Riot Blockchain kupuje centrum danych w Teksasie za 650 milionów dolarów od rywala z Northern Data

Riot Blockchain (NASDAQ: RIOT) ogłosił, że zamierza zakupić największe centrum wydobywania nagród za bloki BTC w Stanach Zjednoczonych. Podobno stanie się teraz największą na świecie firmą wydobywającą blockchain notowaną na giełdzie. Riot ujawnił w komunikacie prasowym, że podpisał ostateczną umowę przejęcia Whinstone U.S Inc. od jej rywala Northern Data AG. Zapłaci 80 mln USD w gotówce i 571 mln USD w postaci akcji zwykłych, co odpowiada łącznej wartości transakcji 651 mln USD.

Dyrektor generalny Riot, Jason Les, zauważył: „Przejęcie Whinstone jest najbardziej znaczącym osiągnięciem w dotychczasowym rozwoju Riot i stawia Riot jako lidera w branży wydobywczej [BTC]. Whinstone posłuży jako podstawa operacji wydobywczych Riot [BTC], na podstawie której będziemy realizować nasz cel, jakim jest zwiększenie wpływu Ameryki na globalny krajobraz górniczy [BTC] ”.

Zgodnie z komunikatem prasowym Whinstone jest właścicielem największego obiektu hostingowego z nagrodami blokowymi w USA.Oferuje 100-akrową kopalnię w Rockdale w Teksasie, która ma łączną moc 750 MW. Dodatkowo firma buduje dodatkowe 300 MW mocy. Jego zakład ma długoterminową umowę na dostawy energii z lokalnymi producentami energii. Dzięki sprzedaży Northern Data AG będzie teraz właścicielem 12% wszystkich pozostających w obrocie akcji zwykłych Riot. Firma przeznaczy 80 milionów dolarów gotówki, które otrzyma ze sprzedaży, na rozszerzenie swojej bieżącej działalności.

Aroosh Thillainathan, dyrektor generalny Northern Data, skomentował: „Stając się w przyszłości udziałowcem mniejszościowym w Riot, dzięki udziałowi w Riot, Northern Data będzie mógł czerpać korzyści z synergii wygenerowanych przez transakcję i nadal będzie bezpośrednio uczestniczyć we wzroście Potencjał wartości Bitcoin. ” Northern Bitcoin AG połączył się z Whinstone w 2019 roku, stając się Northern Data AG, a Aroosh został dyrektorem generalnym wspólnej firmy.

Od tego czasu dąży do dywersyfikacji od wydobywania nagród z bloków BTC do sztucznej inteligencji, IoT i innych pojawiających się technologii. Ze swojej strony Riot borykał się w przeszłości z problemami prawnymi związanymi z rebrandingiem firmy na blockchain. Kilka lat temu inwestorzy pozwali firmę za jej zwrot w postaci cyfrowej waluty, twierdząc, że posunięcie to miało na celu wyłącznie manipulowanie jej akcjami. Firma była wcześniej znana jako Bioptix i skupiała się przede wszystkim na biotechnologii.

Autor : BitcoinSV

Źródło : Riot Blockchain buys Texas data center for $650M from rival Northern Data – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO