Chińska policja aresztuje 15 osób w związku z aplikacją hazardową EOS, przechwytuje 3,8 miliona dolarów w walutach cyfrowych

Policja w Chinach złamała rzekomą operację hazardową online opartą na sieci blockchain EOS. Policja aresztowała twórców nielegalnej platformy i przejęła ponad 3,8 miliona dolarów w EOS i BTC. Jak wynika z raportu Toutiao, policja w mieście Yancheg w prowincji Jiangsu prowadzi dochodzenie w sprawie tej operacji od czasu, gdy zwrócono jej uwagę w październiku 2020 roku.

W następnym miesiącu policja przeanalizowała podobno 27 milionów transakcji. Na tej podstawie zebrali 26 adresów inteligentnych kontraktów, które powiązali z platformą hazardową, znaną jako Biggame. Według raportu policyjnego operatorzy używali tych adresów do zakładów i dystrybucji nagród. W grudniu 2020 roku policja Yancheng przeprowadziła naloty w Kantonie, Suzhou, Szanghaju i innych dużych miastach, w których rezydowali operatorzy Biggame.

Aresztowali 15 podejrzanych, którzy ich zdaniem byli głęboko zamieszani w nielegalny strój. Policji udało się również przejąć i skonfiskować cyfrowe waluty EOS i BTC o wartości 3,8 miliona dolarów. Twierdzili, że odkąd została założona w czerwcu 2018 roku, platforma hazardowa przyniosła operatorom ponad 10 milionów dolarów. Policja ujawniła również, że był to pierwszy przypadek, w którym przestępcy wykorzystali inteligentne kontrakty do prowadzenia biznesu hazardowego online w Chinach.

Dla policji miejskiej Yancheng nie jest to pierwszy krach cyfrowej waluty. Jednostka była również odpowiedzialna za operację, która doprowadziła do jednego z największych oszustw w branży – PlusToken. W listopadzie jednostka policji przejęła 194775 BTC, 833083 Ether, 27,6 miliona EOS i innych walut cyfrowych o łącznej wartości 4,2 miliarda dolarów. Sąd w Jiangsu orzekł, że waluty cyfrowe zostaną sprzedane, a wpływy przekazane do skarbu państwa.

Najnowsza nielegalna aplikacja hazardowa oparta na EOS jest kolejnym cyfrowym kanałem walutowym, z którego korzystają obywatele Chin w celu uzyskania dostępu do hazardu online – sektora, który rząd zakazał od kilku lat. Jednak pomimo zakazu tysiące chińskich obywateli korzysta z podejrzanych i nielegalnych platform do uprawiania hazardu.

Pojawienie się walut cyfrowych podsyciło tę nielegalną działalność, a nielegalne dochody o wartości miliardów dolarów wymieniają się co miesiąc z rąk do rąk. Zgodnie z oficjalnymi danymi chińskiego Ministerstwa Kultury i Turystyki, chiński rząd aresztował 60 000 podejrzanych o hazard i włamał się do 1400 nielegalnych witryn hazardowych w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2020 r.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Chinese police arrest 15 over EOS gambling app, seize $3.8M in digital currencies – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO