Worldline kończy drugą fazę rozwoju PPaaS, nChain między partnerami założycielskimi

Francuska firma świadcząca usługi płatnicze i transakcyjne Worldline zakończyła drugą fazę rozwoju swojego rozwiązania „Payments Platform as a Service” (PPaaS). W momencie uruchomienia rozwiązanie będzie miało 16 partnerów założycielskich, w tym nChain, którzy będą mogli budować najnowocześniejsze rozwiązania płatnicze dla swoich klientów we wszystkich kanałach handlowych. PPaaS to otwarty ekosystem łączący natywnie zbudowane usługi z połączeniami z aplikacjami innych firm, wyjaśnił Worldline w komunikacie prasowym.

Rozwiązanie będzie obsługiwać wszystkie urządzenia i partnerów. Umożliwi to wszystkim partnerom Worldline aktywowanie różnych funkcji w celu tworzenia i ulepszania oferty ich sprzedawców za pośrednictwem otwartych interfejsów API. PPaaS umożliwi dostawcom oprogramowania włączanie rozwiązań płatniczych do swoich produktów w ramach jednego procesu integracji. Integracja umożliwi im dostęp do połączeń z regionalnymi i globalnymi procesorami płatniczymi. Będzie również służyć firmom świadczącym takie usługi, jak lojalność, zarządzanie oszustwami, „kup teraz, zapłać później”, analiza danych i cyfryzacja akceptacji handlowców. „Nabywcy, bramki i niezależni dostawcy oprogramowania mogą z łatwością udostępniać te usługi za pośrednictwem PPaaS, wzbogacając własną ofertę dla swoich klientów końcowych” – twierdzi firma.

Szesnaście firm dołączyło już do projektu jako partnerzy założyciele. Należą do nich nChain, dostawca rozwiązań blockchain klasy korporacyjnej z siedzibą w Londynie. Inni obejmują dostawcę portfeli cyfrowych Paysafe, wiodącą firmę zajmującą się płatnościami mobilnymi PayU, firmę zajmującą się zapobieganiem oszustwom Forter oraz dostawcę technologii tożsamości opartej na sztucznej inteligencji Onfido. Giulio Montemagno, dyrektor zarządzający PPaaS w Worldline, zauważył: „Budujemy podstawowe możliwości, a także połączenia z różnymi graczami z różnych dziedzin ekosystemu handlu, tak aby niezależnie od tego, czy jesteś procesorem płatności, czy integratorem rozwiązań , dołączając do ekosystemu PPaaS, możesz wybierać elementy, które chcesz, aby zaprojektować i zapewnić najlepsze wrażenia swoim klientom handlowym ”.

Partnerstwo z Worldline jest najnowszym wydarzeniem dla nChain, firmy, która nieustannie wspiera wdrażanie technologii blockchain w przedsiębiorstwach. Firma rozwija własną platformę blockchain dla przedsiębiorstw, która ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku i korzysta z szerokiego portfolio patentów dotyczących technologii blockchain nChain. nChain David Washburn powiedział: „Cieszymy się, że możemy przenieść naszą wiedzę o blockchain, integralność danych i procesy biznesowe do PPaaS.

Blockchain zapewnia unikalne właściwości, które umożliwiają niższe koszty transakcji i rozliczenia w czasie rzeczywistym, a także zapewniają integralność danych i informacji, a my wykorzystujemy je do tworzenia produktów i rozwiązań, które uważamy za fundamentalne dla przyszłości przetwarzania płatności. Te korzyści i ogólna niezawodność naszych rozwiązań mają pozytywne konsekwencje zarówno dla agentów rozliczeniowych, jak i dla sprzedawców ”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Worldline completes phase 2 of PPaaS development, nChain among foundational partners – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO