Oszustowi Alchemy Coin ICO grozi 80 lat więzienia. Oszustwo na ponad 7 milionów dolarów związane z COVID

Justin Cheng przyznał się do oskarżenia o oszukanie rządu USA w wysokości ponad 7 milionów dolarów za pośrednictwem programu pomocy na COVID-19. Obywatel Tajwanu, który mieszka w Nowym Jorku, również przyznał się do przeprowadzenia oszukańczego ICO w 2017 roku dla Alchemy Coin. W swoim oświadczeniu Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych poinformował, że od kwietnia 2020 r.Cheng wykorzystywał tożsamość innych osób do ubiegania się o fundusze na pomoc w przypadku COVID-19. Fundusze były częścią ustawy CARES, która miała na celu ratowanie małych firm i umożliwienie im utrzymania miejsc pracy i zrekompensowania innych wydatków w brutalnych czasach gospodarczych.

Cheng wystąpił o pożyczki od co najmniej pięciu instytucji finansowych, uzyskując ponad 7 milionów dolarów. W swoich wnioskach fałszywie twierdził, że jego firmy zatrudniają ponad 200 osób i wypłacają łącznie 1,5 miliona dolarów pensji – podały władze. Miał jednak tylko 14 pracowników. Cheng podobno złożył fałszywe i udokumentowane dokumenty podatkowe, aby uzyskać pożyczki. W niektórych zgłoszeniach wymienił nazwiska kilku sportowców, aktorów, artystów i innych osób publicznych jako swoich pracowników.

Po otrzymaniu pożyczki podobno przeznaczył ją na wydatki osobiste, w tym na 18-karatowy zegarek Rolex o wartości 40 000 dolarów, kondominium za 17 000 dolarów miesięcznie, samochód marki Mercedes Benz i ponad 37 000 dolarów na ubrania od projektantów. Oprócz oszustwa związanego z funduszami pomocowymi COVID-19, Cheng przyznał się również do przeprowadzenia oszukańczego ICO w 2017 roku. Od kwietnia tego roku podobno zabiegał o inwestycję w Alchemy Coin Technology Limited.

DoJ stwierdził: „Inwestycje te zostały uzyskane dzięki istotnie fałszywym i wprowadzającym w błąd oświadczeniom i zaniedbaniom dotyczącym dostępu Alchemy Coin do kapitału, wykorzystania wpływów inwestorów, gotowości produktu rzekomej platformy pożyczkowej peer-to-peer opartej na blockchain oraz rejestracji jej tokeny w ramach pierwszej oferty monet ”.

24-latek przyznał się do jednego oszustwa bankowego, oszustwa związanego z papierami wartościowymi, oszustwa elektronicznego i poważnego oszustwa przeciwko Stanom Zjednoczonym. Łącznie za swoje zbrodnie grozi mu maksymalnie 80 lat za kratkami. Grozi mu wyrok skazujący 3 sierpnia przez sędziego okręgowego Alison Nathan.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Alchemy Coin ICO fraudster faces 80 years in prison over $7M COVID relief scam – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO