Tak, Bitcoin jest przyjazny dla środowiska pomimo popularnych nieporozumień

Wydaje się, że powszechnym błędnym przekonaniem jest to, że mechanizm działania Bitcoina przewyższa mechanizm działania wielu małych krajów, co czyni go szkodliwym dla środowiska i sieci energetycznych. Osoby poznające Bitcoin po raz pierwszy mogą uznać te statystyki za niepokojące. W tej fałszywej narracji karmią się badacze z Uniwersytetu Cambridge. Raporty badawcze i modele zespołu są często przywoływane w pesymistycznych artykułach prasowych, w których szacuje się, że zużycie energii elektrycznej w publicznej sieci blockchain jest wyższe niż w krajach takich jak Szwajcaria i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Aby spojrzeć na to z perspektywy, logiczna struktura wszystkich tych argumentów jest błędna. Ta wada polega na tym, że BTC to nie Bitcoin, a teraz, gdy Bitcoin został odblokowany w sieci Bitcoin SV, jest o wiele bardziej wydajny niż kiedykolwiek wcześniej. Zanim zaczniemy w to, w co wierzę, lider Bitcoin Kurt Wuckert Jr napisał na początku tego miesiąca, że ​​„każdy system ma koszty finansowe i ekologiczne”. Dla wielu może to być zaskoczeniem, ale Bitcoin jest już bardziej wydajny niż Visa na poziomie podstawowym. Ogólnie rzecz biorąc, infrastruktura Bitcoin zajmuje znacznie mniejszą powierzchnię niż wiele starszych systemów finansowych.

Gospodarka Bitcoin w rzeczywistości zmniejsza globalne zużycie energii i poprawia środowisko. Mechanizm proof-of-work jest bardziej przejrzysty i staje się bardziej wydajny wraz ze wzrostem użycia. W jaki sposób? Umożliwia przekształcenie energii w wartość i utrudnia nielegalną zmowę zgodnie z projektem. Ma znacznie większą motywację finansową, aby być bardziej wydajnym z mocą obliczeniową i transferem wartości. Bitcoin SV planuje skalować do ponad 4 milionów transakcji na sekundę, aby obsługiwać różne przypadki użycia na zmiennych rynkach, nie tylko transakcje finansowe.

Przetwarzanie transakcji Bitcoin zapewnia największe zyski najbardziej energooszczędnej firmie zajmującej się infrastrukturą blockchain. Oczywiste jest, że obecne procesy wydobywania nagród blokowych w sieciach BTC i Ethereum nie są zrównoważone i będą się tylko pogarszać. Rozwiązaniem nie jest przechodzenie do katastrofalnego mechanizmu konsensusu typu „dowód stawki” ani ograniczanie rozmiarów bloków w źle skonstruowanych sieciach. Nadszedł czas, aby te nieefektywne i marnotrawne projekty odeszły.

Bitcoin ma potencjał, aby zmienić świat, ale nie, jeśli główne serwisy informacyjne i tak zwani „eksperci” nadal błędnie identyfikują cyfrową walutę. Odpowiedzią na to, że blockchain staje się bardziej zrównoważony, jest zaprzestanie dostarczania zasobów, prasy i wsparcia dla łańcuchów bloków altcoin prowadzonych przez oszustów i zelotów i skupienie się na prawdziwym Bitcoinie.

Dlatego następnym razem będziesz szukać ekologicznego rozwiązania technologicznego, które może zasilić infrastrukturę produktu na poziomie przedsiębiorstwa. Zacznij od Bitcoin SV. To jedyne narzędzie, które może zastąpić WSZYSTKO, od szaf w centrach danych po scentralizowanych dostawców hostingu w chmurze.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Yes, Bitcoin is eco-friendly despite popular misconceptions – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO