Ludowy Bank Chin: Btc to opcja inwestycyjna, a nie waluta

Bitcoin jest bardziej alternatywą inwestycyjną niż walutą, twierdzi jeden z czołowych liderów Ludowego Banku Chin. Li Bo, zastępca prezesa PBoC, ujawnił ponadto, że bank apeksowy jest zadowolony z obecnych regulacji dotyczących waluty cyfrowej w Chinach, ale będzie dążył do egzekwowania jeszcze surowszych przepisów dotyczących stablecoinów. Bo przemawiał podczas Forum Boao dla Azji, panelu prowadzonego przez CNBC.

Nowo mianowany zastępca gubernatora ujawnił, że nadzór bankowy nie postrzega BTC jako waluty. „Uważamy, że bitcoiny i stablecoiny są zaszyfrowanymi aktywami” – powiedział Bo. „Zaszyfrowane aktywa są opcją inwestycyjną, a nie samą walutą. To alternatywna inwestycja, a nie sama waluta. Dlatego uważamy, że aktywa kryptograficzne powinny odgrywać ważną rolę w przyszłości, jako narzędzie inwestycyjne lub jako inwestycja alternatywna. ” Wprowadzające w błąd uwagi Bo odzwierciedlają narrację rozpowszechnianą przez kartel BTC, że Bitcoin jest aktywem inwestycyjnym, a nie walutą cyfrową.

Biała księga Bitcoin, którą Satoshi Nakamoto napisał ponad dziesięć lat temu, wyraźnie obala tę narrację. Satoshi opisuje w nim Bitcoin jako „czysto peer-to-peer wersję elektronicznej gotówki”, która umożliwia przesyłanie płatności online bezpośrednio od jednej strony do drugiej bez przechodzenia przez instytucję finansową. Bo mówił też o regulacjach dotyczących waluty cyfrowej u azjatyckiego giganta gospodarczego. Stwierdził: „Wiele krajów, w tym Chiny, wciąż się temu przygląda i zastanawia się, jakie wymogi regulacyjne.

Może minimalne, ale potrzebujemy pewnego rodzaju wymogów regulacyjnych, aby zapobiec spekulacji takimi aktywami i stworzyć poważne zagrożenie dla stabilności finansowej ”. Wiceprezes dodał, że LBC nie ma zamiaru zmieniać obecnych ram regulacyjnych dotyczących waluty cyfrowej. Chiny były niegdyś globalnym centrum walutowym, mieszczącym największe i najbardziej aktywne giełdy i społeczności cyfrowej waluty. Jednak chiński rząd rozprawił się z branżą, zaczynając od ICO, a później, wymiany walut cyfrowych.

W ostatnich miesiącach walczył z szerzącym się wykorzystaniem walut cyfrowych w grach hazardowych online, co jest nielegalne w tym kraju. Narracja, że ​​Bitcoin jest klasą aktywów, a nie walutą, została podsycona przez ostatnie posunięcia instytucjonalne mające na celu nabycie i utrzymanie BTC „jako aktywa rezerwowe”. Instytucje te starały się podążać za obecnym szumem rynkowym, aby generować zyski ze swoich zasobów BTC, zanim ostatecznie zrzucą je, gdy rynek waluty cyfrowej spadnie.

Elon Musk z Tesli i Michael Saylor z Microstrategy byli dwoma największymi popychaczami tej narracji.

BitcoinSV.pl

Źródło : People’s Bank of China: Bitcoin is an investment option, not a currency – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO