Cyfrowy rubel odegra dużą rolę w przyszłości Rosji

Rosyjska wersja cyfrowej waluty wspieranej przez państwo, cyfrowy rubel, będzie odgrywać kluczową rolę w przyszłych płatnościach w Rosji. Zgodnie z nowym raportem banku centralnego tego kraju, cyfrowy rubel będzie musiał być dostępny zarówno w trybie online, jak i offline oraz będzie łatwy do zintegrowania z istniejącymi systemami płatności. Rosja dołączyła do swoich rówieśników, na czele z Chinami, które badają cyfrową walutę banku centralnego, aby wyprzedzić krzywą płatności cyfrowych.

Jak informował CoinGeek w marcu, Centralny Bank Rosji (CBR) ogłosił, że w tym roku uruchomi prototyp cyfrowego rubla. Podczas testu pilotażowego CBDC nie obsługiwałoby transakcji w czasie rzeczywistym. Teraz CBR opublikowało swoją kompleksową strategię dla branży płatniczej na najbliższe trzy lata. Jedną z rzeczy, która się wyróżnia, jest wielka rola, jaką bank oczekuje, że cyfrowy rubel odegra w ciągu najbliższych trzech lat.

CBR powtórzyła niektóre uwagi, które poczyniła w przeszłości, takie jak potrzeba udostępnienia CBDC zarówno w trybie online, jak i offline. Stało się to kluczowym czynnikiem dla programistów CBDC na całym świecie. Chiny pracowały nad tą funkcją, podczas gdy Bahamy uruchomiły już Sand Dollar. Dodatkowe funkcje, które CBR spodziewa się włączyć do nowego rubla cyfrowego, obejmują interfejsy API, które ułatwiają integrację CBDC z jakimikolwiek innymi istniejącymi systemami płatności.

CBR zaplanowało pierwsze programy pilotażowe na 2022 r. Inicjatywa przyspieszonego cyfrowego rubla pojawia się w momencie, gdy administracja Bidena nałożyła więcej sankcji na Rosję. Tydzień temu prezydent Biden nałożył kilka środków karnych wymierzonych w rosyjskie firmy i osoby fizyczne. Zakazał również transakcji długu denominowanego w rublach z udziałem Rosji. Ta nowa fala sankcji nie jest nowa dla Rosji. Jednak nawet wtedy jego waluta krajowa będzie nadal cierpieć. Rosja może liczyć na cyfrowy rubel, aby przezwyciężyć sankcje.

Chiny, sąsiad Rosji na południu, również rozwijają swojego cyfrowego juana. Chiny starały się jednak wyjaśnić, że ich cyfrowy juan nie zastąpi dolara, ani też nie będą starały się dać Chinom możliwości uniknięcia sankcji.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Digital ruble to play big part in Russia’s future as it releases 3-year strategy – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO