Rząd Dubaju rozszerza narzędzie KYC oparte na technologii blockchain dla instytucji finansowych

Departament ekonomiczny Dubaju ogłosił, że rozszerzy swoje oparte na blockchainie narzędzie Poznaj swojego klienta dla instytucji finansowych. Departament Rozwoju Gospodarczego, lepiej znany jako Dubai Economy, nawiązał współpracę z Dubai International Financial Centre, aby rozszerzyć narzędzie, które obecnie stanowi ponad 50 procent wszystkich weryfikacji KYC w Dubaju. Konsorcjum ZEA KYC Blockchain zostało uruchomione w lutym 2020 r.

Do jego członków-założycieli należą Emirates NBD, Commercial Bank of Dubai, HSBC, Emirates Islamic i Abu Dhabi Commercial Bank. Rozrosła się agresywnie i do lipca 2020 roku liczyła ponad 120 członków. Według Dubai Economy przetwarza co najmniej połowę wszystkich korporacyjnych weryfikacji KYC w Dubaju. Abdulla Hassan, dyrektor generalny Dubai Economy Corporate Sector, przypisał wzrost wydajności narzędzia. Umożliwił również instytucjom finansowym zdigitalizowanie jednego z ich najważniejszych wymagań. Jak zauważył: „Po uruchomieniu w 2020 roku platforma staje się coraz bardziej istotna nie tylko w upraszczaniu procedur otwierania rachunków bankowych dla inwestorów, ale także w umożliwieniu bankom cyfrowego odbioru zweryfikowanych danych KYC.

Ta inicjatywa ma pozytywny wpływ na przyciąganie biznesu i globalny ranking łatwości prowadzenia biznesu w Dubaju i Zjednoczonych Emiratach Arabskich ”. Ze swojej strony DIFC zobowiązał się do dalszego wspierania powstających technologii, takich jak blockchain, aby ustawić Dubaj jako globalne centrum finansowe. „Globalna społeczność finansowa wysoko ceni Dubaj i DIFC za nasze zaangażowanie w innowacje, które obejmuje napędzanie przyszłości finansów poprzez nowe technologie, takie jak Blockchain” – skomentowała Alya Al Zarouni z DIFC. Dodał: „DIFC odniósł już sukces w tej dziedzinie, będąc pierwszym, który uruchomił rozwiązanie typu blockchain jednym kliknięciem, które udostępniało zweryfikowane dane partnerowi bankowemu, aby klienci mogli szybko, efektywnie i bezpiecznie otworzyć konto firmowe”.

Zjednoczone Emiraty Arabskie nadal naciskają na innowacje w branży blockchain i cyfrowej waluty, a Dubaj jest liderem tego zobowiązania. Jak donosi CoinGeek, biuro licencyjne KIKLABB z siedzibą w Dubaju zaczęło ostatnio akceptować waluty cyfrowe jako płatności za wizę i opłaty licencyjne. Dubai Financial Services Authority również niedawno zasugerował regulację dotyczącą tokenów bezpieczeństwa. Organ regulacyjny przyjmuje obecnie opinię publiczną na temat propozycji do 29 kwietnia. Jeśli zostaną przyjęte, nowe przepisy umożliwią firmom z Dubaju przetwarzanie bezpośrednich płatności w tokenach zabezpieczających od potencjalnych klientów.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Dubai gov’t expands blockchain-powered KYC tool for financial institutions – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO