Korea Południowa zobowiązuje się do zwalczania prania pieniędzy

Urzędnicy w Korei Południowej powiedzieli, że „nie będzie nielegalnych transakcji kryptowalutowych w kraju”, po spotkaniach poświęconych niestabilności rynków walut cyfrowych i ich nielegalnemu wykorzystaniu w przestępstwach, takich jak pranie pieniędzy. Raporty pojawiające się w Korea Herald sugerują, że rząd Korei Południowej przygotowuje się do zintensyfikowania regulacji w stosunku do waluty cyfrowej, aby łatwiej identyfikować nielegalne transakcje walutowe.

Główny organ nadzoru finansowego w kraju, Komisja Usług Finansowych (FSC), wymaga teraz od giełd walut cyfrowych i innych firm finansowych wzmocnienia monitorowania i nadzoru transakcji, aby lepiej identyfikować przestępcze wykorzystanie walut cyfrowych, takich jak BTC. W marcu władze ogłosiły nowe kary za naruszenia cyfrowej waluty, ze zwiększonym wymogiem na giełdach zgłaszania transakcji, które mogą być podejrzane. Planowane są również prace nad nowym podatkiem od waluty cyfrowej, który ma zostać wprowadzony jeszcze w tym roku. Gu Yoon-Cheol, szef Biura ds. Koordynacji Polityki Rządu, powiedział, że aktywa w walucie cyfrowej „nie mają wartości wewnętrznej” i należy się z nimi obchodzić ostrożnie. „Osoby fizyczne powinny podejmować ostrożne decyzje związane z kryptowalutami, ponieważ aktywa kryptograficzne, które nie mają wewnętrznej wartości, są raczej sposobem spekulacji niż inwestowania”.

W ramach nowych wymagań firmy zajmujące się cyfrową walutą są zobowiązane do zgłaszania wszelkich podejrzanych transakcji w ciągu trzech dni do koreańskiej jednostki analityki finansowej, która będzie współpracować z policją i organami podatkowymi w celu zbadania zgłoszonych transakcji. Zmienne otoczenie regulacyjne w Korei Południowej do tej pory nie stanowiło przeszkody dla sukcesu rynku waluty cyfrowej, który w tym kraju nadal się rozwija. Od marca 2021 r. Wolumeny handlu walutami cyfrowymi w Korei przekroczyły całkowity wolumen obrotu na wiodącej w kraju giełdzie KOSPI. Umacniający się klimat regulacyjny spotkał się z oporem lokalnej społeczności walut cyfrowych, szczególnie w odniesieniu do nowych środków podatkowych.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Korea pledges crackdown on money laundering via digital currencies – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO