Facebook Diem ma wystartować pilotażowo w 2021 roku

Wspierana przez Facebooka waluta cyfrowa Diem ma uruchomić program pilotażowy jeszcze w tym roku, co będzie znaczącym kamieniem milowym w rozwoju waluty cyfrowej. Oczekuje się, że token, znany wcześniej jako Libra, zostanie uruchomiony w ramach małego projektu testowego w nadchodzącym miesiącu, w którym to czasie będzie powiązany tylko z wartością dolara amerykańskiego.

Oczekuje się, że transakcje będą ograniczone do pojedynczych osób, a program pilotażowy będzie początkowo realizowany na niewielką skalę, zgodnie z raportami ze źródeł blisko projektu. Uruchomienie Diem trwało kilka lat, odkąd Facebook po raz pierwszy ogłosił plany eksploracji walut cyfrowych w 2019 roku. W tym czasie Facebook pomógł stworzyć konsorcjum firm technologiczno-płatniczych zainteresowanych projektem, w skład którego wchodzili giganci płatniczy. takie jak Visa, Mastercard, Stripe i PayPal.

Jednak wczesne wysiłki przyciągnęły uwagę organów regulacyjnych na całym świecie, z których wiele wzbudziło obawy dotyczące potencjalnego wpływu waluty cyfrowej Facebooka na globalną stabilność finansową. Ta reakcja wymusiła ograniczenie planów, a także spowodowanie zmiany marki z Libra na Diem, przy czym projekt jest teraz znacznie mniej ambitny niż pierwotnie przewidywano. Pomimo wyzwań prawnych urzędnicy Diem sugerowali wcześniej, że projekt jest na dobrej drodze, wciąż postępując w szybkim tempie w kierunku ostatecznego wdrożenia.

Główny ekonomista Diem, Christian Catalini, powiedział, że etapowe podejście do uruchomienia było częścią uzgodnionego z regulatorami podejścia, zmierzającego do przyszłego szerszego wprowadzenia na rynek. „Dużym krokiem w naszym dialogu z organami regulacyjnymi było etapowe podejście do uruchomienia. Będziemy wprowadzać różne funkcje i przypadki użycia, aplikacje w różnych obszarach ”. „

Gdy otrzymamy zielone światło, zaczniemy eksperymentować z małą liczbą użytkowników i małą liczbą graczy”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Facebook Diem set to launch pilot in 2021 – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO