Australijski regulator dąży do stworzenia „granicy regulacyjnej” ukierunkowanej na przestrzeń blockchain

Główny organ nadzoru finansowego Australii zamierza wspierać sektor walut cyfrowych, mimo że zwraca uwagę na dużą liczbę oszustw mających wpływ na inwestorów w tej branży. Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) stwierdziła, że ​​chociaż regulowanie nowych i powstających technologii, takich jak waluta cyfrowa, stanowi wyzwanie, będzie nadal pracować nad „utrzymaniem, ułatwieniem i poprawą wyników [australijskiego] systemu finansowego i firm, które działają w nim ”, jako centralny element jego funkcji. Komisarz ASIC, Cathie Armor, powiedziała na panelu podczas australijskiego tygodnia Blockchain, że regulator pozostaje zainteresowany tym, w jaki sposób waluta cyfrowa może poprawić działanie szerszego systemu finansowego. „Kiedy mówimy o nowych innowacjach, takich jak [DLT], lub nowych produktach, takich jak różne produkty aktywów kryptograficznych, z naszej perspektywy w ASIC naprawdę interesuje nas, w jaki sposób te produkty można wykorzystać do ulepszenia działania naszego systemu finansowego”.

Armor zwrócił uwagę na jeden przykład innowacji, plan, który miałby zastąpić obecny system rozliczeniowy australijskiej giełdy papierów wartościowych technologią opartą na DLT. „Spędzamy dużo czasu, przyglądając się propozycji ASX, aby zmienić system rozliczeń i rozliczeń”. Komisarz powiedziała, że ​​organ regulacyjny chciał w jak największym stopniu wspierać branżę walut cyfrowych, ale powiedziała, że ​​nadal otrzymuje dużą liczbę skarg dotyczących oszustw i oszustw. „W ramach naszej pracy związanej z problemami konsumenckimi i inwestorami otrzymujemy wiele skarg, gdy sprawy nie idą dobrze.

Wiemy, że jest to prawdopodobnie problem zarówno dla wszystkich, którzy uczestniczą w tej branży, jak i dla nas ”. Przestrzegając inwestorów, Armor powiedział, że należy być świadomym „złych praktyk lub oszustw” związanych z cyfrowymi walutami i tokenami. Z wcześniejszego ustalenia organu regulacyjnego wynika, że ​​oszustwa związane z cyfrową walutą wzrosły o 20% w ciągu pierwszych kilku miesięcy globalnej reakcji na COVID-19, co, jak obawiał się, wskazywało na trend w kierunku jeszcze większej aktywności oszustw.

Autor : BitoinSV.pl

Źródło : Australian regulator seeks ‘regulatory perimeter’ targeting blockchain space – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO