Firmy z RPA spieszą się z listą pierwszych funduszy ETF na waluty cyfrowe w Afryce

Firmy z RPA są na zaawansowanym etapie ubiegania się o pierwszy w Afryce fundusz ETF (ang. Digital Currency Trading Fund). Według lokalnych doniesień, dwie lokalne firmy mają złożyć swoje wnioski na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu, która w przeszłości odrzuciła taki wniosek. Jedną z firm, które chcą umieścić na JSE pierwszy ETF w walucie cyfrowej, jest DCX Capital. W niedawnym podcastie współzałożyciel Earle Loxton stwierdził, że szykują się plany uruchomienia pierwszego ETF w drugiej co do wielkości gospodarce Afryki.

Firma ma zamiar ubiegać się o ETF z JSE „bardzo szybko”, ujawnił. DCX Capital obecnie współpracuje ze swoim partnerem Easy Equities w celu znalezienia odpowiedniego powiernika przed przystąpieniem do składania wniosku. „Aby osiągnąć poziom, na którym będziemy spełniać wymagania notowanego instrumentu, zdecydowanie potrzebujemy usług dedykowanego, regulowanego i zarejestrowanego depozytariusza” – ujawnił Loxton. DCX Capital obsługuje obecnie EC10, fundusz indeksów walut cyfrowych, który posiada dziesięć walut cyfrowych. Może to być produkt, który firma przekształci w ETF po zatwierdzeniu.

W Stanach Zjednoczonych firma Grayscale planowała zamienić swoje cyfrowe środki walutowe na fundusze ETF, jeśli kiedykolwiek uzyska zgodę SEC. Drugą firmą, która planuje ubiegać się o podobny ETF z JSE jest Sygnia, spółka zarządzająca aktywami należąca do najbogatszej kobiety w RPA. Według MyBroadband, lokalnego serwisu informacyjnego, firma ma również w najbliższej przyszłości ubiegać się o ETF. Jednak w przeciwieństwie do DCX Capital Sygnia wystąpiła wcześniej o ETF, ale JSE go zestrzelił. Sygnia złożyła wniosek o ETF w 2017 r., U szczytu manii ICO, ale JSE, która jest największą giełdą w Afryce, odrzuciła wniosek, twierdząc, że firma nie jest gotowa na produkty w walucie cyfrowej. „Niestety, w ostatniej chwili JSE zdecydowało się nie kontynuować, powołując się na brak ram regulacyjnych dla kryptowalut jako przyczynę” – powiedział dyrektor generalny David Hufton. Hufton dodał: „Dużo pracy włożono w zaprojektowanie faktycznej struktury ETF w 2017 roku, którą możemy ponownie wykorzystać.

Ponieważ kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne, mamy nadzieję, że tym razem JSE będzie bardziej otwarty na naszą aplikację. ”

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Africa firms rushing to list first digital currency ETF in Africa – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO