Bitcoin SV Virtual Meetup APAC

Region Azji i Pacyfiku jest domem dla niektórych z najciekawszych projektów w Bitcoin, a Stowarzyszenie Bitcoin było tam, aby udostępniać aktualizacje niektórych z nich w najnowszym wirtualnym spotkaniu Bitcoin SV Virtual Meetup APAC. Tokeny pozostają pierwszym słowem na ustach większości ludzi, ale pojawiły się również wiadomości na temat Tuvalu, środków zgodności z blockchain i inteligentnych kontraktów. 1,5-godzinne spotkanie zostało poprowadzone przez menedżera regionalnego Stowarzyszenia Bitcoin na Azję Południowo-Wschodnią Ellę Qiang, która przedstawiła kilka kluczowych postaci z regionu APAC, aby omówić, co się dzieje. Wśród gości byli Lin Zheming z Mempool, specjalista ds. Pomocy technicznej Stowarzyszenia Bitcoin Aaron Zhou, Ian Lee z Merkle Science oraz Jack Liu z RelayX. George Siosi Samuels z Faia i Brendan Lee z Elas Digital również dołączyli do wydarzenia, aby przekazać aktualne informacje na temat projektu krajowej księgi cyfrowej w Tuvalu.

Tokeny i Bitcoin-as-a-Service

Aaron Zhou przekazał aktualizację dotyczącą Chin, zauważając, że sześciodniowy Bitcoin SV Bootcamp dla programistów ma się rozpocząć w Zhuhai City (od 11 kwietnia). W dzisiejszych czasach jest to zbyt rzadkie zjawisko. Jest to osobiste spotkanie, podczas którego chińscy programiści mogą uczyć się tematów technicznych i wchodzić ze sobą w interakcję, aby dzielić się pomysłami. Zhou dał również swoje dwa centy na tokenach Bitcoin, ponieważ jest to obecnie temat.

Zauważył, że istnieje wiele protokołów, ale ostatecznie najważniejsze jest to, jak łatwo ludzie mogą z nich korzystać. Sytuacja, w której różne portfele używają różnych protokołów tokenów, ale które nie wchodzą w interakcje, „musi się zmienić” – powiedział. Lin Zheming dodał do tych przemyśleń, mówiąc również, że (obecnie) ekosystem Bitcoin SV jest nadal „za mały”. Należy skupić się na przyciągnięciu użytkowników, którzy nigdy wcześniej nie słyszeli o Bitcoinie ani nie używali go, i uczynić blockchain bardziej przyjaznym dla „normalnych ludzi”.

Odniósł się do własnego protokołu Badge Mempool i pojęcia Bitcoin jako usługi (BaaS). Obejmuje to sprzedaż możliwości danych Bitcoin poprzez rozwijanie systemów, które łączą dane zewnętrzne z łańcuchem bloków, bez konieczności martwienia się użytkownikami spoza Bitcoin o takie rzeczy, jak UTXO, kursy wymiany i tym podobne. Jako publiczna księga Zheming powiedział, że Bitcoin ma kilka zalet w porównaniu z bardziej skomplikowanymi „dozwolonymi” łańcuchami bloków, na które patrzyły niektóre firmy, a także ma poważną przewagę w zakresie oszczędności kosztów w porównaniu z większością publicznych blockchainów.

FATF i usługi zdecentralizowane

Następnie był Ian Lee z firmy Merkle Science, zajmującej się analizą blockchain z Singapuru, który mówił o zmianie sposobu, w jaki można identyfikować potencjalnie podejrzane transakcje, stosując podejście bardziej behawioralne, podobne do tego stosowanego przez banki w sieci SWIFT. Inne firmy kryminalistyczne pracowały nad budowaniem dużych baz danych podejrzanych adresów, co nie działało tak dobrze w systemie, w którym użytkownicy mogą dowolnie tworzyć nowe adresy.

Qiang zapytał o międzynarodową Grupę Specjalną ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF) i „zasadę podróżowania”, która może mieć duży wpływ na dostawców usług wirtualnych aktywów (VASP). Jest to reguła obejmująca transakcje pomiędzy różnymi usługami, nakazująca, aby te usługi komunikowały się ze sobą i identyfikowały strony transakcji. Według Lee, z regułą podróżowania wiąże się kilka wyzwań, takich jak bariery językowe i odcinanie krajów, „co jest sprzeczne z całą ideą blockchain”.

Inne kwestie związane ze zgodnością dotyczyły tego, czy zasady FATF obejmą (lub mogłyby) obejmować zdecentralizowane platformy transakcyjne i czy mogą ostatecznie rozszerzyć się na aplikacje, które „ułatwiają transakcje” bez faktycznego przejmowania opieki nad środkami użytkowników. Wspomniał również o potrzebie standardowej platformy komunikacyjnej (takiej jak SWIFT), która umożliwiłaby łatwiejszą interakcję między usługami, a także o możliwości automatyzacji raportowania podejrzanych transakcji na podstawie inteligentnych umów.

Realistyczne podejście do Tuvalu

George Siosi Samuels i Brendan Lee przedstawili aktualne informacje na temat projektu krajowej księgi cyfrowej w Tuvalu, dodając dawkę realizmu do oczekiwań wszystkich. Nie chodzi o modernizację obecnych systemów i tworzenie nowych zasad, ale raczej o przeniesienie istniejących zapisów i usług w kraju do świata cyfrowego, powiedział Samuels. W grudniu 2020 r. Państwo Tuvalu z regionu Pacyfiku ogłosiło, że będzie w pełni cyfrowe i elektroniczne oraz będzie zarządzać swoimi ważnymi operacjami w księdze BSV.

W tej chwili w ramach projektu prowadzone są wywiady z lokalnymi mieszkańcami i innymi interesariuszami, a zarówno Lee, jak i Samuels powiedzieli, że jest wiele rzeczy do nauczenia. Celem projektu, według tych dwóch, jest umożliwienie każdemu znacznie lepszego zrozumienia, jak działa Bitcoin i jak jest najlepiej wykorzystywany – zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Dowiedz się, jak blockchain obsługuje dane publiczne i prywatne, opracowując lepsze niekonsumenckie przypadki użycia i po prostu pokazując, że BSV może działać na poziomie krajowym, wszystko to nadałoby rozmach, który zauważą inni. I, dodał Samuels, już zaczynają to zauważać.

REX DEX i agnostycyzm protokołu

Ostatnim mówcą był Jack Liu z RelayX, dodając do dyskusji o Bitcoinie część swojej szczerości dotyczącej znaku firmowego. Miał na uwadze również tokeny i zdecentralizowane wymiany, i zgodził się, że eksperymentowanie z protokołami i możliwościami będzie doświadczeniem edukacyjnym zarówno dla liderów projektów BSV, jak i dla społeczeństwa. „Nie możesz ubrać świni” – powiedział Liu o zrzutach z powietrza i zastanawiał się, jak mogą być bardziej skuteczne. Punkty lojalnościowe, żetony, które musiały zostać wymienione, zanim miały jakąkolwiek wartość, bilety na imprezy i płatności warunkowe, takie jak bony żywnościowe i usługi medyczne, to wszystkie możliwości.

Tokeny są obecnie „modą”, ponieważ większość ludzi nie rozumie jeszcze, co mogą zrobić. „Tam, gdzie zmierza, jest bardzo piękny świat… Myślę, że łańcuch bloków Bitcoin będzie trwał setki lat lub na zawsze” – powiedział. Omówił również zdecentralizowaną giełdę REX RelayX, pierwszą Bitcoin („lub ósma, jeśli liczyć te, które były tylko zrzutami ekranu”) i czego jego zespół nauczył się z tego doświadczenia. Powiedział, że platforma ma być „niezależna od protokołu” i powiedział, że powinna istnieć większa konkurencja o płynność, a nie o systemy tokenów.

Wciąż ma wysokie oczekiwania co do tokenów i powiedział, że jeśli mogą się rozwijać w łańcuchach bloków, w których opłaty transakcyjne wynoszą 30-50 USD, BSV może zaoferować ogromny rozpęd. Wystarczyło, że ludzie spróbowali stworzyć jeden lub dwa tokeny, co ostatecznie może prowadzić do tysięcy rocznie. Stowarzyszenie Bitcoin organizuje regularne spotkania dla członków społeczności BSV, aby wysłuchać najnowszych informacji bezpośrednio od osób zaangażowanych w aktywne projekty. Wirtualne lub osobiste, oferują ważne możliwości nadrobienia zaległości i zdobycia wiedzy – a co najważniejsze, każdy może uczestniczyć i zadawać pytania.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Tokens, Tuvalu and FATF: Bitcoin SV Virtual Meetup APAC talks about all the hot issues in Bitcoin – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO