Regulatorzy w Teksasie wstrzymują wydanie nakazu dotyczących 2 oszustw związanych z walutą cyfrową

Teksański organ nadzorujący papiery wartościowe wydał nakaz zaprzestania działalności w odniesieniu do dwóch rzekomych oszustw związanych z walutą cyfrową. W swoim postanowieniu organ regulacyjny twierdził, że obie strony nakazywały inwestorom zdeponowanie kapitału w celu oszukańczego algorytmicznego obrotu walutami cyfrowymi. Texas State Securities Board wydała nakaz zaprzestania działalności wobec firmy Bitles Limited z siedzibą w Londynie i jej głównej Janis Lacis, a także C3 Data Services z siedzibą w Princeton w Teksasie i jej głównego Edwarda Cartera. Bitles przyciąga inwestycje do ośmiu różnych „planów oszczędzania” – poinformowały władze.

Twierdzi, że używa zastrzeżonego oprogramowania do handlu algorytmicznego, które nazywa Cryp-Spider AI Algo-Trading System. Ten system podobno handluje cyfrowymi walutami na różnych giełdach, generując 0,3% – 6% dziennych zwrotów. Dodatkowo, podobnie jak w przypadku większości oszustw w ostatnich miesiącach, Bitles ma również token natywny, token BTL. Według TSSB firma twierdzi, że te tokeny są tokenami użytkowymi, które będą zyskiwać na wartości nawet o 60% miesięcznie. Zapewniają posiadaczy BTL, że będą generować co najmniej 30% miesięcznie z tokenów. Bitles podobno rekrutuje agentów sprzedaży do rekrutacji inwestorów z Teksasu.

Rekrutacja podobno wymaga od agentów sprzedaży udziału w siedmiodniowym programie szkoleniowym. Po zakończeniu tego programu agenci rzekomo spodziewają się co najmniej 10 000 USD miesięcznie w postaci prowizji, premii i nagród, w tym willi w Dubaju i luksusowego jachtu. Jednak zdaniem regulatora oferta jest oszustwem. Obie firmy są oskarżane o ukrywanie kluczowych informacji przed swoimi inwestorami.

Obejmuje to informacje o kluczowym personelu, informacje dotyczące oprogramowania handlowego i operacji biznesowych. Ponadto obie firmy nie są zarejestrowane do obsługi lub rekrutacji agentów sprzedaży w Teksasie. Joe Rotunda, dyrektor ds. Egzekwowania prawa, skomentował: „Cena i kapitalizacja rynkowa kryptowalut gwałtownie wzrosła w porównaniu z poprzednim rokiem. Niestety, promotorzy nielegalnych programów szybkiego wzbogacenia się na kryptowalutach wykorzystują te zmiany na rynku – wykorzystując powszechne zainteresowanie sprzedażą oszukańczych produktów.

Teksańczycy zainteresowani zakupem papierów wartościowych powiązanych z kryptowalutami powinni być świadomi znacznego ryzyka i współpracować tylko z emitentami działającymi zgodnie z prawem w Teksasie. ” W przeszłości organ regulacyjny z Teksasu kilkakrotnie interweniował, aby powstrzymać oszustwa związane z cyfrową walutą. Należą do nich Delta Crypt, AntPoolTop Mining, tak zwany Bitcoin Pope, mega scam z RPA Mirror Trading International i nie tylko. Śledź serię Crypto Crime Cartel CoinGeek, która zagłębia się w strumień grup – od BitMEX po Binance, Bitcoin.com, Blockstream, ShapeShift, Coinbase, Ripple i Ethereum – którzy dokooptowali rewolucję aktywów cyfrowych i zamienili branżę w pole minowe dla naiwnych (a nawet doświadczonych) graczy na rynku.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Texas regulator issues cease and desist order against 2 alleged digital currency scams – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO