Indyjski minister finansów reguluje obrót kryptowalutami

Minister finansów Indii powiedział, że nadchodząca ustawa o walucie cyfrowej będzie miała na celu ochronę inwestorów przed zmiennością na rynkach walut cyfrowych, w najnowszym komentarzu na temat trwającego postępu w prawodawstwie. Indyjski minister stanu ds. Finansów i spraw korporacyjnych, Anurag Thakur, powiedział, że rząd postawi inwestorów na czele swoich wysiłków legislacyjnych, chociaż nie jest jasne, w jaki sposób zamierzają chronić inwestorów. „Wahania cen kryptowalut są tak wysokie – w przeciwieństwie do walut fiducjarnych – i to ma wpływ na inwestorów.

Dlatego przy formułowaniu prawa musimy mieć na uwadze ochronę inwestorów ”. Długo oczekiwany projekt ustawy o walucie cyfrowej miał pierwotnie zostać przedstawiony parlamentowi w zeszłym tygodniu. Jednak wprowadzenie zostało opóźnione, co minister przypisał wyborom samorządowym. Pomimo protestów ministrów, społeczność kryptowalut w Indiach pozostaje sceptyczna wobec zamiarów rządu.

Zakhil Suresh, założyciel SuperStox, powiedział, że istnieją podejrzenia, że ​​rząd zastrzega sobie możliwość całkowitego zakazania cyfrowej waluty: „Minister został specjalnie zapytany, czy rząd rozważa wprowadzenie zakazu kryptowalut, ale uniknął tego pytania. Po co budować wokół tego tyle napięcia?

Po prostu powiedz, co planujesz zrobić – tak jak robi to rząd w przypadku większości innych rachunków ”. Oczekuje się, że projekt ustawy zostanie przedstawiony na letnim posiedzeniu parlamentu, co dodatkowo odsunie skutki długotrwałej legislacji. Istnieje również sugestia, że ​​prawo mogłoby zostać wprowadzone bezpośrednio przez prezydenta Indii w drodze rozporządzenia, chociaż uważa się, że jest to mniej prawdopodobna droga.

Oczekuje się, że ostateczne środki będą kontynuacją surowego podejścia rządu do sektora w poprzednich rundach projektów propozycji, w tym sankcji karnych do 10 lat więzienia za bezpośrednie lub pośrednie użycie walut cyfrowych. Społeczność kryptowalut czeka teraz na kolejny krok indyjskiego rządu.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Indian finance minister says digital currency bill will protect investors – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO