Jak Chiny otwierają się na Bitcoin SV

Chiński rząd jest „otwarty” na technologię blockchain, mówi Lise Li, chiński menedżer Stowarzyszenia Bitcoin. Lise mówi, że postawa rządu sprowadza się do uznania, że ​​potrzebuje on nowej technologii, aby zdigitalizować i „zbudować bardziej wydajne i bardziej godne zaufania… społeczeństwo”. Wspomniała również o sile branży internetowej i „dużej grupie doświadczonych programistów i inżynierów”, którą mogą poszczycić się Chiny. Czterdziestu tych utalentowanych programistów zebrało się w zeszłym tygodniu na pięknej wyspie Dong’ao w prowincji Guangdong, aby wziąć udział w Bootcamp Bitcoin SV Bootcamp Stowarzyszenia Bitcoin. Byli tam, aby dowiedzieć się więcej o Bitcoin SV (BSV) i technologii blockchain, biorąc udział w warsztatach i prezentacjach na różne tematy, w tym portfele BSV i jak korzystać z Bitcoin Script.

Przemawiając w tym tygodniu w odcinku CoinGeek Conversations, Lise powiedziała Charlesowi Millerowi z CoinGeek, że nie tylko BSVers na bootcampie zaprosiła 20 programistów, którzy nie byli zaangażowani w firmy BSV. Powiedziała, że ​​jest „szczęśliwa, widząc, że ekosystem BSV staje się coraz bardziej zróżnicowany”. Charles spotkał się również z uczestnikiem bootcampu Gu Lu, założycielem SatoPlay – platformy gier zbudowanej na blockchainie BSV. Gu opracował niedawno nową grę o nazwie Overshoot, którą z dumą powiedział Charlesowi, że jest pierwszą strzelanką 3D na BSV. Gra wykorzystuje inteligentne rozwiązanie kontraktowe i pozwala użytkownikom zarabiać NFT i handlować między sobą. Gracze mogą „zebrać dziesięć kart w każdej grze.

Jeśli zbierzesz cztery z nich, mogą zamienić je w zestaw kart do gry, których jest tylko 50 na całym świecie i nie więcej. ” Gu wyjaśnia, że ​​konferencja jest świetną okazją do spotkania deweloperów spoza świata BSV, aby mógł „przedstawić grę innym osobom, może spoza branży, może spoza łańcucha bloków”. Chce też uczyć się od programistów pracujących nad innymi sieciami, mówiąc: „wspaniale jest z nimi porozmawiać i znaleźć różnicę między różnymi łańcuchami bloków, znaleźć może coś lepszego w tym łańcuchu, może coś jest lepsze na BSV”. Postawa Gu oparta na współpracy jest odzwierciedleniem etosu bootcampu.

Uczestnicy jedzą razem śniadanie, obiad i kolację i są zachęcani do uczenia się od siebie nawzajem. Lise wyjaśnia, że ​​powodem, dla którego wybrała wyspę Dong’ao, było to, że chciała, aby jej goście „odpoczęli, a także byli bardziej oddani wydarzeniu i nauczyli się czegoś”. Jedną z chętnych do nauki jest Amanda Li, studentka studiów podyplomowych na Uniwersytecie Renmin w Chinach i nowa uczestnik ekosystemu BSV. Amanda specjalizuje się w teorii blockchain i wierzy, że technologia może „zapewnić bezpieczniejsze i bardziej scentralizowane społeczeństwo”. Amanda po raz pierwszy usłyszała o BSV od Lise Li, która prowadziła wykład na swoim uniwersytecie.

Natychmiast została zafascynowana i uważa, że ​​szersze wykorzystanie łańcucha blokowego BSV może „zmienić świat”. Z entuzjastycznymi wyznawcami, takimi jak Amanda Li i Gu Lu, przyszłość BSV w Chinach rysuje się w jasnych barwach. Rzeczywiście, Lise Li jest przekonana, że ​​blockchain BSV stanie się „jedynym globalnym łańcuchem bloków, w końcu globalną księgą”. Nawet poza światem BSV istnieją oznaki, że chiński rząd ociepli się w stronę walut cyfrowych, a zastępca prezesa Ludowego Banku Chin oznaczył Bitcoin niedawno jako „alternatywę inwestycyjną”. Obserwuj tą przestrzeń.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bitcoin Association’s Developer Bootcamp: How China is opening up to Bitcoin SV – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO