Firma Gamevil z Korei Południowej kupuje udziały w giełdzie Coinone

Jedna z największych firm hazardowych w Korei Południowej wkracza na rynek walut cyfrowych. Gamevil, firma notowana na giełdzie, kupiła udziały w Coinone, trzeciej co do wielkości giełdzie walut cyfrowych w Korei Południowej. Inwestycja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po tym, jak doniesiono, że rywal Gamevil, Nexon, ma na oku udział w Bithumb, drugiej co do wielkości giełdzie w Korei. Gamevil przejął 13% udziałów w Coinone, donosi Korea Herald.

Firma zapłaciła 31,2 mld KRW (27,9 mln USD) za nabycie 8.474 akcji na giełdzie. Według CoinGecko w ciągu ostatnich 24 godzin Coinone przetworzył wolumen obrotu o wartości 1,4 miliarda dolarów. To plasuje się za liderem rynku Upbit, który przetworzył 21,4 miliardów dolarów i Bithumb, który odnotował 4 miliardy dolarów wolumenu obrotu. W zgłoszeniu regulacyjnym firma z Seulu skomentowała: „Przejęcie ma na celu znalezienie nowych możliwości biznesowych w sektorach kryptowalut i blockchain”. Firma Gamevil została założona w 2000 roku i od tego czasu stała się renomowanym graczem w branży gier wideo. Jej najbardziej udaną franczyzą jest Summoners War, mobilna gra RPG o wartości 2 miliardów dolarów, którą wydała za pośrednictwem swojej spółki zależnej Com2uS, będącej w całości jej własnością.

Przejęcie przez Gamevil udziałów w Coinone nastąpiło po tym, jak rozeszły się raporty, według których Nexon miał zamiar wziąć udział w Bithumb. Wydawca gier wideo z Korei Południowej i Japonii miał zapłacić 460 milionów dolarów za zakup 65% udziałów w Bithumb. Umowa upadła, a inne raporty w Korei Południowej twierdzą, że inne globalne firmy, w tym Morgan Stanley, Visa i JPMorgan, były teraz na pierwszej linii w przejęciu Bithumb. Chociaż nie nabył udziałów w Bithumb, Nexon jest już dużym graczem w sektorze wymiany walut cyfrowych. Jest właścicielem 67% Korbit, innej południowokoreańskiej giełdy i 80% Bitstamp, za którą zapłacił 396 milionów dolarów. Coinone borykało się w przeszłości z pewnymi problemami, z których niektóre wywołały gniew organów regulacyjnych.

W 2019 roku inwestor pozwał giełdę po tym, jak stracił 45 mln KRW w wyniku włamania na swoje konto. Haker miał rzekomo przekroczyć dzienny limit wypłat, który sąd zakwestionował i nakazał giełdzie zrekompensować inwestorowi.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Korea gaming firm Gamevil buys stake in Coinone exchange – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO