Jak wynika z ankiety EBC, prywatność jest najważniejszym czynnikiem dla cyfrowego euro

Badanie publiczne przeprowadzone przez Europejski Bank Centralny (EBC) wykazało, że prywatność jest najważniejszą cechą cyfrowego euro dla konsumentów. W komunikacie EBC potwierdził, że otrzymał około 8200 odpowiedzi na konsultacje w tej sprawie, w tym z całego środowiska biznesowego.

Wśród odpowiedzi bank stwierdził, że otrzymał szereg pomocnych informacji technicznych dotyczących najlepszego sposobu realizacji cyfrowego euro. Około 43% respondentów, w tym osoby z ogółu społeczeństwa, stwierdziło, że prywatność jest dla nich najważniejszą cechą w wspieranej przez państwo walucie cyfrowej. Jednak większość nie uzyskała całkowitej anonimowości, a tylko 1 na 10 podkreśla anonimowe transakcje jako ważną cechę waluty cyfrowej.

Na drugim miejscu, po prywatności, była kwestia bezpieczeństwa, na którą zwróciło uwagę 18% respondentów. Kolejne 11% stwierdziło, że cyfrowe euro może być używane jako waluta, a 9% stwierdziło, że nie powinno być żadnych dodatkowych opłat. 8% członków stawia na użyteczność offline jako główny czynnik.

Fabio Panetta, członek zarządu EBC, powiedział, że cyfrowe euro zostanie zaprojektowane z myślą o obywatelach. „Dołożymy wszelkich starań, aby cyfrowe euro spełniało oczekiwania obywateli podkreślone w konsultacjach społecznych”.

Odkrycia pochodzą z okresu rosnącego zainteresowania walutami cyfrowymi banków centralnych na całym świecie, a główne banki centralne na całym świecie rozważają własne rozwiązania. Plany wprowadzenia cyfrowego euro wciąż się rozwijają, a instytucje europejskie przewidują jego uruchomienie w ciągu najbliższych czterech lat.

Prezes EBC Christine Lagarde powiedziała, że cyfrowe euro będzie gotowe w ciągu czterech lat, jeśli plany wprowadzenia euro zostaną zatwierdzone latem.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Privacy most important factor for digital euro, ECB survey finds – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO