ludzkich bez scentralizowanej władzy”.

Jeśli się zastanawiasz, oto lista osób i podmiotów, które Cøbra nazwał „złem” na przestrzeni lat: Roger Ver, John McCain, Barack Obama, Bitmain, BitPay, Blockstream, Coinbase, Twitter, Izrael i Chiny. Aha, i Craig Wright. O ile nam wiadomo, Cøbra nie szukał jeszcze śmierci żadnej z osób wymienionych powyżej ani osób pracujących dla firm, które nazwał złem.

Z drugiej strony, dr Wright jest jedynym z tych nazwisk, którzy prowadzą działania prawne, które mogą pozbawić Cøbrę dochodów, które uzyskuje z promowania strony Bitcoin.org. Więc Cøbra ma jasny motyw, aby zobaczyć, jak dr Wright wychodzi ze sceny i ogłosił moralną elastyczność niezbędną do znalezienia tego wyjścia. W związku z dramatycznym wzrostem wartości tokena BTC w zeszłym roku, Cøbra prawdopodobnie ma środki, aby zapłacić za przejazd.

A Cøbra zachował swoją rzeczywistą tożsamość w ściśle strzeżonej tajemnicy, zmniejszając prawdopodobieństwo poniesienia jakichkolwiek reperkusji w wyniku nielegalnych czynów. Nie na darmo, ale dr Wright i jego prawni przedstawiciele mogą chcieć, aby rano ktoś inny uruchomił ich samochody.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Cøbra’s veiled threats of violence target Craig Wright legal rep – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO