Brytyjski sąd zezwala dr Craigowi Wrightowi na pozwanie firmy Cøbra

ONTIER, firma prawnicza reprezentująca dr Craiga Wrighta, ogłosiła, że ​​otrzymała pozwolenie na dostarczanie operatorowi bitcoin.org Cøbra dokumentów dotyczących hostingu białej księgi Bitcoin. Dr Wright pierwotnie poinstruował ONTIER, aby wysyłał zawiadomienia o naruszeniu praw autorskich do szeregu stron, które hostowały białą księgę Bitcoin w Internecie, na podstawie tego, że dr Wright, będący autorem artykułu, jest właścicielem praw autorskich. Cøbra przedstawia się jako właściciel bitcoin.org, jednej z witryn zidentyfikowanych przez dr Wrighta jako nielegalne hostowanie białej księgi i do której wysłano jeden z pierwszych listów.

Celem tych pism jest zwrócenie uwagi strony na to, że może zostać wszczęte przeciwko niej postępowanie sądowe, jeśli nie podejmie ona (lub powstrzyma się) od podjęcia określonego działania. Biała księga jest nadal dostępna na bitcoin.org, w związku z czym dr Wright rozpoczął formalne postępowanie 24 lutego. Wczoraj Trybunał udzielił dr Wrightowi pozwolenia na doręczanie Cøbra poza jurysdykcją Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych. Istotnym wymogiem jest, aby powód musiał wystąpić do sądu i uzyskać pozwolenie na doręczenie dokumentów pozwanemu, który nie znajduje się w Zjednoczonym Królestwie (lub nie jest znany z tego, że przebywa). Cøbra jest oczywiście pseudonimem, którego tożsamość i lokalizacja nie są publicznie dostępne, więc ta aplikacja była niezbędnym krokiem dla dr Wrighta, aby dochodzić swoich roszczeń.

Choć nie jest to zaskakujące z prawnego punktu widzenia, postęp w tej sprawie powinien być dla innych sygnałem do ostrożnego obchodzenia się z osobami, które są zdeterminowane, aby egzekwować swoje prawa. Cøbra jest stosunkowo anonimową postacią, której tożsamość jest źródłem wielu spekulacji i pomimo odmowy ujawnienia swojego nazwiska lub lokalizacji (prawdopodobnie w nadziei na uniknięcie służby) są już na najlepszej drodze, aby odpowiedzieć dr Wrightowi w sądzie. Pseudonim na Twitterze nie wystarczył, aby powstrzymać spór, odkryciem, którym dzielą się teraz z takimi osobami jak Magnus „Hodlonaut” Granath.

Oświadczenie ONTIER kończy się następującym akapitem, odzwierciedlającym nasze wcześniejsze spekulacje na temat motywacji dr Wrighta do wniesienia pozwów: „Zamiarem dr Wrighta nie jest uciszanie lub zastraszanie kogokolwiek, a jedynie ochrona jego przyrodzonych praw do własnej własności intelektualnej. Podobnie dr Wright nie chce ograniczać dostępu do swojej Białej Księgi (która jest swobodnie dostępna na jego blogu https://craigwright.net/bitcoin-white-paper.pdf), ale nie zgadza się, że powinna być używana przez zwolennicy i twórcy alternatywnych aktywów, takich jak Bitcoin Core, w celu promowania lub w inny sposób fałszywego przedstawiania tych zasobów jako Bitcoinów, biorąc pod uwagę, że nie wspierają ani nie są zgodne z wizją Bitcoin, określoną w Białej Księdze. ”

Dr Wright z zadowoleniem przyjmuje przegląd i analizę jego Białej Księgi, mówiąc: „Chciałbym, aby ludzie zrozumieli bitcoin. Przede wszystkim jest to system, który został zaprojektowany jako elektroniczna gotówka z niezmiennym zapisem, który umożliwia identyfikowalność. Jako system mikropłatności organizacje nie muszą zajmować się AML / KYC, a każdy mały system transakcyjny, który jest tworzony, nie wymaga implementacji zasad dotyczących Twojego klienta. Jednak w ilu innych organizacjach próbuje się wdrożyć systemy oparte na blockchain, aspekty Białej Księgi tożsamość zapory mogła zostać wykorzystana do stworzenia systemu, który utrzymuje tożsamość poza łańcuchem, jednocześnie łącząc ją ze strumieniem transakcji.

Z zadowoleniem przyjmuję tę możliwość wyjaśnienia fundamentalnych aspektów Bitcoin w sądzie i ostatecznego rozwiania fałszywej mitologii, która została stworzona wokół mojego systemu. ”

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : UK court grants Dr. Craig Wright permission to serve Cøbra – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO