Blackout straszy górników bitcoinów w północnych Chinach

Wiele chińskich pul wydobywczych bitcoinów (BTC) ucierpiało, gdy moc w północno-zachodnich Chinach została wyłączona w tym tygodniu bez ostrzeżenia.

Po przerwie w dostawie prądu zaobserwowano znaczące spadki tempa haszowania głównych pul, przy czym Poolin spadł o 33%, Antpool spadł o 25%, Binance Pool spadł o 20%, a BTC.com spadł o 19%. Poza tym nadal istnieje wiele operacji wydobywczych BTC, które doświadczyły tego samego złego skutku, przypominając nam, że wydobywanie bitcoinów jest bezpośrednio względne i zależne od zużycia energii.

https://bitinfocharts.com/pl/comparison/bitcoin-hashrate.html#6m

Co spowodowało zaciemnienie? W różnych doniesieniach prasowych po incydencie ujawniono, że w regionie Xinjiang w Chinach doszło do rozległej przerwy w zasilaniu w celu przeprowadzenia inspekcji bezpieczeństwa. Dokonano tego po wypadku powodziowym w kopalni węgla kamiennego na obszarze, w którym uwięziono 21 górników w trzech różnych miejscach. Ponieważ Xinjiang jest głównym źródłem globalnego wskaźnika hash Bitcoin, incydent był niefortunny, a jego skutki były natychmiast odczuwalne.

Cambridge Bitcoin Energy Consumption Index lub BECI oszacował, że region ten odpowiada za prawie 36% łącznej siły mieszania Chin. Ponieważ kraj ten reprezentuje dwie trzecie całkowitej mocy wydobywczej na świecie, wierzono, że Xinjiang posiada 23,3% globalnego wskaźnika hash.

Pokonywanie negatywnych skutków Przerwa w dostawie prądu w północno-zachodnich Chinach mogła kosztować górników Bitcoin ogromną ilość pieniędzy. Wydaje się, że przestoje spowodowały, że łączna szybkość mieszania w sieci Bitcoin spadła o 2,2% w ciągu ostatnich 24 godzin, z 169,4 miliona do 165,8 miliona terahashów na sekundę (TH / s), co odzwierciedla Ycharts.

Zespoły zarządzające zagrożonymi pulami wydobywczymi mogą mieć tylko nadzieję, że wraz z poprawą sytuacji i powrotem do normy obserwowany spadek szybkości mieszania zniknie. W związku z tym ich działania powinny wrócić do stanu, w jakim było, wraz z oczekiwanymi wynikami.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://micky.com.au/blackout-spooks-bitcoin-miners-in-northern-china/Author: BitcoinSV.pl
CEO